1-3 İş Gününde Kargoya Teslimat
Beyorganik Ruşeymli Baby İrmik 220gr
Beyorganik Ruşeymli Baby İrmik 220gr

Beyorganik Ruşeymli Baby İrmik 220gr (BEYORG-8682125485645)

Marka : Beyorganik
Fiyat : 15,00 TL(KDV Dahil)

Beyorganik Ruşeymli Baby İrmik 220gr,Makarnalık buğday türü olan durum buğdayının ıslatılıp kurutulduktan sonra öğütülmesiyle elde edilen, glütence zengin, protein değeri yüksek, besleyici ve lezzetli olan irmik, yemekleri koyulaştırmak, makarna, çorba ve tatlı yapımında kullanılır.
 

Adet

Artır Azalt

Beyorganik Ruşeymli Baby İrmik 220gr Özellikleri
 

Makarnalık buğday türü olan durum buğdayının ıslatılıp kurutulduktan sonra öğütülmesiyle elde edilen, glütence zengin, protein değeri yüksek, besleyici ve lezzetli olan irmik, yemekleri koyulaştırmak, makarna, çorba ve tatlı yapımında kullanılır.
Pek tanımadığımız Ruşeym ise sağlığa ve metabolizmaya son derece faydalı bir besindir.
Buğday ruşeym kısmı, buğdayın en tepesinde embriyo olarak adlandırılan, tohumun üremesini ve çimlenmesini sağlayan kısımdır.
Başka bir deyişle buğdayın kalbi ve hayat kaynağıdır.
Ruşeym doğal bir E vitamini kaynağı olup, folik asit ve demir bakımından zengindir.
Lif değeri çok yüksek olduğundan sindirime çok iyi gelir.
1 ton buğdaydan 1 kilogram ruşeym elde edilmekte olduğundan çok değerlidir.
Organik ruşeymli irmik, bu bağlamda hem faydalı, hem de doyurucu ve besleyici bir besindir.
İrmik içeriğindeki B ve E vitaminleri ile çocuk ve yetişkin sağlığı için son derece faydalıdır.
Besin değeri yüksek olan organik irmik, %73 oranında karbonhidrat içerir ve 100 gram organik irmik yaklaşık 350 kaloriye denk gelir.
Kısırlaştırılmış ya da genetiği değiştirilmiş tohumlar, bütün dünyanın tadını kaçırdı ama hala yerli tohumların yeşerdiği topraklar halen var.
BEYORGANİK'in tüm bu tahılları Anadolu'nun bereketli topraklarında süre gelen tarımda kullanılan tohumlardan elde ediliyor.

İçeriği; Organik İrmik(%90), Organik Buğday Ruşeymi(%10).

Beyorganik Gıda Hakkında;

Anadolu'nun toprağının ve ikliminin doğal ve bölgesel lezzetlerini sağlıklı organik gıdaya, doğal beslenmeye ve lezzete özen gösteren mutfaklar için özel ve yüksek kalitedeki ürünleri BEY ORGANİK markasıyla sunarak sofralara değer katıyoruz.
Anadolu’nun doğal ve bölgesel ürünlerini; çiftliklerden, paketlemeye ve teslimata kadar çok özenli bir sürecin sonucu olan leziz ürünlerimizle gurur duyuyoruz.
İdeal zamanında oluşmuş, tamamen doğal ve organik tarım koşullarında, doğal yolla ekilen, bakımı yapılan, bölgesine göre besin değerinin ve vitaminlerinin maksimuma ulaştığı noktada ayrı ayrı toplanan meyve ve sebzeyi, özelliğine ve değerine yakışan bir üretim ve paketleme anlayışıyla, öz değerlerine yakışır, zevkli ve farklı ambalajları ile Anadolu kokan bir cazibeyle BEY ORGANİK markasıyla sizlere sunulmaktadır
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum