1 2 3 ... 69 >

Çocuk Kitapları

Çocuk Kitapları, bir çocuğun gelişiminde çok önemli bir yere sahiptir. Çocuk kitapları okuyarak bebeğinizin özellikle zihinsel gelişimine sağladığınız katkı, yapılan bilimsel araştırmalarda da karşımıza çıkmaktadır. Bebekliğinden itibaren kitap okuma etkinliğini sürekli kıldığınızda, çocuğunuzda da çocuk kitapları okumanın bir alışkanlığa dönüştüğünü görecek, hem davranış gelişiminde hem de konuşma ve ifade yeteneğindeki farklılıkları sizlerde hissedeceksiniz. Çocuk kitapları ile ailecek yapacağınız okuma saatleri, çocuğunuzun sosyal faaliyetlerini ve kültürel hafızasını destekleyecek önemli unsurlardır. Her yaşın okuyacağı çocuk kitapları farklı farklı içeriklere sahiptir. Son yıllarda ebeveynlerin en çok yakındığı sanal dünyanın etkilerinden uzaklaşabilmenin en önemli formülü de çocuk kitapları okumaktır. İlerleyen yaşlarda, çocuğunuzun kendi odasında oluşturacağınız çocuk kitapları için kitaplık, onlarında kendi duygusal tatminini sağlayacak ve sahip olduğu çocuk kitaplarının sayısı da arttıkça, gerek okul hayatında gerekse ev yaşantısında onu tatlı bir rekabete sokarak, çocuk kitaplarını okumaya verdiği değer artacaktır.

Bebekliğinden itibaren, çocuk kitapları ile çevrili bir gelişim dönemi geçiren çocuklar, eğitim hayatlarında karşılarına çıkan her zorlukla da başa çıkabilecek ve bir adım önde olacaktır. Günümüz eğitimcilerinin en önemli tavsiyesi, okuduğunu anlama ve anlatabilme gelişimi için çocuk kitapları okumaktır. Bu alışkanlığı pekiştirebilmek için okul arkadaşları ile çocuk kitaplarını paylaşmaları ya da yardımlaşma becerilerinin gelişimleri için, özellikle köy okullarına çocuk kitaplarını göndermeleri gibi duygusal gelişimlerinin de destekleyen çalışmalar yürütülmektedir. Türk edebiyatı ve Dünya edebiyatında klasikleşen çocuk kitapları çeşitleri, aslında onlar için uçsuz bucaksız bir dünyadır. Hatta bu tür de olan çocuk kitapları evlerimizde nesilden nesile kullanılmaya devam etmektedir. Anne ve babasının okuduğu çocuk kitaplarını okumak, üzerine birlikte sohbet edebilmek, onlara da hatıraları biriktirme ve eskiye değer verme anlamında büyük katkı sağlayacaktır. Çocuk Kitap çeşitleri sadece okumak için değil, değerler eğitiminde büyük yer sahibidir. Web sitemizde genelde en çok satılan çocuk kitap çeşitlerini ve en yeni içeriklere sahip çocuk kitaplarını görebilirsiniz.

Çocuk Kitap Çeşitleri

Anne babalar ve çocuklar için web sitemizde ve mağazalarımızda, kitapların ve çocuk kitaplarının birçok kategoride çeşitlerini sizlere sunmaya çalışıyoruz. Anne ve Baba Eğitim Kitapları, doğum öncesi ve sonrasında ebeveyn olarak faydalanabileceğiniz, konusunda uzman kişilerce yazılan, çocuk yetiştirme sürecinde sizlere kılavuzluk edecek birçok bilgi içermektedir. Doğru ebeveyn davranışları için fayda sağlayan bu yayınlar, son yıllarda oldukça tercih ediliyor. Çocuk kitap çeşitleri aslında birçok farklı türden oluşuyor. Çocuk Boyama Kitapları çocuklarınızla eğlenceli vakit geçirebilmeniz, hayal gücünün gelişimi, renkleri tanıması, kalem kullanma becerileri, psikolojik tespitlerinin yapılabilmesi için birçok alanda kullanılabilen kitaplardır. Aynı zamanda bebeklik döneminden itibaren, en çok kullanılan ve çocuk kitapları içinde en çok tercih edilen kitaplardandır. Çıkartmalı Kitaplar, boyama kitaplarında, hikaye ve masal kitaplarında, etkinlik kitaplarında da bulunan yine çocukların en çok sevdikleri çıkartma yapıştırma etkinliğinde önemli bir yer tutar. Bu etkinlik sadece çocuk çıkartma kitapları ile sınırlı kalmaz, odasının ya da evin duvarlarına yapıştırarak, bizlere oyun ve etkinlik dünyasının ne kadar büyük ya da sınırları olmadığını gösterir. Çocuk Dokun Hisset Kitapları bebeklik döneminde büyük bir yer tutar. Farklı materyallerin, kitaplar üzerindeki uygulamaları ile özellikle dokunma duyusunun gelişimi açısından sıklıkla tercih edilmektedir. Eğitici Kartlar özellikle eşleştirme, ekleme, çıkarma, birleştirme, bölme gibi kavramların gelişimi ve bebeğinizin hafıza gelişimi açısından çok faydalanacağınız yayınlardır. Çocuk eğitici kartların en önemli katkılarından birisi de eğlenceli vakit yaratmasıdır. Eğitici Kitaplar yine bebeklikten itibaren kullanabilir. Çocuk eğitici kitapları farklı çeşit ve içeriklerle, duyu ve duygu gelişimini desteklemesi sebebiyle, çocuklar için tercih edilir. Çocuk Hikaye ve Masal Kitapları bebeklerin ve çocukların özellikle uykuya geçmesinde yardım aldığımız kitaplardır. Tüm bunların yanında artık çağımızın olmazsa olmazı yabancı dili geliştirebilmek için İngilizce Yayınlar son yıllarda daha çok seçenek ve yaş gelişimlerine göre kolay ulaşılabilir hale gelmiştir. Çocuk İngilizce Yayınlar eğitim alanında da sıklıkla kullanıldığından ebeveynler tarafından çok tercih edilmektedir. Kitaplar ve çocuk kitapları ile ilgili zengin ürün çeşidimizi web sitemizde onlarca markadan temin edebilirsiniz. Pearson, Red House, Net Yayıncılık, Çiçek yayıncılık, Eolo, Mikado, Galt, Melisa&Dough, Ncp Yayıncılık, Akademi Çocuk gibi ve daha birçok yayını hızlıca web sitemizden inceleyebilirsiniz. Eğer istediğiniz ya da aradığınız kitaplar bu alanda bulunmuyorsa Welcome Baby müşteri hizmetlerinden bizlere ulaşabilirsiniz. Welcome Baby’yi tercih ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli alışverişler dileriz.

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum