Hünnap Omega 3 Portakal Aromalı Balık Yağı (HUN-868116110383)

Marka : Hunnap

Hünnap Omega 3 Portakal Aromalı Balık Yağı, Omega-3 olarak da bilinen ve vücudunuz için çok faydalı bir besin kaynağıdır. 

Hünnap Omega 3 Portakal Aromalı Balık Yağı Özellikleri

Son Kullanma Tarihi: 04/2019'dur.

Balık Yağının Faydaları

Kolesterol azaltma, karaciğer, böbrek ve kalp gibi iç organlara ve genel olarak bağışıklık sistemine olumlu etkilerde bulunma ve sindirimi hızlandırma, kolaylaştırma gibi etkileriyle balık yağı, insanların sık sık kullandığı vücuda yardımcı besinlerden birisidir. Birçok diyet uzmanı balık yağının bu avantajlarını sunmak için, balık yağı kapsüllerinin diyet programına eklenmesini önerir. Ancak tavsiye edilen tüketme biçimi somun, tuna gibi yağlı balıkları haftada bir kez taze olarak yemektir.

Kanser Riskini Düşürür

Kaliforniya Üniversitesinde yapılan bir bilimsel araştırma balık yağının prostat kanserine yakalanma riskini önemli oranlarda azalttığına dair bulgular elde edildi. Hatta balık yağının göğüs kanseri riskini azalttığıyla ilgili kanıtlar da bulundu. Kaliforniya Üniversitesinde yapılan bu bilimsel araştırma sonunda balık yağının kanser tedavisinde etkili bir yardımcı olabileceği ortaya çıktı. Balık yağı vücuttaki iltihapları önlemede büyük rol oynuyor ve kanserin yayılması da iltihaplanmalarla tetiklenebiliyor.

Kalp Sağlığı

Amerikan Kalp Vakfı kalp rahatsızlıklarının en ölümcül rahatsızlık olduğunu söylemekle birlikte, balık yağının kalp sağlığına iyi gelebileceğini ileri sürüyor.

Amerikan Ulusal Sağlık Enstitüsüne göre, koroner kalp rahatsızlıkları ile savaşan hastalar için, balık yağı çok önemli bir takviye. Bu takviyeyi yüksek tansiyon ve ikincil kardiyovasküler rahatsızlık gibi sorunları olan hastalara da öneriyorlar. Ek olarak omega-3 yağ asidi kolesterolün düşürülmesinde de önemli rol oynuyor.

2004 yılında Çin’de yapılan “Biyolojik Zihin Sağlığı” adındaki araştırmaya göre, insan ne kadar az balık tüketirse, intihar seviyesi o derecede artıyor. Araştırmanın vardığı sonuç ise “balık ürünlerinin akıl sağlığı üzerindeki etkilerini araştıran çalışmalar kesinlikle yapılmalı.”

Balık Yağı Çeşitleri

Vücudunuz için balık yağı bir çok organ ve genel vücut sağlığının korunması açısından önemli bir besindir. Omega-3 asitlerini içeren diğer yiyeceklerde de balık yağının vücudunuza sağladığı olumlu etkileri bulabilirsiniz. Örneğin vejetaryenler, Omega-3 içeren çeşitli yosun çeşitleri ile vücutlarının bu ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar.

Balık Yağı Kapsüllerini Saklama

Balık yağı kapsüllerini saklamak için en ideal yer buzdolabıdır. Çünkü balık yağı kapsüllerini sıcak bir ortamda bırakırsanız, zamanla kapsüllerin erimeye başladığını ve bozulduğunu görebilirsiniz. Bu yüzden balık yağı kapsüllerinizi sıcak ortamlarda ve doğrudan güneş ışığı alan yerlerde saklamamanız gereklidir. Bir balık yağı kapsülü buzdolabında saklanarak üzerinde yazan son kullanma tarihine kadar güvenli bir şekilde tüketilebilir.

Balık Yağının Kullanıldığı Tedaviler

Balık yağı, vücudunuz da bulunabilecek birçok rahatsızlığın tedavisinde kullanılabileceği gibi çeşitli ruhsal bozukluklarda, depresyonlarda ve çocukların davranış sorunları ile ilgili rahatsızlıklarda da kullanılabilir. İsveç ruh hastalıkları uzmanlarının araştırmalarına göre balık yağının çocuklarda bulunan davranış bozukluğu rahatsızlıklarının belirtilerinin %50 oranında ortadan kaldırdığını bilimsel çalışmalarla ortaya konmuştur.

Balık Yağı Ne Kadar Tüketilmeli?

Herhangi bir hastalığın tedavisi için balık yağı tüketiminde kullanım miktarı belirtilmemiştir. Yüksek kolesterolünüz varsa EPA asitlerinden 2-4 gram ve Omega-3 asitlerinden tüketilmesi önerilmektedir. Romatizma hastalarının omega-3 asitlerinden günde 1 gram tüketmeleri tavsiye edilir. Yüksek kan basıncını azaltmak için günlük 3 gram balık yağı önerilir. Balık yağı kullanım miktarı hakkında kendiniz için en iyi olan miktarı öğrenmek istiyorsanız bir beslenme uzmanı veya doktora danışmalısınız.