Org. Kepek 150 Gr (BEYORG-8680419375917)

Marka : Beyorganik
Fiyat : 16,90 TL(KDV Dahil)

Beyorganik Organik Kepek,Organik buğday kepeği içerir.

Adet

Artır Azalt

Beyorganik Organik Kepek

Beyorganik Organik Kepek,Organik buğday kepeği içerir.

 

 

  • Buğday kepeği, diyet lifi ve özellikle B grubu vitaminlerinden (tiamin, riboflavin, niasin, folat) zengindir.
  • Buğday kepeğinin mide, barsak ve kolon kanserinin görülme riskini azaltIır.
  • Buğday kepeğinin içerisinde yüksek oranda bulunan B1 Vitamini ya da Tiamin, diğer B grubu vitaminlerle birlikte vücudun, özellikle beynin, enerji üretiminde gerekli bir vitamindir.
  • B1 vitamini kan hücrelerinin oluşumu ve sağlıklı bir dolaşım sistemi için gerekli olan hidroklorik asidin üretiminde rol oynar.
  • Ayrıca karbonhidratlardan enerji üretiminde, kalp ve sindirim sistemi kaslarının tonusunun korunmasında önemli görevi vardır.
  • Vücutta B1 vitamini düzeyinin düşmesi yorgunluk, depresyon, gözlerde güçsüzlük, zihin bulanıklığı ve fiziksel koordinasyonda bozukluğa sebep olur. Ayrıca iştah dengesizliği, sindirim bozukluğu, kabızlık, yorgunluk, baş ağrısı, sinir ve dolaşım sistemi hastalıkları, kas krampları, ödem gibi sorunlara yol açabilir.
  • Diyet posası için değişik yaş ve özel durumlara yönelik tüketim standardı henüz belirlenmemekle birlikte son literatürlerde bir günde kadınların 30 gram, erkeklerin 38 gram posa alımı uygun görülmektedir. Fazla miktarda tüketilen buğday kepeği kalsiyum, demir, çinko gibi bazı mineralleri bağlayarak vücuttan atılmalarına yol açabilir.
  • Bu nedenle miktarına dikkat etmek gerekir.

Tüm çorbalara 1-2 kaşık eklenebilir. Muhallebilere, kaşık mamalarına kullanılabilir. Poğaçalara, keklere, böreklere, yulaf ezmesine kullanılabilir. Ekmeklere 1-2 kaşık eklenebilir.

Beyorganik Gıda Hakkında;
Anadolu'nun toprağının ve ikliminin doğal ve bölgesel lezzetlerini sağlıklı organik gıdaya, doğal beslenmeye ve lezzete özen gösteren mutfaklar için özel ve yüksek kalitedeki ürünleri BEY ORGANİK markasıyla sunarak sofralara değer katıyoruz. Anadolu’nun doğal ve bölgesel ürünlerini; çiftliklerden, paketlemeye ve teslimata kadar çok özenli bir sürecin sonucu olan leziz ürünlerimizle gurur duyuyoruz
İdeal zamanında oluşmuş, tamamen doğal ve organik tarım koşullarında, doğal yolla ekilen, bakımı yapılan, bölgesine göre besin değerinin ve vitaminlerinin maksimuma ulaştığı noktada ayrı ayrı toplanan meyve ve sebzeyi, özelliğine ve değerine yakışan bir üretim ve paketleme anlayışıyla, öz değerlerine yakışır, zevkli ve farklı ambalajları ile Anadolu kokan bir cazibeyle BEY ORGANİK markasıyla sizlere sunulmaktadır.


Ürünlerin kargo elemanından alınması anında kutusunun açılıp kontrol edilmesi rica olunur