1-3 İş Gününde Kargoya Teslimat
Bübchen Bebek Pişik Kremi (Önleyici) 75 ml
Bübchen Bebek Pişik Kremi (Önleyici) 75 ml

Bübchen Bebek Pişik Kremi (Önleyici) 75 ml (BUB-12245260)

Marka : Bübchen
Fiyat : 39,90 TL(KDV Dahil)

Bübchen Bebek Pişik Kremi (Önleyici) 75 ml, Onarıcı ve cilt tazeleyici özellik bu kremimizde mevcut çünkü içerisnde Lebetran olarak geçen balık yağı mevcut.

Adet

Artır Azalt

Bübchen Bebek Pişik Kremi (Önleyici) 75 ml


Bübchen Bebek Pişik Kremi (Önleyici) 75 ml, Onarıcı ve cilt tazeleyici özellik bu kremimizde mevcut çünkü içerisnde Lebetran olarak geçen balık yağı mevcut.

Ayrıca Pantenol ile yumuşatıcı,allantoin ile de tahrişlerin giderilmesine destek verir.(Özel yara-bere kremi olarak da geçer.)

Pişiğin oluşmasını önlediği gibi oluşmuş pişiğn de giderilmesinde en etkili destekleyici kremdir.

Pişik varsa su değdirmeden Bübchen Bebek Yağı ile temizlik ve bakımını yaptıktan sonra ince bir tabaka halinde Bübchen Pişik Kremi sürülür ve üzeri bariyer özelliğinden dolayı Bübchen Bebek Kremi ile kapatılır.

En kısa sürede temiz bir popo cildine yeniden kavuşulur.

Her alt değiştirmede 3-5 dak. havalandırma önemle tavsiye edilir.


Kalite Belgeleri :

Dünya Sağlık Örgütü ve AET tarafından onay görmüştür..

ALMAN DERMATOLOJİ DERNEĞİ Tarafından Onay görmüştür.
 

Aldığı Ödüller:

Avrupa Kalite Yönetimi tarafından onay gören

ISO 9001 ve ISO 14001 Çevre Koruma ödüllerini kazanmıştır.


Hitap Ettiği Yaş Aralığı : Doğumdan itibaren (Yetişkinler iÇinde uygundur)

Ürünün Ağırlığı : 100ml.

Ürünün Madde İçeriği : Bü
bchen ambalajları doğaya saygılıdır,tümü geri dönüşümlü malzemeden üretilmiştir

Üretim Yeri :
Almanya
Markanın Ait Olduğu ülke :
Almanya

Bebeklerde Pişik Nasıl Geçer, Tedavi Edilir ve Önlenir?


Yeni doğan bebeklerde çok sık görülen pişik sorunu hem bebeği hem de aileyi oldukça rahatsız eder. Pişik oluşumunu önlemek ve pişik sorununu çözmek için bir kaç püf noktaya dikkat etmelisiniz. Bu püf noktalarınıza uymanıza rağmen pişik oluşumu önlenemiyor ve geçmiyorsa; bir cilt doktoruna gitmelisiniz.

Candida albicans isimli bir mantarın sebep olduğu pişik, bebeklerde daha sık görülür. Çünkü altı bağlı olan bebeklerde mantar dışkı ve idrar kimyasından beslenir. Bölgedeki nem ve sıcaklık mantarı çoğalttığı için pişiğin geçmesi de zaman alır. Pişik nasıl anlaşılır merak edenlere bir ipucu verelim. Bebeğin kalça derisinde ve kalça bölgesinin üst bölümü ile makat bölgesindeki kızarıklar varsa ve yoğun mantar üremesinin neticesinde pişiklerde beyazımsı bir sıvı gözlemleniyorsa buradaki kızarıklık ve akıntının pişik olduğunu söyleyebiliriz. Çok ilerlemiş pişik durumlarında ise deride kırmızı renk, kabarma ve soyulma görülür. Bu durum bebeği oldukça rahatsız eder ve sürekli ağlamasına sebep olabilir.

Bebeklerde Pişiğin Nedenleri


Bebeklerde özellikle talk pudrası kullanılması pişiği tetikleyebilir ve daha da kötüleşmesine neden olabilir. Bunun dışında bebeğe sütün yanında ilave gıdalar verilmeye başlanması da pişiğe neden olabilir. Beslenme içeriği değişen bebeğin dışkı kimyası da değişecektir. Bu da cildin tahriş olmasına neden olur. Ayrıca ıslak mendiller de içerdikleri kimyasallar nedeni ile pişiğe neden olabilir.

Pişik Oluşumunu Engellemek İçin Ne Yapılmalı?


Pişik sorununda en önemli nokta biriken dışkı ve idrardır. Bu nedenle pişik oluşumunu engellemek için bebeğin altı sık sık değiştirilmelidir. Bebeğin altının arada hava alması için açık bırakılmalı. Deri hava almadığında pişik daha çok yayılır. Bezlerdeki plastik yapı ile derinin sürekli temas etmemesi önemlidir. Plastik içerikli bezler yerine pamuk dokulu bezler kullanılmalıdır. Bebeğin altı temizlenirken köpürmeyen ve dezenfektan etkisi olan sabunlar kullanılmalıdır. Kesinlikle ıslak mendil yada kolonyalı mendil kullanılmamalı. Bebeklerin altı uykuya daldıktan sonra kontrol edilmelidir çünkü genellikle idrarlarını bu süreçte yaparlar. İdrar yaptıysa yeni bez konularak uykuya öyle dalması sağlanmalı.

TrendyolCinsiyet
Unisex
TrendyolRenk
Naturel
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum