WBJET
1 2 3 ... 12 >

Bebek Tabağı ve Bebek Kaşığı

Bebeğinizin her büyüme evresi kendi içinde bir sürü farklılıkları da beraberinde getiren zaman dilimleridir. Hızlı büyüme ve gelişme sürecinde olan bebeğinizin her günü birbirinden farklı olacaktır. Sizi şaşırtacak hızdaki bu büyüme zamanı sizin ve bebeğinizin gereksinimlerinin aynı hızda değiştiğini ve arttığını gözlemleyeceksiniz. Ek gıdaya başladığınız zaman ise hiç şüphesiz bu zaman dilimlerinden birisidir. Aşamalı olarak gerçekleşen aylara uygun ek gıda takviye dönemi ebeveynlerin bebeklerine uygulamakta kimi zaman zorlanabileceği bir dönemi de kapsayabilmektedir. Bazı annelerin tercihi Sterilizatörler de olabilir. Welcome Baby mağazaları ve web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Her bebek birbirinden farklı yaratılmasının verdiği farklı özelliklerle dünyaya gelir, bu sebeple her biri aynı olaya ve duruma farklı tepkiler verebilir. Ebeveynlerin ek gıda döneminde hem daha güven sağlayan ürünlerin seçimi hem de bebeğinizin bu dönemden keyif almasını sağlayacak modellerin seçimi adına bebek tabağı, bebek kaşığı ve bebek çatalı özel olarak üretilmektedir.

Bebek kaşığı tavsiye edilmesinin en önemli nedeni bebeğinizin besinlerle tanışması sırasında motor gelişimi için kendi yemesi için verdiğinizde kullandığı araç gerecin ona zarar teşkil etmemesi gerekir. Biz yetişkinlerin kullandığı çatal, kaşık ve tabaklar materyalinden ve formlarından dolayı daha keskin, daha sivri uçlara sahip, çok daha büyük ve ağırlar.

Mama kaşığı olarak da söylenen bebek kaşığı nasıl olmalı sorusunu ise şöyle cevaplayabiliriz; kimyasal içerikten uzak(PVC, BPA içermemeleri), kırılmaz ve dayanıklı materyalden üretilmiş malzeme, ergonomik yapıda, kolay temizlenen, kullanışlı ebatlarda olması gerekir yeni doğan mama kaşığı. Sivri ve keskin taraflarının kesinlikle mevcut olmaması da son derece önemlidir. Silikon mama kaşığı bu sebeple tercih edilenler arasındadır.

Bebek kaşığı nasıl temizlenir sorusunu soran annelere; kolay ve pratik bir temizliğe sahip olduklarını söylemek mümkündür. Normal yıkama sıcaklığında elde yıkayabilir, kaynamış suda bekletebilir, bulaşık makinesine girebilen malzemeden üretildiyse makinede yıkayabilirsiniz. Temizliğini gerçekleştirdikten sonra da bebek kaşığı saklama kutusunda muhafaza edebilirsiniz.

Bebeğinizin sağlığı için üretilen beslenme gereçleri arasında alternatif olarak bebek kaşığı gümüş modelini de güvenle tercih edebilirsiniz. Eğer bebeğiniz bebek kaşığı reddederse ürün değişikliğinde bulabilirsiniz. Çözüm sağlayamadığınız takdirde doktorunuza veya eczanenize danışabilirsiniz.

Bebek tabağı modelleri arasında aileler bebeklerinin hem konforlu hem de bilinçli tüketim sağlaması için en çok tercih ettiği bebek tabağı bölmeli modelidir. Özellikle kullanım avantajı sunan silikon bebek tabağı kolay taşınabilir ve temizlenebilir formundan dolayı tercih edilir. Ayrıca vakumlu bebek tabağı ve bebek tabağı kapaklı olan modelleri de bir yerden bir yere giderken yanınızda rahatla taşıyabilmenizi sağlar. Bebek kahvaltı tabağı modeli, bebeklere yemek yeme aktivitesini eğlenceli kılmak adına farklı desende, renkte ve figürlerde tasarlanır.

Bebek Çatalı

Bebek beslenme gereçleri arasında alınırken dikkat edilmesi gereken bir ürün olan bebek çatalı, bebeklerin güvenliği açısından önemlidir. Sivri olmaması gereken bebek mama çatalı, bebeğinizin kolay taşıyabilmesi için hafif de olmalıdır. Metal bebek çatalı ve bambu bebek çatalı seçeneklerini güvenle kullanabilirsiniz.

Babyjem, Bebedor, Skip Hop, Philips Avent, Fisher Price, Nuk gibi seçilmiş güvenilir birçok markaların bebek tabak, kaşık ve çatal ürünlerine ve daha fazlasına Welcome Baby mağazalarından ve www.welcomebaby.com.tr adresinden inceleyebilir, kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum