Çocuk ve Doğa

Çocuk ve Doğa

Çocuk Gelişiminde Doğanın Önemi ve Güvenilir Yöntemler

Eğer çocuklar erken yaşlarda doğa ile ilişki kurmaya başlarlarsa, doğaya besledikleri saygıyı ve sevgiyi asla kaybetmiyorlar. Doğada geçirilen zaman, yürüyüş, kamp, keşif, oyunlar ileri ki dönemde daha çok kıymetleniyor ve hayatının bir parçası oluyor. Doğa ile barışık bireyler yetiştirmenin sırrı sadece kamp yapmaktan geçmiyor. Küçük ritüeller, hayvanları besleme, tohum ekme, bir ağacı büyütme, çocuklar için çok anlamlı ve iyi bir başlangıç.

Çocuğunuzu güneşin zararlı etkilerinden korumak için krem ve koruyucular dışında kullanabileceğiniz bir diğer yöntem de; UV filtreli çadırlardan faydalanmak.

Araştırmalar çocukların doğa içinde daha yaratıcı olduğunu gösteriyor. Her gün doğaya maruz kalan çocukların ise problem çözme ve odaklanma yeteneklerinin daha gelişmiş olduğu belirtiliyor. Yapılan araştırmalar, doğanın çocular üzerindeki stresi azalttığını gösteriyor. Yani çocuk zor zamanlarda olumsuzluklarla başa çıkabilmeyi öğreniyor ve stresin karşı konulmaz bir şey olmadığını görüyor. Ne kadar çok doğa o kadar çok direnç.

Ne yazık ki bugünün çocuklarına baktığımızda, doğayla ilgili deneyimlerinin olmadığını görüyoruz. Bırakın doğayı, sokakta ya da parkta açık havada oynayamayan çocuklar var. Onların bir etkinlikten diğerine koşturdukları oldukça yoğun bir programları var. Nasıl doğada rahatça vakit geçireceğinizi ve ne yapacağınızı bilmiyorsanız, işte size küçük bir öneri. Siz yeter ki meraklı ve istekli olun.

 

çocuk ve doğa

 

Çocuklarımızı gözümüzden sakınırken dışarıda, rüzgarın esintisinde güneşin zararlı ışınları altında fazlaca vakit geçirmek ebeveynler için bir hayli zor oluyor. Bir de çocuğunuz kendisini huzursuz hissediyorsa tamamen zor. Bebeklerin ve çocukların kum, çim, toprak demeden rahatça yerleşip vakit geçirebileceği bebek çadırlarıkum havuzlarısu geçirmeyen oyun halıları gibi Bblüv ürünlerini deneyimleyebilirsiniz.

UVA ve UVB ışınlarından, kumdan, rüzgardan ve sivrisineklerden koruyacak bebek çadırları son derece kullanışlıdır. Bu çok işlevli çadırlar, bir oyun alanı olarak idealdir ve bebeğin açık havada rahatça uyuyabileceği kadar rahattır.Güneşli bir günde suyun keyfini çıkartmak için plaj matları da bebekler ve küçük çocuklar için mükemmeldir.

Çocuklarınızı güneşten ve doğadan mahrum etmeyin; sizler için önerdiğimiz Bblüv ürünlerine www.bbluvturkiye.com adresinde inceleyebilir, www.welcomebaby.com.tr/bbluv-629  adresinden hızlıca satın alabilirsiniz. Ayrıca Bblüv anne bebek ürünleri Welcome Baby Mağazalarına giderek de inceleyebilir ve satın alabilirsiniz.

Etiketler: Çocuk, ve, Doğa
Kasım 23, 2021
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum