WBJET
247,99 TL KDV Dahil
309,99 TL KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
1 2 3 ... 64 >

Uygun Bebek Beslenme Ürünleri

Gebeliğinizi öğrendiğiniz andan itibaren bebeğinizin sağlıklı gelişimi için beslenmenize dikkat etmeye başlarsınız. Seçeceğiniz her besinin kalitesine normalden daha fazla özen gösterirsiniz. Önceliklerinizin değiştiğini görecek, ilk düşündüğünüzün sizin tükettiğiniz besinlerle anne karnındaki bebeğinizin gelişim sürecini en sağlıklı biçimde tamamlamasını sağlamak olduğunu fark ederek yaşamınızda hareket edeceksiniz.

Doğum sonrası bebek beslenmesi bebeğinizin öncellikle yaşamsal fonksiyonlarını yerine getirmesi için temel ihtiyacıdır. Her canlı fizyolojik büyümeye ve bilişsel gelişime için enerjiye, enerji de kaynak olarak besinlere gereksinim duyar. Doğum sonrası ilk zamanlar özellikle ilk altı ay bebeklerin hem fiziksel hem zihinsel hem de sosyal gelişiminin yoğun olduğu zaman dilimidir.

Bebeğiniz anne karnındayken sizin tükettiğiniz besinler ile beslenirken, doğum sonrası olumsuz bir durum yaşanmadıkça sadece anne sütüyle ve ilk altı ayını doldurup ek gıda dönemine geçildiğinde de anne sütünün yanında vereceğiniz diğer besin öğeleri ile bebeğiniz beslenmesini gerçekleştirecektir.

Uzmanlar doğum sonrası ilk altı ay boyunca bebeğinizin ihtiyacı olan her makro ve mikro besin öğelerini karşılamasında sadece anne sütü ile beslenerek gerçekleştirebildiklerini belirtirler. Anne sütünün içeriğinin mucizesi bebeğinizin tüm gelişimi için yeterli olmasından gelir. Fizyolojik olarak bebeğinizin her ihtiyacını karşılayacak donanımda olan anne sütü, bebeğiniz için en ideal besin kaynağıdır.

Bebek Beslenme Gereçleri

Dünyaya adapte olmaya çalışan bebeğinizin fiziksel olduğu kadar zihinsel ve sosyal gelişiminin desteklenmesi sağladığınız doğru bebek beslenmesi yolundan geçer. Özellikle 0-6 ay bebek beslenmesi, ay hızlı büyüme gerçekleştiren bebeğinizin beslenmesinin temelini anne sütü oluşturur. İhtiyacı olan tüm besin değerlerini anne sütüyle karşılayan bebeğinizin güçlü bağışıklık sisteminin oluşmasında da anne sütü büyük rol oynar. Yeni doğan bebek beslenmesindeki anne sütünün de bebeğe sağladığı yararların kesinlikle mucizelerle dolu olduğunu bilmelisiniz. Bu bağlamda bebeğiniz için gerekli yardımcı besinleri ve bebek beslenme gereçleri ni dikkatli seçmelisiniz.

Her alanda olduğu gibi bebeklerini büyütürken de annelerin endişe duyabilecekleri birtakım sorular söz konusu olabilir. Anne sütünün yeterli olup olmaması, yeni doğan beslenmesi kaç cc anne sütü veya devam sütü olmalı, örneğin 3 aylık bebek beslenme sıklığı ne kadar olmalı gibi buna benzer pek çok konuya yanıt aramaktadırlar. Annelere en doğru yönlendirme güvenilir kaynakların geliştirdikleri “0-6 ay bebek beslenme tablosu” bilim ışığında hazırlanmış rehberler olacaktır. Anne ve babaların doğru rehberler eşliğinde bebeklerinin sağlıklı gelişimleri için bebek beslenmelerini gerçekleştirmeleri son derece önemlidir. 6-aylık bebek beslenme tablosu, özellikle bebeklerini kucaklarına yeni almış anneler için eğitici ve yol gösterici olacaktır. 6. ayını tamamlayıp ek gıda dönemine geçmiş bebeklerin beslenmesindeki yenilikler gibi 1 yaş bebek beslenmesi geçişi sırasında beslenmede konusunda ailelerin bilinçli davranmaları oldukça mühimdir.

Farklı sebeplerden dolayı anne sütünün verilemediği durumlar da yaşanmaktadır. Anne sütünün eksikliği veya hiç olmaması, hastalıklar, bebeğin memeyi emmemesi, kayıplar gibi birtakım anne ya da bebek kaynaklı nedenlerle bebeğiniz anne sütünü alamadığında alanındaki uzmanlar, beslenmeyi çocuk devam sütü ile sağlanması gerektiğini belirtiler.

Anne sütü yetersizliğinde veya yokluğunda bebeğinize devam sütünden faydalanmanızı sağlayan güvenilir markaların geliştirdikleri devam sütü ürünleri vardır. Çocuk devam sütü markalarından anne sütüne en yakın içeriğe sahip olanını tercih etmelisiniz.

Bebeğinizi beslerken gösterdiğiniz önemi, gerek emzirme döneminde gerek ek gıdaya geçiş sırasında ve sonraki yaş evrelerinde kullanılacak beslenme ürünleri ve gereçleri tercihinde de göstermelisiniz. Bebeğinizin sağlığı açısından büyük önem taşıyan bebek beslenme ürünleri her gereksinimi karşılama esnasında bebeğinizle birebir olacağı için hassasiyetle seçilmelidir. Ayrıca bebeğinizin ağız mendilleri ne ihtiyacınız varsa web sitemizden ulaşabilirsiniz

Bebeğinizin karnını doyururken kullanacağınız yardımcı beslenme ürünleri sizin ihtiyaçlarınız arasında girmektedir. Sağılan sütün saklanmasında, sütün verilmesinde, ürünlerin sterilizasyonda gibi daha birçok alanda ihtiyaç duyulur. Emzik, saklama kapları ve poşetleri, bebek önlüğü , bebek biberonu, biberon ısıtıcı, ağız mendilleri, bebek mamaları gibi pek çok ürün yer alır.

Bebek Biberonu

Sağılan sütün ve devam sütünün, suyun bebeğinize verilmesi esnasında ihtiyaç duyduğunuz ürün bebek biberonudur. Evde, dışarı, misafirlikte, tatilde her yerde kullanımına gerek duyduğunuz kurtarıcı yardımcı ürün olan bebek biberonu n seçimde kesinlikle hassas davranmalısınız. Üretim aşamasında kullanılan malzemenin sağlığa elverişli bileşenlerden elde edilerek yapıldığından emin olmalısınız.

Bebek önlükleri hayat kurtarıcı bebek gereçlerinden birisi olacaktır bu sürecinizde. Devamlı beslenen bebeklerinizin kıyafet kirletme durumunun önüne geçmesi sizi rahatlayacaktır. Emzikler, emzik aksesuarları, biberon ısıtıcıları, sterilizatörler , alıştırma bardakları, mama pişiriciler, termoslar, dişlikler  ve benzeri tüm ürünler bebeğinizi büyütme sürecinde beslenmesini gerçekleştirirken sizlere büyük yardımcı olacaktır.

Bebek ürünleri fiyatları birbirinden oldukça farklılık göstermektedir. Ürünlerin çeşidinden modeline, ebadından miktarına, ürün özelliklerinden bebek ürünleri markalarına kadar her etmen geniş bir fiyat yelpazesi yaratmaktadır. Her ailenin bütçesine uygun bebek malzemesi ve bebek beslenme ürünlerini en güvenilir markalardan bulmanız mümkündür.

Babyjem , Philips Avent , BabyNeo, Bebedor , Chicco, Fisher Price, Friendly Organic, Lansinoh, Uni Baby, Sevi Bebe gibi birçok güvenilir markaların bebek beslenme ürünleri ve daha fazlasına Welcome Baby mağazalarından ve www.welcomebaby.com.tr adresinde inceleyebilir kolayca temin edebilirsiniz.

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum