1 İş Günü Sonrası Kargoya Teslimat

Baby2Go 6517 Akülü Scooter Pembe (NIL-8697028651738)

Marka : Baby2Go
Fiyat : 729,00 TL(KDV Dahil)

Baby2Go 6517 Akülü Scooter, 12 volt şarj edilebilir akü.

Adet

Artır Azalt

Baby2Go 6517 Akülü Scooter Özellikleri

Baby2Go 6517 Akülü Scooter, 12 volt şarj edilebilir akü.

 • Ergonomik tasarım

 • 12 volt şarj edilebilir akü

 • İleri ve geri vites özelliği

 • Müzik (mp3) ve radyo alternatifleri

 • Sürüş kolaylığı sağlayan yan destek tekerlekler

 • Güçlü gövde yapısı

 • Rahat oturma koltuğu

 • Led ışıklı ön far

 • Kolay montaj

 • 3-6 yaş arasında kolay kullanım

 • 20 kg. kadar taşıma kapasitesi

İthalatçı firma tarafından 2 sene ürün garantisi
Çocukların en sevdikleri oyuncaklardan birisi de akülü arabalardır. Bir zamanlar çocukların sadece hayalini kurup televizyonda görebildikleri akülü arabalar, günümüzde fiyat ve ödeme avantajları sayesinde birçok çocuğun rahatlıkla sahip olabildiği oyuncaklar haline geldi.
Akülü arabalar genellikle 2 yaş ve üzerindeki çocuklar için üretilmektedirler. 2 yaşın altındaki çocuklar ise akülü arabaya bindirileceklerse özel güvenlik önlemleri alınmalıdır. Çocukların direksiyon ve gaz kontrolünü birlikte sağlaması için belirli bir gelişimi tamamlamış olmaları gerekir. Eğer çocuk akülü arabayı kendi başına kullanabilecek gelişimde değilse bu durumda uzaktan kumandalı olan modeller tercih edilmelidir. Bu modellerde çocuk güvenli bir şekilde araca yerleştirildikten sonra akülü araba ebeveynler tarafından uzaktan kumanda rahatlıkla yönlendirilebilir. Ayrıca akülü araba seçimi yaparken arabadaki akünün voltaj ve amper değerine de dikkat edilmelidir. Voltaj değeri yüksek olan aküler daha uzun süre dayanacak, amper değeri yüksek olan aküler ise arabaya daha fazla güç sağlayarak daha hızlı gitmesini sağlayacak veya eğimli arazilerde daha az zorlanacaklardır.
Akülü Araba Nasıl Kullanılır?
Akülü arabanın kullanılmasında önce çocuğun arabaya düzgün bir şekilde oturması sağlanmalıdır.
Hareket halinde iken çocuğun ayağa kalkmaması ya da arabadan düşmemesi için de arabadaki emniyet kemeri ile çocuk yerine sabitlenmelidir.
Akülü araba kullanırken ek bir güvenlik önlemi olarak çocuklar kask takmalıdırlar.
Tüm güvenlik önlemleri alındıktan sonra akülü arabanın güç düğmesi açılır.
Arabanın ileri veya geri gitmesini sağlayan düğme ya da vites kolu ile istenen yön seçilir ve arabanın gaz pedalına hafifçe basılarak hareket edilir.
Akülü arabalardaki gaz pedalları kademeli olarak çalışırlar. Yani az basıldığında araba yavaş giderken, fazla basıldığında araba hızlı gider.
Akülü araba herhangi bir yönde ilerlerken ters yönde ilerlemek için araba önce durdurulmalı ve 1 saniye beklendikten sonra ters yönde ilerlenmelidir.
Bu şekilde arabanın dişlileri korunmuş olur.
Akülü arabaların engebeli araziler, merdiven yakınları ve trafiğe yakın yerler gibi tehlikeli olabilecek yerlerde kullanılmaması gerekir.
Ayrıca ebeveynlerin akülü araba kullanan çocuklarına her an müdahale edebilecek uzaklıkta olması gerekir.
Akülü arabaların kullanılmadıkları durumlarda akülerin ömrünün azalmaması için 15 günde bir ortalama 6 saat kadar şarj edilmeleri gerekir.
AKÜLÜ ARABA ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN UNSURLAR
Piyasada hemen hemen her bütçeye uygun seçeneklerde akülü araba modelleri bulunmakta. Tabi çeşit çokluğu insanın kafasını da karıştırıyor. Akülü araba alırken en temel konu arabayı nerede kullanacağınız ile ile ilgili. Zira sadece ev içinde ve 2-3 yaş aralığında bir çocuk için alıyorsanız çok fazla özellik ve dolayısıyla da fiyat olmayacaktır. Almışken tam olsun diyorsanız ise piyada akülü arabaların fiyatları voltaj ve tasarım şekline göre değişiklik göstermektedir. Örneğin 6 Volt, 12 Volt ve 24 Volt seçenekleri mevcuttur. Bunun yanında çocuğum sürse de kontrol ben de olsun derseniz aynı zamanda uzaktan kumanda ile kontrol edilen modeller de mevcut. Ayrıca müzik çalan, ipod girişli vs. özellikleri olanlar da var. İnternetten vb. görmeden alımlarda ise detaylı incelemenizi öneririm. Çünkü fiyat düştükçe özellik ve kaliteden ödün verilmektedir. Mesela bazı akülü arabalar sadece ileri gitme özellikli, tek motorlu ve 6 Volt. Fiyatları ise daha uygundur. Ev içi kullanım için ideal. Ama sokak gezileri için minimum 12 Volt olmalı. Çift motorlu olması daha iyi çünkü taşıma kapasitesini artırmaktadır.

Özetlersek, Tasarımdan sonra fiyatları etkileyen unsurlar;
Voltaj ve Watt Değeri
Motor Gücü ve Sayısı (Tek-Çift Motor)
Gidiş Yönü (İleri, İleri-Geri)
Çeker Sayısı (4×1,4×2,4×4)
Uzaktan kumanda Özelliği
Koltuk Sayısı (Tek-Çift)
Fren özelliği
Vites (Hız Kontrolü)
Müzik Çalma, Korna, Aux girişi Vs. Özellikler

Volt
12