WBJET

Bebek Deterjanı

Ebeveyn olarak bebeklerinin sağlıkla büyümesi için gerekli şartları oluşturmak sorumluluğu çok yüksektir. Büyüme ve gelişmelerini sağlıkla tamamlamaları için gerekli besin ihtiyacının, yaşadığı ortam güvenliğinin, anne ve baba sevgisinin verilmesinin sağlanması ailelerin öncelliğidir. Bebek bakımının da aynı önem seviyesinde olması gerektiğini günümüzde hemen hemen her anne baba bilincindedir. Bebek bakımı sanıldığından daha fazlasını kapsamakta bir bebeğin gelişimini tamamlarken oldukça önemli bir bölüme sahiptir. Bebek bakımı oldukça fazla alt başlığı içinde barındıran kapsamlı ana bebek ihtiyaçlarındandır. Bebeğin bu bakımında dikkatli davranılması gerekenlerin başında gelen bir konu da bebek deterjanıdır.

Ebeveynler bebek beslenmesinde davrandıkları hassasiyeti her an bebekleri ile temasta olan bebek giyim ürünlerinin yıkanmasında kullanılacak bebek çamaşır deterjanı seçiminde de göstermeleri gerekir. Bebek deterjanları, bebeğin cildi ile birebir temas ettiği için doğru ve sağlıklı ürün seçilmediği takdirde narin ciltlerindeki yağ ve nem dengelerini bozarak derilerinde kuruluk, pişik hatta birtakım alerjik reaksiyonlara sebep olabilirler. Bunun beraberinde bebekte birçok cilt hastalığına sebebiyet verebilirler. Şunu unutmamak gerekir ki sadece derinin teması değil, aynı zamanda soluk alması ile de bebek birebir temas etmiş olur. Soluma yolu ile vücuda alınan deterjan bileşenleri eğer güvenilir yapıda olmadıkları takdirde akciğerlere ulaşacağından ciddi sağlık problemleri yaratabilir.

Aynı zamanda bulaşık deterjanlarının seçimi de bebeğin kullandığı mama kapları malzemelerinin hijyenini sağlamak için önemli olmakla beraber bebeğe ağız yoluyla sürekli temas halindedir. Doğru bebek bulaşık deterjanı kullanılmadığı halinde bebeğe çok ciddi boyutta zararlara yol açarlar.

Bebek Çamaşır Deterjanı

Bebek deterjanı tavsiyesi olarak uzmanlar birtakım noktalara dikkat çekmektedir. Özellikle bebek çamaşır deterjanının ham petrolden üretilmiş maddeleri içermemelilerdir. Güvenilir klinik testlerden geçmiş, taraflarınca onaylanmış ve belgelerini resmi yerlerde yayınlayan markaların ürünlerin tercihi olmalıdır. Bebek deterjanında fostat, paraben, SLS, ağır metaller, GDO içeren herhangi bir bileşen ve toksik etki oluşturan herhangi madde bulundurmamalıdır. Sıvı bebek deterjanı ve toz bebek deterjanı olarak piyasada bulunur, kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Bebek çamaşır yumuşatıcı olarak ürünün hipoalerjik yapıda olması önemlidir. Bebek yumuşatıcısı kullanımının nedenlerin başında bebeklerin tenine temas eden bebek giysilerinin yumuşak yapıda olmasıyla ciltlerinde tahriş oluşturmamaktır.

Bebek deterjanı fiyatları markadan marka farklılık göstermektedir. Organik bebek deterjanları kullanımı öncelik sırasında olmalı, fakat aile bütçesine göre alternatif güvenilir markaların ürünlerini de kolaylıkla bulabilirler. En iyi bebek deterjanı olarak markalardan birkaçı Uni Baby, Friendly Organic, Dalin ve Soop gibi markalardır. Tüm bu markaların bebek deterjanı ürünlerini ve daha fazlasını Welcome Baby mağazalarında ve www.welcomebaby.com.tr adresinden inceleyip kolayca temin edebilirsiniz.

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum