WBJET
ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Biberon Mamaları

Anne sütünün önemini ve bebeğe sağladığı yararları günümüzde artık her ebeveyn tarafından bilmektedir. Herhangi bir olumsuz tablo yaşanmadığı sürece bebeğinize ilk 6 sadece anne sütünün ve en az 2 yaşına gelinceye kadar 6 ayından itibaren başlanan ek gıda ile beraber verilmesi uzmanlar tarafından tavsiye edilir. Farklı sebeplerden dolayı bazen emzirmek mümkün olmayabiliyor ve annelerin bebeklerinin beslenmelerine devam ettirebilmesi için geliştiren alternatif çözüm ürünleri geliştirilmiştir. Biberon mamaları, geliştirilen bebek beslenme ürünüdür. Yaş aralıklarına göre farklı içeriklerle formüle edilen mamalar, bebeğin gün içerisinde alması gereken tüm makro ve mikro besin öğelerinin karşılayacak şekilde üretilmiştir. Bazı annelerin tercihi bebek temizleme ürünleri da olabilir. Welcome Baby mağazaları ve web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Bebek Biberon Mamaları

Bebek biberon mamaları bebeklerin bulundukları yaş aralığına göre ihtiyaçlarına özel olarak genellikle 3 ayrı grupta sınıflandırılmıştır. 0-6 ay bebekler için 1 numaralı biberon mamaları üretilmiştir. 2 numaralı biberon mamaları markalar arasında değişiklik gösterse de bazılarında 6-9 ay aralığındaki bebeklerin kullanımı için üretilmişken bazı markalarda 6-12 ay aralığında bebeklerin kullanımı için uygun hazırlanmıştır.  Kimi markalarda 9-12 iken kimilerinde 12-36 ay aralığında olan bebekler için geliştirilmiş 3 numaralı bebek mamaları üretilmiştir. Bazı biberon mamaları markalarında 4 ve 5 numaralı biberon mamalarını bulabilirsiniz. Çocuklarınız için sterilizatorleri de inceleyebilirsiniz.

Biberon mamaların içeriğine dikkat etmelisiniz. Yaş aralıklarına uygun olanını kullanmanız bebeğinizin sağlıklı gelişimi için son derece önemlidir. Anne sütü alamadıkları için bebeklerin anne sütü içindeki temel bileşenleri almalarını hedefleyen biberon mamaları omega-3  ve omega-6 yağ asitlerinden zengindir. D vitamini, demir, folik asit, PUFA gibi pek çok bileşeni içeren formülleri ile bebeğinizin fiziksel, zihinsel ve sosyal gelişimini destekleyici niteliktedir. Laktoz alerjisi olan bebekleriniz için de ayrı sütsüz biberon maması veya bir başka adıyla laktoz biberon maması bulabilirsiniz. Glutensiz biberon mamaları da bulmak mümkündür. Çocuklar desenli yada gösterişli nesneler hoşuna gidebilir. O yüzden annelerin tercihi çocuk suları da olabilir web sitemizden ve mağazalarımdan ulaşabilirsiniz.

Ebeveynler kimi zaman mamaları kendileri hazırlamak isteyebilirler. Daha sıklıkla başvurdukları biberon mamaları arasında bebe bisküvili biberon maması, gece biberon maması veya gece tok tutan biberon maması, kilo aldıran biberon mama benzeri alternatif tarifler yer almaktadır. Kolay ve pratik olmasını isteyen anneler bebeklerin sağlıklı gelişimini destekleyici biberon mamaları yapılışına yönelmeleri daha sağlıklı ve daha doğru olacaktır.

Sıklıkla merak konusu olanlar arasında evde pratik olarak pirinç unuyla biberon maması nasıl yapılır ve nişasta ile biberon maması nasıl yapılır sorularıdır. En sağlıklı tariflerin edinmesi için doktorunuza ve beslenme uzamınıza danışmalısınız.

Hipp, Bebelac, Hero Baby, Evolvia, Humana, Similac, Milupa, SMA gibi güvenilir biberon mamaları markalarının ürünlerini bütçenize en uygun biberon mamaları fiyatlarına sahip olanlarını Welcome Baby mağazalarından ve www.welcomebaby.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum