Bebek Kundak

Bebek kundaklamak eskilerden günümüze kadar uzanan geleneksel bir uygulamadır. Fakat birçok yeni anne baba olmuş kişi bebeklerini kundaklamaktan çekinebilmekte veya kundaklamanın ne için yapıldığını bilemeyebilmektedir. Bebek kundaklamak yeni doğan bebeklerin doğum sonrası ilk aylarında uygulanır. Kundaklama hem bebeklerin üşümemesini sağlamak hem de kemik gelişiminin düz bir şekilde gerçekleştirebilmesi için tercih edilen geleneksel yöntemlerden birisidir. Ayrıca bebeklerin çok hareket ederek sık sık uyanlarının da önüne geçilmesini sağlayan bu uygulama doğru yaşa kadar uygulandığı sürece son derece sağlıklıdır. Bu yazımızda bebek kundak modelleri ve fiyatları konusunda bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bebek kundak uygulaması sayesinde bebeğinizin derin uyku uyuması da sağlanmaktadır. Özellikle uyku esnasında farkında olmadan refleks olarak el ve kol kaslarını hareket ettirmelerinden dolayı uyanmaları ne yazık ki sıklıkla olabilmektedir. Günümüze kadar çocuk büyüten birçok kişinin bu durumun önüne geçmede kundaklama yöntemi ailelerin başvurduğu yöntemlerden birisi çocuk kundaklama gelmektedir. Kundaklama işlemi evde, dışarıda ve hastane çıkışı zamanlarında sıkça kullanılan bir yöntemdir.

Yeni doğan bebeklerin kundaklanması sırasında tercih edilen materyal de kundaklama sıkılığının ayarlanması kadar önemlidir. Eski zamanlarda bebek kundakları çeşitli bezlerle büyüklerimiz tarafından kendi usulünde uygulanırken şimdilerde hazır kundak çeşitleri bulmanız mümkündür. Özellikle ailelerin çekindikleri bir uygulama olan kundaklama sırasında bebeğinizin hareketlerinin kısıtlayacak sıkılıktı sarılmamasını sağlamasından dolayı hazır bebek kundağı ebeveynler tarafından daha çok tercih edilmektedir. Böylece bebeklerine herhangi bir sağlık sorununa yol açmamış olurken, uyku sırasında daha rahat etmesine yardım olur.

Bebek Kundaklamak

Birden fazla bebek kundak modelleri bulmanız mümkündür. Birbirinden farklı tasarımlara sahip bebek kundak ürünleri hem kullanım özelliklerine hem biçimlerine göre ayrılmaktadır. Kullanım amacına göre farklılaşan modellerden birkaçına örnek olarak; banyo kundakları, çıtçıtlı kundaklar, fermuarlı kundaklar, ayak ve kenar kısımlarından kapanarak bağlanan bebek kundak modelleri bulunmaktadır. Aynı zamanda baş kısmının kapalı formda olan ve kafa bölümü kapanmayan kundak çeşitleri de bulabilirsiniz. Böylece bebek kundaklamak sorununu hızla çözebilirsiniz.

Bebekler ve aileler için her konuda pratik kullanım sağlanması için üretilen birçok ürün geliştirilmektedir. Banyo sonrası hem ebeveynlere kullanım kolaylığı yaratırken hem de bebeklerine konforlu kullanımı sunan bebek kundak havlusu modelleri de en çok tercih edilen bebek bakım tekstil ürünleri arasında yerini almaktadır. Yumuşak kumaş dokusu ile bebeklerin narin ciltlerinin hassasiyeti düşünülerek tasarlanan kundak çeşitlerini farklı tasarımlarından dilediğinizi satın alıp bebeğinizde güvenle kullanabilirsiniz.

Bebeğinizin bütünsel sağlığını korumak siz ebeveynlerin önceliklerinden en başında yer alır. Ailenizin yeni üyesini koruyup kollamak için son derece titiz davranıp ince elleyip sık dokuyorsunuzdur. Bebeğinize temas edecek her ürünün materyaline dikkat etmeniz çok önemlidir. Bebek kundak yapımı esnasında kullanılan kumaşların %100 pamuk olduğundan emin olmalısınız. Hava alan kumaşların tercih edildiğini kontrol etmelisiniz. Yaz aylarında ve sıcak havalarda daha rahat kullanabilmeniz için üretilen müslin örtü kumaştaki kundak çeşitlerini gönül rahatlığı ile bebeğinize kullanabilirsiniz.

Bebeğiniz uyku esnasında çok hareketli olduğundan dolayı üstünü açarak üşütme riskiyle karşı karşıya kalabilir. Bu sebeple bebek kundak battaniyesi kullanarak vücudunu tamamen güvenle sarabilirsiniz. Aynı zamanda uykudayken bebeğiniz çıt çıtlı veya fermuarlı kundak modelleri sayesinde kol ve bacaklarının dışarıya çıkarmamasını da sağlamış olursunuz. Böylece aklınız kalmadan gönül rahatlığı ile üşümesinin önüne geçebilirsiniz.

Yeni nesil bebek kundakları kullanırken bebeğinize kesintisiz uyku sağlarken aynı zamanda %100 pamuk olmalarından dolayı bebeğinizin cildine herhangi bir sağlık sorunu oluşturmadan rahatlıkla kullanım sağlamış olursunuz. Pratik temizlik imkanı da bulunan bebek kundak bezi çeşitlerini aile bütçenize uygun fiyatlarda güvenilir markaların ürünlerinden temin edebilirsiniz.

Doğal pamuktan üretilen bebek kundakları, kullanım özelliklerine ve modellerine göre boyutlarında da farklılık gösterir. Bebek kundak ölçüleri bebeğinizin mevcut ayına göre de değişiklik gösterirken aynı zamanda banyo sonrası kullanacağınız kundak modeli ile uyku esnasında kullanacağınız kundak modeli arasında da boyut farklı olmaktadır. Kullanım amacınıza ve bebeğinizin ayına uygun bebek kundak battaniye modellerini dilediğiniz renk ve desende seçebilirsiniz.

Sevi Bebe, Babyjem ve Caramell gibi güvenilir markaların kaliteli bebek kundak ürünlerini ve çok daha fazlasını Welcome Baby mağazalarında ve www.welcomebaby.com.tr internet adresini ziyaret ederek ulaşabilirsiniz. Her ailenin bütçesine uygun ve birbirinden farklı renk, desen ve modeldeki kundak çeşitlerini dilediğinizi anında satın alabilir, güvenle bebeğinize kullanabilirsiniz.

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum