1-3 İş Gününde Kargoya Teslimat
Hünnap Keçi Sütlü Bebe Bisküvisi 400 g

Hünnap Keçi Sütlü Bebe Bisküvisi 400 g (HUN-8681161100291)

Marka : Hunnap
Fiyat : 16,50 TL(KDV Dahil)

Hünnap Keçi Sütlü Bebe Bisküvisi 400 gr, Yeni Nesil Keçi Sütlü Bebe Bisküvisi ile bunu başarmıştır. Çocuğun savunmasız vücuduna uygun olan temel besinleri karşılayabilecek bebek bisküvisini üretmiştir.

Adet

Artır Azalt

Hünnap Keçi Sütlü Bebe Bisküvisi 400 gr Özellikleri

 

Bebek bünyesi doğumun 6. ayından sonra ek gıdalara ihtiyaç duymaktadır. Ancak ihtiyaç duyulan bu ek gıdalar, saf ve temiz anne sütü ile beslenmiş savunmasız vücuda alınacak gıdaların içeriği ve üretimi çok önemlidir.

Bilindiği üzere, son yıllarda yapılan klinik çalışmaların etkisi ile anne sütüne en yakın keçi sütü olduğu ispatlanmış ve keçi sütü mamalarının kullanımı hızla artmıştır. Hünnap Keçi Sütlü Bebek Bisküvisi, "Keçi Sütü", "Hurma Pekmezi", "Tam Buğday Unu", "Keçiboynuzu Unu" içeriklerine sahiptir.

  • Katkı maddesi ve koruyucu bulunmamaktadır.

  • Glukoz ve renklendirici bulunmamaktadır.

Bebeğinizin doğal ve sağlıklı yaşamı için 12 vitaminle desteklenmiş, 7 mineral içeren ve Demir ve Çinko bulunan 6. Aydan itibaren kullanabileceğiniz Hünnap Keçi Sütlü Bebe Bisküvisi ihtiyaç duyduğu temel gıdalardan biri olacaktır.

 

Keçi Sütünün Özellikleri ve Sağlık Açısından Faydaları Nelerdir?

Keçi sütü bileşim ve besin elementlerinin zenginliği bakımından anne sütüne en yakın süt olduğu bilinmektedir. Bileşim açısından inek sütüne de yakın değerlere sahiptir. Keçi sütü proteinlerinin %75'i kazeinden oluşur ve bundan dolayı "Kazeinli Sütler" grubundadır. Karoten oranı düşük olduğu için inek sütünden daha beyazdır. Karoten süte Vitamin-A olarak geçmektedir. 

Keçi sütünün, kalsiyum içeriği inek sütünden daha yüksektir. Bu durumda keçi sütünün bebek gelişimi için iyi bir kalsiyum kaynağı olduğunu söylemek mümkündür. Bu sebeple keçi sütü bebek maması üretimi için ideal bir kaynak olarak karşımıza çıkmaktadır. Ancak, demir, vitamin-B12 ve folik asit bakımından fakir olan keçi sütünü, zenginleştirmek gerekmektedir. Keçi sütü A-vitamini bakımından inek ve anne sütüne oranla yaklaşık 2 kat daha zengindir.

Keçi sütü yağının yaklaşık % 99'u trigliseritlerden oluşur. Keçi sütünün, kısa zincirli yağ asitlerince zengin olması, özellikle sindirim yeteneği henüz gelişmemiş bebeklerin beslenmesinde keçi sütünden yararlanılmasını ya da keçi sütünden üretilmiş bebek mamalarının kullanımını ideal kılmaktadır.

Nükleotidler, serbest amino asitler ve poliaminler gibi birçok bioaktif bileşik keçi sütünde doğal olarak yüksek seviyelerde mevcuttur. Keçi sütü, tekli doymamış yağ asitleri, çoklu doymamış yağ asitlerince inek sütünden daha zengin bir içeriğe sahiptir.

Keçi, doğası gereği dağlık, engebeli ve yeşilin, yani oksijenin bol olduğu yüksek rakımlı yerlerde yaşamayı sevdiği için sütünde çok nadir verem mikrobuna (Mycobacterium tuberculosis) rastlanır, inek sütünden daha az mikroorganizma ve pestisit kalıntısı içermektedir. Keçi sütünde, diğer patojen ve saprofit mikroorganizmaların sayısı da inek sütünden çok daha azdır.

Keçi sütü inek sütüne kıyasla mide asitliğini daha iyi nötralize ettiği için özellikle de bebeklerin beslenmesinde yararlanılabilir. Keçi sütünden üretilmiş bebek maması yüksek seviyelerde ve kolay emilebilme özelliğinde olan orta zincirli yağ asitleri içermektedir. Keçi sütünde yağ taneciklerinin çapının küçük olması, sindirimini kolaylaştırır. Ayrıca alfa-s1 kazein içeriğinin düşük olması sebebiyle de yumuşak bir pıhtı oluşturarak mide-barsak (gastro-intestinal) sağlığının korunmasına yardımcıdır. Proteinler ve fosforca zengin olan keçi sütü midede asit ve alkalileri tamponlayıcı bir özellik göstermektedir. 

Keçi sütü Konjuge Linoleik Asit dediğimiz bir yağ asidince de oldukça zengindir. Bu asit vücudumuz tarafından üretilmeyen, dışarıdan alınması gereken (esansiyel) yağ asitlerinden biridir. Bu asit yağların vücutta depolanmasına yardım eden LPL enziminin çalışmasına engel olur ve vücutta depolanan yağ miktarının azaltılmasına yardımcı olur. Aynı zamanda depolanmış yağların kaslarda enerji kaynağı olarak kullanılmasında, vücuttaki yağ miktarının azaltılmasında, yağsız kasların ve kas kitlesinin artırılmasında destekleyici rol oynar. 

Keçi sütü, protein içeriği ile inek sütü protein içeriği benzer olmakla birlikte proteini oluşturan unsurların oranları birbirinden farklıdır. Süt proteinlerinden alfa-s1-kazein, alerjiye sebep olan önemli bir proteindir. Bu protein keçi sütünde inek sütüne oranla çok daha azdır.

Keçi sütü inek, koyun gibi diğer geviş getiren hayvanların sütlerine göre daha kolay ve çabuk pıhtılaştığı için burada sindirim de daha kolay gerçekleşmektedir. 

Keçi sütü, belkide faydaları bilinmediği için çok fazla tüketilmeyen süt ürünleri arasında bulunur. Keçi sütünün çok az yan etkileri vardır ve geniş bir yelpazede insan sağlığına fayda sağlamaktadır. Keçi sütünün faydalarından maksimum derecede yararlanmak için çiğ olarak tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Keçi sütü iltihaplara karşı çok etkili bir besin olup bağırsak enfeksiyonlarına karşı da diğer süt ürünlerine göre çok daha fazla etkilidir.Sindirim sistemi için çok faydalıdır. Diğer süt ürünlerinin neden olduğu bakteri sorununa keçi sütü neden olmaz.

Keçi sütü insan sütüne içerik bakımından daha yakındır. Bu yüzden hazmı kolaydır, mideyi yormaz.
Kalsiyum açısından zengin olduğu için çocuklarda ve yetişkinlerde kemik sağlığı veya iskelet sağlığı için önemlidir. Yaşlanmadan kaynaklanan kemik hastalıklarına yakalanma riskini azaltır.
Zayıflamak isteyenlerin tercih etmesi gereken bir besindir. Yağ yakma ve bağırsakları çalıştırma noktasında önemli rol oynar.
Bağışıklık sistemini güçlendirici mineral ve vitaminler içerir
Enerji verir, özellikle antrenmanlardan sonra kaybedilen enerjiyi getir getirebilir.
Keçinin en önemli ürünü olan süt, çocuklar ve yetişkinler için ideal bir gıda olup, bunun yanında astım, egzama, migren, mide ülseri, kronik katarakt, sık kusma ve buna bağlı olarak ağırlık kayıplarının tedavisinde destekleyici olarak kullanılmaktadır. Bu bağlamda, sağlık açısından da öneminden bahsetmek gerekir. 

TrendyolCinsiyet
Unisex
TrendyolRenk
Beyaz
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum