WBJET
1

Bebek Biberon Aksesuarları

Anneler bebeklerini kucaklarına aldıkları ilk günden itibaren emzirme, mama hazırlama gibi pek çok yeni rutinle baş etmeye çalışır. Bebek aksesuarları biberon seçimi nasıl olmalı birçok yeni anne bu konuda bilgi sahibi olmak ister. Bir bebeği beslemenin en iyi yolu emzirmedir. Özellikle ilk 6 hafta bebeklerin doğal emme hareketini öğrenebilmesi için biberonla tanıştırılmaması önerilir. Sonrasında annenin işe dönmesi, sağlık ya da sosyal yaşamın gereklilikleri nedeniyle anne bebeğinden ayrı kalabilir. Böyle durumlarda sağılmış anne sütü bebeklerin dalgaya benzer doğal emme hareketini uygulayabilecekleri bir biberonla bebeğe verilirse, anne eve döndüğünde bebeğini emzirmeye devam edebilir.

Bebeğiniz için en kaliteli ve sağlıklı ürünleri kullanmak çok önemlidir. Biberon seçiminizde kafanızdaki soru işearetleriniz içinbebek biberon çeşitleri ve biberon aksesuarlarından kısaca bahsedelim. Bazı bebekler biberon ile barışık olabilir, bazıları ise tamamen biberonu reddedebilir. Söz konusu bebekler ve biberonlar olduğunda bu durumu düzeltmenin tek bir formülü yoktur. Bebeğinizin biberon setini reddetmesinin birçok nedeni olabilir. Biberonun malzeme tipinden ağızlık kısmına kadar her detayı derlediğimiz bu yazımızda bebekler için biberon seçimi rehberi size çok yardımcı olacak.

Silikon biberonların kırılma ihtimali düşüktür ve hafiflerdir. Cam biberonlar uzun ömürlü ve sağlıklı olması sebebiyle tercih edilir. Hafif, kırılmaz ve uygun fiyatlı olması plastik biberonları daha ilgi çekici hale getirirken, bebeklerin sağlığı açısından FDA ve BPA içermeyen plastikler tercih etmek ve en sağlıklı yöntem olarak bir biberonları uzun süre kullanmamak iyi birer çözümdür.

Yeni doğan biberon seçimi bebeğinizi biberona alıştırmak için önemlidir. Yeni doğan bebekler için 90-150 ml biberonlar kullanılır. 3 ile 6 ay aralığındaki bebekler için ise 240-260 ml biberonlar uygundur. 320-340 ml biberonlar ise 6 aylıktan fazla olan bebekler için kullanılır.

Bebek bakımı konusunda hijyen çok önemlidir. Dolayısıyla bebeklerde biberon temizliği de oldukça önemlidir. Biberonu iyi temizlemiş olmanız bakteri oluşumunu engeller. Bu da hastalıklara karşı alacağınız en iyi önlemlerden biridir.

Biberon kordonu , biberon temizleme fırçalarıve biberon kulpları gibi parçalar annelere kolaylık sağlar. Biberon ve emzik fırçaları ucundaki sünger sayesinde biberonların her noktasına ulaşabilirsiniz. Biberon emziği fırçası ise emziğin iç yüzeyinde kalan en ince besin artıklarını dahi iz bırakmadan temizler. Biberon kordonları özel kavrama materyali ile tüm biberon ve şişeleri sıkıca tutan renkli ve keyifli desenleri bebeğinizin eşyalarının yere düşerek kirlenmesini ve kaybolmasını engeller. Pusetler ve mama sandalyeleri ile kullanım için idealdir. Bebeğiniz dilediği zaman kendi de biberonuna, oyuncağına ulaşabilir. Ayrıca umuşak dokulu Biberon kulpları sayesinde bebekler biberonları rahatlıkla tutabiliyorlar.Yedek biberon kapakları da annelerin çok tercih ettiği aksesuarlardandır.

Rahat ve kullanışlı yapıya sahip olan sağlıklı biberon aksesuarları anne ve bebeği için Bebedor, Chicco, Fisher Price, Lansinoh, Mycey, Medela, Nip, OkBaby, Philips Avent gibi seçilmiş markalar ile Welcome Baby mağazaları ve www.welcomebaby.com.tr adresinde Tüm biberon aksesuarı çeşitlerini inceleyebilir veya kolayca satın alabilirsiniz.

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum