WBJET İstanbul'a Aynı Gün Teslimat WBJET İstanbul'a Aynı Gün Teslimat
1 2 >

Boyama Kitabı

Çocuk boyama kitapları, kalem tutmaya çalıştığımız dönemden itibaren, en çok sevilen, en çok kullanılan ve en çok çeşide sahip kitaplardır. Hiçbir çocuk boyama kitapları olmadan büyümez. Çocuk boyama kitapları ile, hem keyifli vakit geçirir, hem de el becerilerini geliştirir. Kalem tutabilme, hareketlerini sınırlayabilme, el-göz koordinasyonu, neden-sonuç ilişkisi gibi birçok faydası olan boyama aktivitesinde, çocuk boyama kitapları önemli bir yer tutar. Günümüzde de birçok psikolog, psikiyatr ve pedagog çocuk boyama kitaplarını, teşhis ve tedavilerinde kullanmaktadır. Bu aktivite aslında sadece keyifli vakit geçirmeyi değil, onların birer birey olarak ruhunun derinliklerini de ifade eder. Bu sebeple görünmez etkiye sahip olan bu unsur, biz farkında olmasak bile hayatımızın vazgeçilmez alışkanlıklarından birisi aslında.

Boyama etkinliği aslında bir anlamda meditasyon etkisi olduğuna da inanılan bir faaliyettir. Dünyanın birçok ülkesinde bu alanda bilimsel araştırmalar ve uygulamalar mevcut. Günümüzde birçok yetişkin, tıpkı çocuk boyama kitaplarına benzer kitaplarla, mandala olarak adlandırılan türde, basit başlangıç aşamaları olan, lerleyen aşamalarında ise oldukça profesyonel bir bilgi gerektiren hobilerle ruhunu dinlendirmeyi amaçlar. Hatta bu aktiviteyi ailecek yaparak birlikte geçirdikleri zamanı değerlendiren büyük bir kitle de var. Çocuk boyama kitapları ile geçirdiği zamanı, birçok faaliyette geçiremez. Hem renkleri tanımasında önemli bir yer edinir, hem de hayal dünyasının sınırlarını genişletir. Her çocuk boyama kitaplarında güneşe gülen bir yüz çizmiştir. Ya da birçok çocuk boyama kitaplarında sadece karalama yapmıştır, hatta bu karalamalardan birer sanat eseri yaratan birkaç ebeveyn tüm dünyada popüler olmuştur. Çocukların hayalleri bizim hayal gücümüzü bile şekillendiriyor aslında.

Okul öncesi dönemde hem evde hem de kreşlerde, çocuk boyama kitapları önemli bir eğitim aracı olarak yer buluyor. Küçük yaşlarda desteklenmesi gereken bu aktivite ilerleyen yaşlarda da desteklendiğinde, kişisel bir becerinin gelişimine destek sağlayacak belki de birer sanatçı olmasına vesile olacaksınız. Çocuk boyama kitaplarını ne kadar çok kullanırsa okula ve derslerine olan yatkınlığı da, konsantrasyon becerileri yüksek olacağından faydalı olabilir.

Çocuk boyama kitaplarını aslında çok kısa süreli olarak kullanır, özellikle boyama aktivitesini çok seven çocuk boyama kitaplarını hızlı tüketecektir. Bu sebeple bu konuda onu sürekli beslemek ve önüne yeni seçenekler sunmanız gerekir. Türkiye’de birçok yayınevi bu konuda oldukça çok çeşitte kitabı, satışa sunmaktadır. Çocuk boyama kitaplarına, sadece kitabevlerinde değil, kırtasiyelerde, marketlerde ve internet sitelerinde rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Tabi çocuk boyama kitaplarını kullanırken, boyama yapacağı malzemeleri seçimi de çok önemli. Yaşına uygun şekilde üretilen boya kalemlerini seçerek, hem ona herhangi bir zarar vermemiş olursunuz, hem de yaşına uygun olmayan bir boya malzemesi ya da boyama kitabı seçerek başarısızlığa sebep olmazsınız. Büyüme çağındaki çocuklarda herhangi bir aktivitede yaşayacağı başarısızlık, çok uzun süre bilinçaltında kalarak birçok konuda çekimser davranmasına da sebep olur. Hem kitap seçimi hem de malzeme seçimi bu anlamda oldukça önemlidir. Çocuğunuzun büyüme çağında, ona en önemli katkıyı kitap okuma alışkanlığı kazandırarak, kitap sevgisini aşılayarak, kitaplarını paylaşmayı öğreterek sağlayabilirsiniz.

Çocuk boyama kitapları ile ilgili zengin ürün çeşidimizi web sitemizde onlarca markadan temin edebilirsiniz. Net Yayıncılık, Çiçek yayıncılık, Eolo, Mikado, Galt, Akademi Çocuk gibi ve daha birçok yayını hızlıca web sitemizden inceleyebilirsiniz. Eğer istediğiniz ya da aradığınız kitaplar bu alanda bulunmuyorsa Welcome Baby müşteri hizmetlerinden bizlere ulaşabilirsiniz. Welcome Baby’yi tercih ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli alışverişler dileriz.

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum