WBJET
1 2 3 ... 13 >

Çocuk Eğitici Kitaplar

Kitap çeşitleri içerisinde çocuk eğitici kitapları, çocuğunuzun dünyasında uzun süreli olarak yer edinecektir. Çocuk eğitici kitaplar ile daha bebeklik döneminde tanışacak ve uzun yıllar kullanmaya devam edecek. İlk yaş döneminde kullanmaya başlayacağınız eğitici kitaplar çocuk için diğer kategorilerdeki kitapların da eşliğinde çok kıymetli olacak. Çocuk eğitici kitaplar ile renkler, hayvanlar, ilk kelimeler, eşyalar, vücudumuzu tanıma gibi çeşitleri saymakla bitmeyecek geniş bir yelpazede öğrenmeye devam edecek. Özellikle bu dönemde ebeveyn olarak çok dikkatli seçimler yapmalı ve bebeğinizin ilk öğretmenleri olarak bu çocuk kitaplarına büyük bir zaman ayırmalısınız. Birçok ebeveyn, bu tip kitapları sevdirdikleri bebeklerinin beslenme zamanlarında dahi kullanarak, beslenme eğitimini de ilerletmiş oluyorlar.

Herhangi bir konuda bebeğinizin bazı becerilerini geliştirmek istiyorsanız, örneğin tuvalet eğitimi döneminde bu tip kitaplardan yardım alarak, hem siz bu süreci daha doğru metotlarla ilerletmiş olursunuz, hem de çocuğunuz bu durumun zaruriyetini hissetmeden süreci atlatmış olur.

Bu kitapları ne zaman kullanmaya başlayacağınız sorusunun yanıtı, bebeğinizin sizin konuşmalarınıza tepki vermeye başladığı andan itibaren kullanabileceğiniz kitaplara sahip olduğunuzda olacak. Bebeğiniz konuşmaya başlamadan önce, sizin okuyacağınız ve kılavuzluk edeceğiniz bu kitapları, bir süre sonra tek başına da kullanmaya başlayacak ve aslında birazda o sizi teşvik edecek. Çocuk eğitici kitaplar ile konuşma becerilerini, duyu gelişimini, hafızasını, görsel zekasını, duygusal zekasını, küçük motor becerilerini ve daha birçok yetkinliğini geliştirecek.

Eğitici kitaplar çocuk için aslında yaş sınırı olmayan uzun süreli kullanabileceği çeşitleri içerir. Yani 1 yaşındaki bebek, 8 yaşındaki çocuk eğitici kitapları kullanmaya uzun süre devam eder. Örneğin noktaları birleştirme etkinliğini seven çocuk eğitici kitaplar arasından onlarca çeşide sahip olabilir. Özellikle parmak kasları, kalem tutma becerileri için bu tip kitaplar çok faydalıdır. Aynı zamanda konsantrasyon becerisini de geliştirecektir.

Çocuk eğitici kitaplar arasından maket kitabı, yine kız çocuklarına özel moda kitabı gibi seçenekleri tercih etmek, hem keyifli zaman geçirmeleri açısından hem de yaratıcılıklarını geliştirmeleri açısından oldukça faydalı kaynaklara bizi ulaştırmış olur. Ayrıca çocuk eğitici kartlarını da sitemiz üzerinden inceleyebilirsiniz. Yine, kimlikleri tanımaları açısından meslek gruplarını öğreten, bir takım yayınları çocuk eğitici kitapları çeşitlerinde rahatlıkla bulabilir. Örneğin tiyatro ile ilgilenen, ya da rol yapma yeteneği yüksek olan çocuk eğitici kitaplar ile bu yönlerini geliştirebilir. Ya da itfaiyecilere çok ilgili olan bir çocuk eğitici kitaplardan yararlanarak bu mesleği tanıyabilir.

Okul dönemine gelen çocuklarda, özellikle son yıllarda sıklıkla üzerinde konuşulan dikkat eksikliği konusunda, bu belirtileri gösteren bir çocuk eğitici kitaplardan bir uzman yönlendirmesi ile yardım alarak, kendisini bu konuda geliştirebilir. Okul öncesi dönemde de eğitim kurumları bu tarz yayınlara oldukça fazla önem göstermektedir. Özellikle eğitimciler bu tarz yayınları dikkatle inceleyerek, eğitim materyali olarak kullanırlar. Çocuk eğitici kitaplar ile eğitim öğretim hayatı boyunca hep yakın temas içinde olur. Bu sebeple eğitim hayatında kullanacağı bu tip kitaplara ek olarak, sizlerin de desteklemesi ve yönlendirmesi ile çocuğunuz kendisini daha fazla alanda geliştirebilir. Çocuğunuzun büyüme çağında, ona en önemli katkıyı kitap okuma alışkanlığı kazandırarak, kitap sevgisini aşılayarak, kitaplarını paylaşmayı öğreterek sağlayabilirsiniz.

Çocuk eğitici kitapları ile ilgili zengin ürün çeşidimizi web sitemizde onlarca markadan temin edebilirsiniz. Mikado, Eolo, Çiçek Yayıncılık, Net Yayıncılık, Red House, Galt, Pearson, Red House, Tiny Love gibi ve daha birçok yayını hızlıca web sitemizden inceleyebilirsiniz. Eğer istediğiniz ya da aradığınız kitaplar bu alanda bulunmuyorsa Welcome Baby müşteri hizmetlerinden bizlere ulaşabilirsiniz. Welcome Baby’yi tercih ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli alışverişler dileriz.

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum