Anne Olmak

Anne Olmak

Bir kadının şüphesiz ki en büyük isteklerinden biri, en kaçınılmaz ideali ve en büyük hayali. Düşündüğünüzde bile mutlu edebilecek, yüzlerinizi gülümsetecek bir olgu. Anne olmak; saatlerce evladını düşünmek, onun için endişelenmek, merak etmek, bütün ilgini ve en büyük sevgini ona verebilmek. En önemlisi belki de kendi annelerimizi anlayabilmek.

Anne olma evresine geçilmeden önce hamilelik döneminde bebeklerimiz için yapılan hazırlıklar, onlar için verdiğimiz savaş ve gelecekleri. Her şeyi onların istediği şekilde düzenleyebilmek. Onlar için huzurlu ortam yaratabilmek. Kendimizi ve hayatımızı onlara adamak. Bir anne, yavrusunun ağlamasına tahammül edemez, onun için bebeğinin ağlaması içinin sızlaması demektir. Bir anne bebeği için saatlerce uyanık kalabilir. Kendi aç kalır ama çocuğunu aç bırakmaz. Bebeği hastalandığında başından ayrılmaz, saatlerce bekler. En derin uykusu gelse de bekler. Bebeğinin her isteğini yerine getirmeye çalışır, kıyamaz. Her şeyi kontrol altına almak ister. Anne olmak en büyük fedakarlıktır. Gözyaşlarını içine akıtır, herkesten saklar. Anne olmanın en güzel yanıdır fedakarlık. Herkese karşı sizi savunur.

Dünyanın en güzel hislerinden biridir, anne olmak…

Anne olmak, koşulsuz, şartsız, pazarlıksız, çıkarsız sevmektir. Sevginin en saf halidir. Anneler ufak tefek şeylerle bile mutlu olabilir, çünkü hayat onlara en güzel mutluluğu vermiştir. Bebeğinin gülümsemesinde huzuru yakalayabilir. Birlikte yeniden büyümek, kendi annelerimizi hatırlamak. Anne olmaktan daha üstün bir duygu, daha üstün bir aşk muhtemelen de yoktur. İnsana sabretmeyi öğretir. Yüreğimizin en derinliklerinde anne olmanın güzelliği ile kendimizle de gurur duyarız. Hayat, bizim için bebeklerimizden ibarettir. Anne olmak, en güzel histir.

Etiketler: Anne, Olmak
Kasım 22, 2021
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum