WBJET
1

Anne ve Baba Eğitim Kitapları

Anne ve baba eğitim kitapları yeni tanışılacak ebeveynlik dönemi için, hem günümüzde tıbbi olarak geçerlilik görmesi hem de davranış bilimleri açısından önemli bir kılavuz olarak tercih edilmektedir. Anne ve baba eğitim kitapları, hamilelik dönemi öncesinden başlayarak faydalanılabilecek önemli yayınlardır. Anne ve baba eğitim kitapları, özellikle çok hassas bir dönem olan hamilelik süresince, yabancısı olduğumuz birçok konuda bizlere ışık tutmaktadır. Çoğunlukla vücudumuzun ve psikolojimizin verdiği tepkileri hızlıca anlayabilmemiz açısından anne ve baba eğitim kitapları bu dönemde hayatımızda önemli bir yer tutar. Doğum sonrası için ise, sınırı olmayan bir ebeveynlik dönemi için, her yaş, her davranış ve her durum için başvurulabilecek anne ve baba eğitim kitapları kitaplıklarımızda yerini alır.

Anne ve baba eğitim kitapları, kendi içinde oldukça farklı kategorilere ayrılır. Uyku eğitimi, emzirme ve tuvalet eğitimi, yemek gibi hassas konularda bebeğinizin 0-2 yaş aralığında bu kitaplardan oldukça faydalanabilirsiniz. Tabi sadece konu çocuklarımızın eğitimi de değil. Ebeveyn olarak bizlerinde pek çok konuda kendini geliştirmesi, değiştirmesi ve doğru bildiği yanlışlardan kurtulabilmesi için anne ve baba eğitim kitapları hızlıca ulaşabildiğimiz kaynaklar. Genel olarak anne ve babaların yaptığı en büyük hata, sorunu çocuklarda aramak ve çözmeye çalışmak. Geniş bir pencereden bakmaya çalıştığımızda aslında ebeveyn olarak bizlerinde hataları ve değiştirmesi gereken davranışları olduğunu kavrayabilmek bazen zaman alıyor. Anne ve baba eğitim kitapları tam da bu sırada daha da etkili şekilde devreye giriyor.

Tabi çocuğunuzun davranışlarını geliştirebilmesindeki en önemli unsur anne ve babasıdır. Büyüme çağındaki çocukların kendisine örnek aldığı ebeveynler, tam da bu dönemde çocuklarına kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için bunu bir fırsata çevirebilirler. Anne ve baba eğitim kitaplarında da bu bilgiye sıkça rastlayacaksınız. Zaten hayatınızın ilk ebeveynlik dönemi, anne ve baba eğitim kitaplarını en sık okuyacağınız dönem olacak. Çocuğunuz büyüdükçe, okuduğunuz kitapların içeriği de yaşına göre biraz daha yönlendirmekten ziyade durumu anlayabilmeniz ve yönetebilmeniz için tavsiye niteliğinde olacaktır. Özellikle ergenlik döneminde, çağımızın da sanal etkileri sebebiyle çocuğunuzla iletişim kurakta zorlanacağınız bir dönemde anne ve baba eğitim kitapları, gerçekten kurtarıcınız olabilir. Anne baba çocuk ekseni aynı jenerasyon olmadığı için, gençlik dönemine ulaşana kadar, çok çatışmalı bir süreç yaşamamak adına, anne ve baba eğitim kitaplarından faydalanmak çok önemli. Günümüzün klasik davranış biçimi olan, ben çocuğumu yetiştirirken, kendi çektiğim sıkıntıları ona yaşatmayacağım amacı ile, anne ve baba eğitim kitaplarından destek almadığımız sürece pek başarılı olabileceğinizi düşünmeyin. Unutmayın, bu kaynakların büyük bir kısmı, deneyimlenmiş yönlendirmeler, yüzyıllardır süregelen yöntemler, konusunda uzman kişilerin analizleri sonucunda ortaya çıkmaktadır. Anne ve baba eğitim kitapları, ebeveyn olmayı düşündüğünüz zaman hayatınıza girmeli ve uzunca bir süre hayatınızda varlığını sürdürmelidir. Kim bilir, belki sizde bir gün tüm bu ebeveynlik sürecinizi kitlelerle paylaşacağınız bir derleme olarak yazma şansına erişirsiniz. Düşünsenize, birilerine ışık tutabilmenin hazzı, birçok insana ulaşabilmenin verdiği mutluluk, bunca kitap yazıldığına göre yerini hiçbir şeyin almayacağı farklı duyguları da içinde barındırıyordur.

Anne ve baba eğitim kitapları ile ilgili ürün çeşidimizi web sitemizde birçok markadan temin edebilirsiniz. Pearson, Net Yayıncılık, Çiçek yayıncılık, Mikado, Muhteşem İlk Yıl gibi ve daha birçok yayını hızlıca web sitemizden inceleyebilirsiniz. Eğer istediğiniz ya da aradığınız kitaplar bu alanda bulunmuyorsa Welcome Baby müşteri hizmetlerinden bizlere ulaşabilirsiniz. Welcome Baby’yi tercih ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli alışverişler dileriz.

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum