Güvenli Oyuncak Seçiminde İp Uçları

Güvenli Oyuncak Seçiminde İp Uçları

Oyuncaklar çocukluk çağlarının hazineleridir, tabi ki ebeveynler dikkatli ise; aksi takdirde oyuncaklar çok tehlikeli olabilir. Oyuncak seçerken çocuğunuzu güvende tutmak için, bu yönergeleri izleyin.

Yaşa uygun oyuncaklar seçin. Çoğu oyuncaklar seçim sürecinde bir başlangıç noktası olarak kullanılabilecek bir “tavsiye edilen yaş” etiketi, göstermektedir. Yaşına uygun bir oyuncak seçerken çocuğunuzun yetenekleri ve olgunluk düzeyi hakkında gerçekçi olun.

İyi yapılmış oyuncaklar seçin. İkinci el oyuncaklar aşınmış veya yıpranmış olabileceği için bazen tehlikeli olabilir. Çocuğunuz 3 yaşını doldurana kadar, boğulma olasılığını önlemek için oyuncak parçaları ağzından daha büyük olmalıdır. Bir oyuncağın boğulma riski oluşturup oluşturmadığını belirlemek için, bir tuvalet kağıdı rulosu ile deneyin. Oyuncak veya bir kısmı silindirin içine sığabiliyorsa, güvenli değil demektir.

Çocuğunuzun oyuncak için fiziksel olarak hazır olduğundan emin olun. Örneğin, bir sonraki sene bisiklet almamak için ebeveynler çocuk için çok büyük bir bisiklet satın alabilir. Çocuğun büyük bisikleti kontrol etmek için fiziksel becerileri yeterli değilse bu taktik ciddi yaralanmalara yol açabilir.

Ağır oyuncaklar almayın. Eğer üzerine düşerse çocuğunuza zarar verebilir. Küçük mıknatıslar içeren oyuncaklardan kaçının. Oyuncaklarda kullanılan küçük, güçlü mıknatıslar düşebilir ve çocuk tarafından yutulabilir. 14 yaşın altındaki çocukları böyle oyuncaklardan uzak tutmak önerilir. Zehirli oyuncaklar için dikkat edin. Bir oyuncak güvenli görünse de çocuğunuza zarar verebilecek kimyasallar ile yapılmadığından emin olmak isteyeceksiniz.

Etiketler: Güvenli, Oyuncak, Seçiminde, İp, Uçları
Kasım 22, 2021
Listeye dön
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum