Amerikada Bir Anne ve Bblüv Trimö

Amerikada Bir Anne ve Bblüv Trimö

Bebeğini Amerika’da büyüten ve bu anılarını kendi blog sitesinde paylaşan Northeast’lı Anne, bir yazısında Bblüv Trimö Pilli Tırnak Törpüsü ürünü hakkındaki tecrübelerini paylaşmıştır.

Bu yazıda geçen bilgilerde ürünün o zamanlar Türkiye’de bulunmadığı bilgisi yer almaktadır. Fakat artık Bblüv ürünleri Welcome Baby distribütörlüğünde Türkiye’de de satışa sunulmaktadır. Şimdi sizleri Northeast’lı Anne’nin tecrübelerini aktardığı yazısıyla baş başa bırakıyoruz. Keyifli okumalar dileriz.

Bebek alışverişi yaparken olmazsa olmaz ürünlerden birisi de bebek tırnak makası. Ben de önceden klasik çıtçıt tipi makas setlerinden birini, hem de en iyi, en bilinen markalardan birini satın almıştım.

Fakat sonradan anladım ki bebeğim kıpırdadıkça tırnaklarını korkmadan, onu sabit bir biçimde tutarak kesmek çok zor oluyor. Hemen bir araştırma içerisine girdim ve daha önce hiç duymadığım bir marka da olsa Bblüv Trimö Pilli Tırnak Törpüsü’nü aldım. Resimde görülen ürün özellikle bebeğim büyüdükçe hayat kurtarıcı oldu. Böylece artık bebeğimin tırnaklarını korkmadan kısaltabiliyorum.

Amerikada bir anne ve bblüv trimö

 

 

Bu cihazın ne kadar etkili olabileceğine dair ilk basta tedirginliğim vardı. Fakat kullanmaya başlayınca “iyi ki almışım” dedim. İsmini Bblüv Trimö Pilli Tırnak Törpüsü olarak çevirdim; fakat aslında geleneksel tırnak makaslarından, çıtçıt tarzı olanlardan oldukça farklı. Bebek tırnağını makasla ya da çıtçıtla keserek değil, törpüleyerek kısaltıyor. Bebeğin doğumundan itibaren kullanılabiliyor. Ben kullanmaya başladığımda yeni doğan evresini çoktan geçmiştik ama yine de hala severek kullanıyorum. 0+ olması iyi bir avantaj. Tırnağı kısaltma şekli de çok rahat. İki farklı hız seçeneği var. İlki daha yavaş, ikincisi biraz daha hızlıdır. Ben hızlı olanı bebeğimin tırnağını kısaltırken, ilkini, yani daha ağır, yavaş modunu son düzeltmelerde, bir nevi son rötuş törpülemeyi yaparken kullanıyorum. Böylece bebeğimin tırnaklarını kolay ve hızlı bir biçimde kesmiş oluyorum.

Cihazın özelliklerinden biraz daha bahsetmek istiyorum.  Ürün, şeffaf taşıma kutusuyla birlikte geldiğinden kolayca her yere götürebiliyorum. Bir tane kalem pille çalışıyor. Fotoğrafta görülen renkli yuvarlaklar, bebeğin farklı aylarına göre tasarlanmış törpüleyerek tırnak kısaltan disk başlıklar. Pembe olan 0-3 ay arası, mavimsi olan 3-6 ay arası, açık yeşil olan 6-12 ay arası, turuncu olan ise 12 ay ve sonrası bebekler için kullanılıyor. Kolayla çıkarılıp takılıyor. Doğru ay için doğru disk başlığını kullanmak önemli; çünkü kesicilik özelliği buna bağlı olarak değişiyor. Örneğin ben, bebeğim yaklaşık 7 aylık olduğunda hala 3-6 ay için olan mavi başlığı kullanamayacağımı deneyince anladım. Sadece hafif bir törpü işlemi yapınca tırnak doğru dürüst kesilmedi bile. Daha düzgün tırnak kesimini bir üst yas için olan başlığa geçince yapabildim. Böylece daha etkili bir sonuç aldım. Bblüv Trimö Pilli Tırnak Törpüsü’nü kullanmamım bir sebebi de bebeğinin tırnağını artık eski kadar korkmadan kesebiliyor olmam. ”Eyvah! Ya simdi çocuk kıpırdarken yanlışlıkla parmağını kesersem, etini kanatırsam ne yaparım ben!” gibi aşırı anne korkuları ya da tedirginlikleri yaşamamaya başladım. Çünkü tıpkı masaj gibi yapıyormuş gibi hissettiriyor olmalı ki, bebeğimin tırnağını keserken daha az hareket ettiğini ve kimi zaman kendi minik parmaklarını dikkatle izlediğini fark ettim. Elbette arada sıkıldığı zamanlar olsa da, önüne koyduğum bir oyuncakla dikkatini dağıtarak kimi zaman da şarkılarla oyun haline getirerek tırnak kesme işlemini tamamlamış oluyorum.

Özellikle bu cihazı kullandığımı gören yakın çevremin de epey ilgisini çektiği için, onlara anlatırken bu konu hakkında bir yazı yayınlamaya karar verdim. Bildiğim kadarıyla Türkiye’deki büyük bebek mağazalarında bulunmuyor. Hep farklı markaların klasik tipteki makas ya da çıtçıt setleri vardı. En azından ben hamileliğim süresince hem buradaki hem oradaki mağazaları gezdiğimde rastlamadım. Tesadüfen internette arama yaparken karşıma çıkması eve sipariş etme kolaylığı da olması daha da iyi oldu. Bu arada, ilgilenenler için, ürünün İngilzce tam adı: Bbluv Trimo Baby Electric Nail Trimmer.

Birbirinden güzel Bblüv ürünlerini incelemek için sizleri Welcome Baby mağazalarına ve web sitemize bekleriz.

Kaynak ve Not: Bu yazı 10 Nisan 2020’de yazılmıştır. benamerikadabebegimibuyuturken.blogspot.com blog sitesinden izinli olarak yayınlanmıştır.

Etiketler: Amerikada, Bir, Anne, ve, Bblüv, Tanımı
Kasım 23, 2021
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum