WBJET
1

Bebek Çocuk Banyo Süngeri

Anne ve baba olmak büyük sorumlulukları da beraberinde getiren ömür boyu devam eden bir roldür. Bebeğin planlanmasından itibaren başlayan sorumluluklar ebeveynlerin bebeklerinin yaşamları süresince bir hayli emek vermeyi ve özverili davranmayı gerektiren bir deneyimdir. Bu ebeveynliğin uzun yolculuğun başlangıcından itibaren aileler çocuklarını sağlıklı büyümelerini, gelişimlerini tamamlamalarını isterler. Bebeklerinin dünya gelişi ile başlayan bu uzun maratonda anne babalar bebek bakımı konusunda üstün bir çaba sarf ederler. Bunlardan birisi de temel bebek bakım ihtiyacı olan bebek banyosudur. Ebeveynlerin üzerine çok fazla endişelendiği konu olan bebek banyo rutinini gerçekleştirirken güvenle kullanabilecekleri ürünlerin tercihi ile gerçekleştirebilirler.

Bebek banyo bakımını esnasından ebeveynlerin ihtiyaç duyacakları ürünlerden birisi de bebek banyo süngeridir. Bebek banyo ürünleri, bebeğininiz temel bakım ihtiyacını karşılarken anne babaların olası yaşayabilecekleri tüm sorunları düşünerek tasarlanmış, konfor ortamı içinde kullanım kolaylığı sağlaması için üretilmişlerdir.

Bebek Banyo Süngeri

Bebek yıkama süngeri, hijyenlerini sağlamak ve sağlıklı gelişim göstermeleri için sık sık yıkanan bebeklerin yıkanma esnasında kullanımına başvurulan yardımcı ürünlerden biridir. Bebek banyo gereçleri içerisinde yer alan ve ailelerin sıklıkla kullandığı önemli ürünlerden olan bebek duş süngeri kullanırken sadece bebeğinizin vücudunun tüm kirlerden arınmasını sağlamakla kalmazsanız aynı zamanda bebeğin kan dolaşımını da hızlandırmasına yardımcı olursunuz. Sağlıklı gelişim için sinir uçlarının uyarılmasına neden olan kan dolaşımı hızlanması, bebek banyo bakım rutininde bebek süngeri ile oluşturmak ebeveynler tarafından kolaylıkla yapılabilir. 

Bebek yıkama süngeri kullanımının zorlanmadan gerçekleşmesi için birkaç püf noktası bulunur. Bebeğin narin ve ince cildini banyo süngeri ile temizlerken nazik olunmalı, küçük küçük dairesel hareketler yaparak teni güzelce ovulmalıdır. Banyo süngeri yapısı gereği yumuşak olduğundan bebeğinize yıkama esnasında herhangi bir rahatsızlık hissi vermeyecektir aksine banyodaki keyfini artıracaktır.

Yenidoğan bebek banyo süngeri ise yeni doğmuş bebek banyo bakımı için tercih edilir. Ilık suya bastırılıp köpürtülen banyo süngeri bebeğinizin kordon bağına değmeyecek şekilde vücudun geri kalanına hafif dokunuşlarla masaj yaparak temizliği sağlanır. Peki, ideal bebek banyo süngeri özellikleri nelerdir? Süngerin kimyasal maddelerden yapılmamış olması, yüzeyinin sert yapıda olmaması, yumuşak olması, gözeneklerinin geniş olması, hızlı durulanıp kolay kuruması bebek banyo süngeri önerilerindendir. 

Bebek banyo süngeri nasıl olmalı sorusuna yanıt olarak az önce bahsettiğimiz nitelikleri sayarken aslında sizin ve bebeğinizin yıkama esnasında rahat ettiğiniz ürünün seçimi de önemlidir. Babyjem, Chicco, Sevi Bebe, Skip Hop, Bebedor gibi seçilmiş markaların bebek banyo süngerlerini WelcomeBaby mağazalarında bulabilir, www.welcomebaby.com.tr adreslerinden detaylı incelip kolaylıkla edinebilirsiniz.

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum