• Haziran 25, 2022 Anne ve Bebek

  Ebeveynler bebekleri doğduktan sonra bebekleri için yapacağı her şeyde daha dikkatli ve tedirgin olurken akıllarında birçok soru bulunur. Bunlardan birisi de bebek banyosu ve “Yeni doğan bebek ne zaman yıkanır?” Sorusu olacaktır. Yeni doğan bebekler dünyaya geldikten sonra çevreye karşı hassas oldukları için bebek banyosu gibi klasik rutinlerin yapılması hakkında dikkatli olmak gerekir. Fakat bu önem ebeveynleri endişelendirmemelidir. Doğru ve bilinçli şekilde yapılan adımlar bebeklerinizi kötü bir şekilde etkilemeyeceği için endişelenecek bir durum olmayacaktır.

  yenidoğan, bebek, ne, zaman, yıkanır?
 • Haziran 22, 2022 Anne ve Bebek

  Hıçkırık, yetişkinlerin yanı sıra bebeklerde, hatta yeni doğanlarda da görülebilen, diyafram kasılması olarak bilinen bir durumdur. Aynı şekilde anne karnındaki bebeklerin dahi hıçkırığa eğilimli olması da bilinen bir durumdur. Aynı zamanda hıçkırık bebeklerin sindirim sisteminin düzgün bir şekilde çalıştığınız gösteren bir olay olduğu için telaşlanacak bir durum değildir.

  bebeklerde, hıçkırık, nasıl, geçer?
 • Haziran 18, 2022 Anne ve Bebek

  Bebek sahibi olacağını öğrenen anne adayları için gebelik süreci her hafta artarak değişir. Bu değişimler anneyi etkilediği kadar bebeklerini de etkileyeceği için değişimlerin farkında olmak ve bilinçli davranışlarda bulunmak gerekmektedir. 40 hafta süren gebelik sürecinde her hafta bebek ve anneyi etkileyen, bebeğin gelişmesini sağlayan önemli değişiklikler bulunmaktadır. Bu değişiklikleri kontrol altında tutmak ve iyi yönde gelişmesini sağlamak için her zaman doktor kontrolünde olmak, bebeği ve anneyi olumlu yönde etkileyecek davranışlarda bulunmak gerekir.

  anne, karnında, bebek, en, çok, hangi, haftalarda, kilo, alır?
 • Haziran 15, 2022 Anne ve Bebek

  Yenidoğan bebekler için alınacak her ürün çok önemli detayları bulunan ürünlerdir. Her bebek farklı ve özel olduğu için ihtiyaçları ve kabul ettikleri ürünler de farklı olacaktır. Bu nedenle bir ebeveyn olarak bebeğiniz için seçeceğiniz her ürünü iyi araştırmak ve bilinçli olmak önemli olacaktır. Beslenme bebeklerin hayatlarını büyük ölçüde etkilediği emzik ve biberon seçimi de bunlardan birisi olacaktır.

  emzik, ve, biberon, seçimi, nasıl, olmalı
 • Haziran 15, 2022 Anne ve Bebek

  Anne sütü ile bebeklerin beslenmesi oldukça önemli unsurdur. Doğumdan sonra bebeklerin yaklaşık yarım saat en fazla bir saat içerisinde emzirilmesi oldukça önem taşımaktadır. İlk emzirme kolostrum olarak adlandırılmaktadır. Halk arasında ilk ağız olarak söylenilen bir tabir haline gelmiştir. Kolostrum bebeklerin sağlığı açısından çok önemlidir bu yüzden anne ve bebeğin sağlığı iyiyse en fazla bir saat içerisinde bebeğin emzirilmesi gerekmektedir. Kolostrum bebeğin bağışıklık sistemini güçlendirici bir özelliğe sahiptir.

  bebekler, nasıl, emzirilir,
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum