WBJET İstanbul'a Aynı Gün Teslimat WBJET İstanbul'a Aynı Gün Teslimat
106,40 TL KDV Dahil
152,00 TL KDV Dahil
106,40 TL KDV Dahil
152,00 TL KDV Dahil
106,40 TL KDV Dahil
152,00 TL KDV Dahil
106,40 TL KDV Dahil
152,00 TL KDV Dahil
178,50 TL KDV Dahil
255,00 TL KDV Dahil
%30 İndirim
%30İndirim
Ücretsiz Kargo
160,30 TL KDV Dahil
229,00 TL KDV Dahil
%30 İndirim
%30İndirim
Ücretsiz Kargo
167,30 TL KDV Dahil
239,00 TL KDV Dahil
%30 İndirim
%30İndirim
Ücretsiz Kargo
171,50 TL KDV Dahil
245,00 TL KDV Dahil
%30 İndirim
%30İndirim
Ücretsiz Kargo
150,21 TL KDV Dahil
166,90 TL KDV Dahil
%10 İndirim
%10İndirim
Ücretsiz Kargo
183,68 TL KDV Dahil
244,90 TL KDV Dahil
%25 İndirim
%25İndirim
Ücretsiz Kargo
161,18 TL KDV Dahil
214,90 TL KDV Dahil
%25 İndirim
%25İndirim
Ücretsiz Kargo
1 2 3 ... 6 >

Bebek Biberon

Anneler bebeklerini kucaklarına aldıkları ilk günden itibaren emzirme, mama hazırlama gibi pek çok yeni rutinle baş etmeye çalışır . Biberon seçimi nasıl olmalı birçok yeni anne bu konuda bilgi sahibi olmak ister. Bir bebeği beslemenin en iyi yolu emzirmedir. Özellikle ilk 6 hafta bebeklerin doğal emme hareketini öğrenebilmesi için biberonla tanıştırılmaması önerilir. Sonrasında annenin işe dönmesi, sağlık ya da sosyal yaşamın gereklilikleri nedeniyle anne bebeğinden ayrı kalabilir. Böyle durumlarda sağılmış anne sütü bebeklerin dalgaya benzer doğal emme hareketini uygulayabilecekleri bir biberonla bebeğe verilirse, anne eve döndüğünde bebeğini emzirmeye devam edebilir. Bebeğiniz için en kaliteli ve sağlıklı ürünleri kullanmak çok önemlidir.Biberon seçiminizde kafanızdaki soru işearetleriniz için bebek biberon çeşitlerinden kısaca bahsedelim.

Bazı bebekler biberon ile barışık olabilir, bazıları ise tamamen biberonu reddedebilir. Söz konusu bebekler ve biberonlar olduğunda bu durumu düzeltmenin tek bir formülü yoktur. Bebeğinizin biberon setini reddetmesinin birçok nedeni olabilir. Biberonun malzeme tipinden ağızlık kısmına kadar her detayı derlediğimiz bu yazımızda bebekler için biberon seçimi rehberi size çok yardımcı olacak. Plastik, silikon ve cam biberonlar en çok kullanılan biberon çeşitleridir. Detaylı incelersek;

Hafif, kırılmaz ve uygun fiyatlı olması plastik biberonlar ı daha ilgi çekici hale getirirken, bebeklerin sağlığı açısından FDA ve BPA içermeyen plastikler tercih etmek ve en sağlıklı yöntem olarak bir biberonları uzun süre kullanmamak iyi birer çözümdür.

Cam biberonlar uzun ömürlü ve sağlıklı olması sebebiyle tercih edilir. Bunun yanında ağır olması, yüksek fiyatı ve kırılabilir bir malzeme olduğu için anneleri biraz düşündürebilir. Kırılması sebebiyle tereddüt yaşayan annelere silikon biberon kılıfı kullanmalarını önerebiliriz.

Silikon biberonlar ın kırılma ihtimali düşüktür ve hafiflerdir. Plastik ve cam biberonlar ile karşılaştırıldığında daha pahalı olabilir. Bükülebilme özellikleri sayesinde kolayca tutulabilir. Fakat BPA içermeyen silikonları tercih etmekte fayda var. Ayrıca bebek biberon emziklerini de Welcome Baby’de bulabilirsiniz.

Biberon konusunda eğer bebeğiniz biberonu kolayca kabul etmiyorsa kararınızı vermeden önce muhakkak doktorunuzdan tavsiye isteyin. Her bebek her biberona aynı tepkiyi vermeyebilir. Deneyerek bebeğinizin hangisini seveceğini görebilirsiniz. Bebeğinizin biberonlarındaki gıdaları olması gereken sıcaklıkta olması için bebek biberon ısıtıcılarını tercih edebilirsiniz.

Yeni doğan biberon seçimi bebeğinizi biberona alıştırmak için önemlidir. Yeni doğan bebekler için 90-150 ml biberonlar kullanılır. 3 ile 6 ay aralığındaki bebekler için ise 240-260 ml biberonlar uygundur. 320-340 ml biberonlar ise 6 aylıktan fazla olan bebekler için kullanılır.

Bebek bakımı konusunda hijyen çok önemlidir. Dolayısıyla bebeklerde biberon temizliği de oldukça önemlidir. Biberonu iyi temizlemiş olmanız bakteri oluşumunu engeller. Bu da hastalıklara karşı alacağınız en iyi önlemlerden biridir.

Rahat ve kullanışlı yapıya sahip olan sağlıklı biberon modelleri anne ve bebeği için Bebedor, Chicco , Fisher PriceLansinoh, Medela, Nip, OkBaby, Philips Avent gibi seçilmiş markalar ile Welcome Baby mağazaları ve www.welcomebaby.com.tr adresinde Tüm biberon çeşitlerini inceleyebilir veya kolayca satın alabilirsiniz.

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum