1 İş Günü Sonrası Kargoya Teslimat

Org. Sarı Mercımek 1000 Gr (BEYORG-8680419375641)

Marka : Beyorganik

Beyorganik Organik Sarı Mercimek,Adıyamanda sarı mercimek en sağlıklı tarım koşullarında, doğal yolla yetiştirilerek besin değerinin ve vitaminlerinin maksimuma ulaştığı noktada toplanır.

Beyorganik Organik Sarı Mercimek 1000gr

Beyorganik Organik Sarı Mercimek,Adıyamanda sarı mercimek en sağlıklı tarım koşullarında, doğal yolla yetiştirilerek besin değerinin ve vitaminlerinin maksimuma ulaştığı noktada toplanır.

 

Mercimeğin Faydaları Nelerdir ?

Mercimeğin anavatanı Orta Asya dır,baklagiller ailesinden (Lens esculante) 20 ile 70 cm boylanabilen bitkinin ufak yassı disk biçimindeki meyveleri bakla tipindedir.Başlıca mercimek çeşit olarak yeşil mercimek,kırmızı mercimek,sarı mercimek diye türleri bulunur.

 • Mercimek protein deposudur.
 • Özellikle yeşil mercimek ete değer besleyici özelliği vardır,etten farkı içindeki proteindir.
 • B vitamin grubu fosfor yönünden kaliteli olan mercimek kan yapımında yardımcı olur,mercimeğin içerisinde potasyum,fosfor,klor,iyot,kürt bakır,kalsiyum,çinko ve mineralleri bulundurur.
 • Yüksek besin değerinden dolayı vücudumuzda kas sinir ve dolaşım sistemi için çok faydalı bir besindir.Mutfaklarımızda kullanım olarak normal hale gelen mercimek birçok faydası vardır,bir bardak mercimek günlük demir ihtiyacımızın %35 ini karşılar,besin eksikliğini tamamlar.
 • Mercimek çorbası mideyi kuvvetlendirir.
 • Mercimek unu bal ve zeytinyağı karıştırılıp yanıklara sürülür.
 • Mercimek çorbasını yemek damar sertliğine iyi gelir.
 • Mercimek çorbası yemek kabızlığa iyi gelir.
 • Mercimek çorbası kalp ve damar sertliğine iyi gelir.
 • Mercimek çorbası yemek kan yapar.
 • Mercimek çorbası yerken organik mercimek almaya dikkat edilmelidir.
 • Bu anlatılan besin değerlerini almak için mutlaka organik mercimek almalıdır.


Sarı Mercimek Çorbası

1 su bardağı sarı mercimek
1 havuç
1 kuru soğan
sıvı yağ
2 yemek kaşığı tereyağı
2 yemek kaşığı un
Tavuk suyu (ya da normal su)

Üzerine:

Tereyağı
Nane
Toz kırmızı biber

Sarı Mercimek Çorbası Tarifi Yapılışı

Öncelikle mercimek yıkanıp süzülmeye bırakılır. Havuç ve soğanlar yarım ay şeklinde doğranır. Tencereye sıvı yağ konulup soğan ve havuç sotelenmeye başlanır. Hafif rengi döndükten sonra tereyağı eklenerek o da eritilir. Un eklenip kavrulur. Mercimekler eklenir. Tavuk suyu eklenir, tuzu atılır ve ara ara karıştırılarak kaynatılır. Kıvamı koyulaştığında blendırdan geçirilir. Üzeri için tereyağı, nane, kırmızı biber kızdırılarak dökülür.

Beyorganik Gıda Hakkında;

Organik gıdaya, doğal beslenmeye ve lezzete özen gösteren mutfaklar için özel ve yüksek kalitedeki ürünleri BEY ORGANİK markasıyla sunarak sofralara değer katıyoruz.
İdeal zamanında oluşmuş, tamamen doğal ve organik tarım koşullarında, doğal yolla ekilen, bakımı yapılan, bölgesine göre besin değerinin ve vitaminlerinin maksimuma ulaştığı noktada ayrı ayrı toplanan meyve ve sebzeyi, özelliğine ve değerine yakışan bir üretim ve paketleme anlayışıyla, öz değerlerine yakışır, zevkli ve farklı ambalajları ile BEYORGANİK markasıyla sizlere sunulmaktadır.

Ürünlerin kargo elemanından alınması anında kutusunun açılıp kontrol edilmesi rica olunur.