1 2 3 ... 18 >

En Çok Satan Bebek Emzik Modelleri

Emzikler, bebeğinize konfor alanı yaratırken onların dünyaya adapte olmasına ve çevresindeki her şeyi tanırken onlara destek sağlan bir bebek gerecidir. Bebekler doğumlarından itibaren sürekli emme hareketinde bulunurlar. Emme bebeklerin ilk refleksidir, ve büyüdükçe bu refleks giderek kaybolur. İki çeşit emme hareketi sergileyen bebekler, ilki beslenme ihtiyacını karşılama sırasında yaptığıdır. Bir diğeri ise beslenmenin dışında olan zamanlardaki yaptığı tüm emme hareketidir. Beslenme haricindeki bu gereksinimini sağlamak bebek emziği kullanımına gerçekleşir. En çok satan bebek emziklerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Beslenme harici emme hareketinin bebeklere sağladığı yararlar ise oldukça fazladır. Bebeklere rahatlama hissi sağlarlar, daha kolay uykuya dalarlar bu sayede. Emzik kullanımı emme, yutma ve nefes alma hareketlerinin sorunsuz yapılabilmesi için gereken koordine çalışmayı sağlar. Son olarak emzikler, emme refleksi sırasında salgılanan Kolesistokinin (CCK) hormonu sayesinde sindirim sistemine yardımcı olurlar. Bazı annelerin tercihi bebek dişlikleri de olabilir. Welcome Baby mağazaları ve web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Bebek Emzik Modelleri

Bebekler de birbirinden farklı özelliklere sahip bireylerdir. Her bebeğin yapısı, cilt hassasiyeti, damak yapısı, konfor alanı farklıdır. Bu sebeple bebek emziği seçimi de kişileştirerek yapılmalıdır. Bebek emzik modellerinden doğru olanını seçmek için aralarındaki farkları bilmelisiniz. Bebek emziği yapımı, silikon emzik ve kauçuk emzik olarak iki farklı materyal ile gerçekleşir. Mini emzik modeli, yeni doğan emzik tavsiyesi olarak sıklıkla kullanır. Yeni doğan emzik seçimini yaparken emziğin boyutunun ekstra küçük ve hafif olduğunuzu unutmamalısınız. 0-2 aylık bebeklerin dünyaya yeni adapte olmasına yardımcı olan bu ürün ebeveynler için en iyi emzik modelidir.

Soothie emzik ise medikal silikondan üretilmiş, 0-3+ aylık yeni doğan bebekler içindir. Classic emzik modeli her gün gece ve gündüz kullanabilen, konfor sağlayan 0-6 aylık ve 6-18 aylık olarak iki yaş aralıklarına farklı boyutta üretilmiş modeldir. Ayrıca son günlerin en popüler kauçuk emzikleri için Bibs ürünlerini inceleyebilirsiniz. Ebeveynlerin merak ettikleri arasında bebek emziği kaç ayda bir değiştirilmeli konusudur. Genellikle tavsiye edilen değişim süresi 2 ayda bir emziğin değiştirilmesidir. Eğer matlaşma, yırtılma gibi durumlar oluşursa daha erken değiştirebilirsiniz.

Bebek Emzik Alıştırma

Bebeğinize doğru emzik modeli seçini yaptıktan sonra emzik kullanımına geçmeden önce bilmeniz gereken bir konu da bebek emzik alıştırma sürecini bebeğinize tanımanızın gerektiğidir. Kimi zaman aileler emziğe alışması için veya emziği almayan bebekleri için çözüm olarak bebek emziğine ne sürülür diye araştırma yoluna girebilir. Fakat bal, pekmez, tahin sürülmesi son derece yanlış bulunur, bebekte tatlı alışkanlığı oluşturma ve ileri diş sorunları yaşamasına aynı zamanda şekerli gıdalar yüzünden minik yaşta diş çürüklerinin oluşmasına neden olur.

Bebek emziği nasıl temizlenir ise o kadar bebeğinizin sağlığı açısından risk oluşturup oluşturmadığı belirlenir. 5 dakika kaynatılmış suda bekletilerek temizlenmelidir. İlk 6 ay her gün temizlenmelidir. Bebek emzik zinciri sayesinde yere düşme riskini ortadan kaldırabilirsiniz.

Bibs, Bebedor, Chicco, Philips Avent, Nip, Hero Baby, Dr Brown’s gibi güvenilir markaların bebek emziklerini ve daha fazlasını Welcome Baby mağazalarından ve www.welcomebaby.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum