WBJET İstanbul'a Aynı Gün Teslimat WBJET İstanbul'a Aynı Gün Teslimat

Bebek Maması

Emzirmek, bebeklerin beslenmesinin en doğal olanı ve en sağlıklı yoludur. Uzmanlar, ilk 6 ay sadece anne sütünün verilmesini ve 6 aydan sonra ise ek gıdalarla geçirilerek 2 yaşına kadar emzirmenin devam edilmesini önerirler. Bir bebeğin ihtiyacı olan tüm besin öğelerini, vitamin ve minareleri eksiksiz biçimde veren tek besin kaynağı anne sütüdür.

Her anne bebeğini emzirmek ister, bazen istenmeyen sebeplerden dolayı bebeğin anne sütü alamadığı olabilmektedir. Anne sütünün yetersizliği veya olmayışı, annenin sağlık durumu veya bebeğin memeyi almaması gibi anne sütünün verilemediği durumlarda önce hekiminize başvurarak bebeğinizin beslenmesinde nasıl bir yol izlenmesinin sağlıklı olacağına hekiminiz tarafından karar verilmelidir. Hekiminizin önerisiyle anne sütünün yokluğunda bebek devam sütü tercih ederek bebeğinizin beslenmesini gerçekleştirebilirsiniz.

Bebeklerin günlük almaları gereken tüm besinlerin, vitamin ve minerallerin karşılanması için özel olarak formülize edilen bebek mamaları anne sütünün içeriğine en yakın olacak şekilde üretilmiştir. Anne sütünün az olduğu veya hiç olmadığı durumlarda ek gıda dönemine geçilmediği dönemde bebek mamaları 0-6 ay boyunca doktorların önerdiği ölçüde kullanılmalıdır. İlk 6 ay bebekler hali hazırda adaptasyon süreci içindelerdir, bebeklerin sindirim sistemleri ek gıdaları rahatlıkla sindirebilecek enzimlere henüz sahip olmamalarından dolayı bu ek gıdaya veya başka beslenme modeli uzmanlar tarafından kesinlikle önerilmez.

Bebek maması sadece aylara uygun olarak hazırlanmış formül mamalardan diğer adıyla bebek devam sütü ürününden oluşmamaktadır. 6 ayını tamamlamış bebeklerin ek gıdaya başlamasıyla annelere hızlıca erişebileceği, kolaylıkla bebek erzak çantasında taşıyabildikleri, ihtiyaç geliştiğinde ebeveynlerin bebeklerine hemen verebileceği kavanoz mamaları da bebek maması çeşitlerindendir. Kavanoz mama seçenekleri arasında meyve ve sebze içerikliler başta olmak üzere, sağlıklı içeriklere sahip olan tam tahıllı karışım mamalar, yoğurtlu karışımlar ve meyveli sütlü tatlı karışımları bulunur.

En dikkat edilmesi gereken bebek beslenmesi dönemi hiç şüphesiz 6 aylık bebek beslenmesidir. Ek gıdaya başlayacaksınız ve anne sütünün yaygın bilinen yanlış bilginin aksine bebeğiniz hala anne sütüne ihtiyaç duyar, hala bebeğinizin ana besini anne sütüdür. Ek gıda bebeğinize ek besin ihtiyacını karşılarken destekleyici ara öğün olur ve bebeğinizin normal beslenmeye geçişişindeki adaptasyonun sağlar. Bazı annelerin tercihi bebek emzikleri de olabilir. Welcome Baby mağazaları web sitesinden bebek sularına ulaşabilirsiniz.

Bebek Mamaları Fiyatları

Bebek maması tavsiye almak istediğinizde doktorunuza danışmalı, onun önerileri doğrultusunda hareket etmelisiniz. Ürün fiyatları markalar arasında içeriklerine göre değişiklik göstermektedir. En iyi bebek maması hangisi olduğunu araştırmanız çok doğal bir harekettir, en iyisini en güvenilir ve bebeğinize en sağlıklı olanını doktorunuza danışarak kullanmalısınız. Ebeveynler olarak sizler bebek maması tarifinde devam sütlerinin ve kavanoz mamaların içeriklerini iyi okumalı, yasaklanan bebek maması markalarının olup olmadığını takip etmelisiniz. Bebek maması için hem uygun hem sağlıklı olan Hünnap’ı gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.

Bebek mamaları markalarının ürünlerini bütçenize uygun bebek mamaları fiyatlarına Welcome Baby mağazalarından ve www.welcomebaby.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum