WBJET İstanbul'a Aynı Gün Teslimat WBJET İstanbul'a Aynı Gün Teslimat
1 2 >

Çocuk Çıkartmalı Kitaplar

Çocuk kitapları içerisinde, çıkartmalı kitaplar, içeriklerinden çok çıkartma zenginliğinden ötürü çocuklar tarafından çok sevilir. Kitap raflarının önüne geldiğinizde, çocuk çıkartmalı kitapları gördüğünde ısrarcı bir şekilde almak ister. Her çocuk çıkartmalı kitapları diğer kitaplarından önde tutar ve her seferinde yenisine sahip olmak ister. Çıkartma eğlencesi okul çağına kadar, çocuklarda keyifli bir aktivitedir. Yaşı biraz ilerlediğinde çocuk çıkartmalı kitaplar yerine, koleksiyon türevi amaçla üretilen, futbol karakterleri ya da oyun karakterleri gibi çeşitleri olan yayınlara yönelmeye başlar. Bu onların koleksiyon yapma, anı biriktirme ve eski eşyalara değer verme gibi duygularının da gelişmesini destekleyecektir.

Çocuk çıkartmalı kitapları seçerken bazen sadece çıkartma yapıştırma aktivitesi olan kitapları ya da hikayeyi tamamlayan bütünlükte olan çıkartmalı kitapları tercih eder. Bu sayede hikayede kahramanları kurgulamak ve doğru yerde kullanabilmek için çocuk çıkartmalı kitapları özellikle tercihte edebilir. Özellikle hikaye kitabı formatında olan yayınlar, çocuğunuzun hayal gücünü geliştirebilmesi için oldukça faydalıdır. Çocuk çıkartmalı kitapları aldıktan sonra ilk iş olarak çıkartmaların çeşitleri ile ilgilenecek, tek tek tüm çıkartmaları gözden geçirecek, hatta kitabın dışında birkaç yere bu çıkartmaları yapıştırmaya başlayacaktır. Bu durumda ebeveyn olarak sakin kalmalı ve çocuğunuzun bu durumdan eğlence yaratmasına müsaade etmelisiniz. Bu durum eğer içinden çıkılmaz bir hale dönüşüyorsa, ona yeni bir seçenek sunabilirsiniz. Çocuk çıkartmalı kitaplarının yanında, bir de çıkartma albümü kullanırsa aslında bu tip kitaplarda fazlaca bulunan çıkartmaları yapıştırabilir. Bu sayede sizde özellikle çocuğunuzun odasında istemediğiniz görüntülerle karşılaşmazsınız.

Çıkartmalı kitaplar çocuk için, geçici hevesler olsa da çocuk kitaplarındaki yaygınlığı açısından oldukça çeşide sahiptir. Neredeyse tüm yayınevleri, bu çeşidi birçok kategoride yaygın olarak kullanır. Çocuk çıkartmalı kitaplar ile görsel hafızasını da destekleyen birçok aktiviteyi bir arada yapmış olur. Hatta aile içinde bunu bir oyuna dönüştürebilir ve çoklu çıkartmalara sahip kitaplarda hafıza oyunları türetebilirsiniz. Oyunların sonunda, ya da başka bir başarısının sonunda çocuk çıkartmalı kitaplarda bulunan çıkartmalar ile ödüllendirilebilir. Hatta okul öncesinde bu yaygın olarak kullanılan bir ödüllendirmedir. Bazen bunu bir yarış haline dönüştüren çocuk çıkartmalı kitaplarını kendini ödüllendirmek için ya da ebeveynlerini ödüllendirmek için kullanabilir. Bazen iyi bir davranışından dolayı bazen de olumsuz bir davranışından dolayı çıkartma kullanmak, başarı ve ödül kavramlarının da davranışlarını pekiştirmesi için faydalı olacaktır. Hatta kişisel becerilerinin eğitiminde, örneğin yemek yeme, tuvalet alışkanlığı, diş fırçalama alışkanlıkları, düzgün konuşma becerilerini geliştirirken ödül olarak kullanılır. Çocuk için bu davranışlar için heves yaratır ve karşılığında alacağı ödül sebebiyle itiraz etmeyecektir.

Çocuk boyama kitapları ile birlikte diğer kitaplarını da birleştirebilir ve kendi okuma alışkanlıklarında bunu kullanabilir. Örneğin okuduğu kitaplara bu çıkartmalardan yapıştırabilir. En sevdiği çıkartmayı en sevdiği kitaplara yapıştırabilir, numaralandırabilir. Çalışma masasını ve dolabını bu çıkartmalar ile eğlenceli hale dönüştürebilir. Ebeveyn olarak büyüme çağındaki çocuklarınızın, bu davranışlarını eleştirmeden onların kitap sevgisin pekiştirebilmek için desteklemelisiniz.

Çocuğunuzun büyüme çağında, ona en önemli katkıyı kitap okuma alışkanlığı kazandırarak, kitap sevgisini aşılayarak, kitaplarını paylaşmayı öğreterek sağlayabilirsiniz. Çocuk çıkartmalı kitaplar ile ilgili zengin ürün çeşidimizi web sitemizde onlarca markadan temin edebilirsiniz.Net Yayıncılık, Çiçek yayıncılık, Eolo, Mikado, Galt, Pearson, Melisa&Dough gibi ve daha birçok yayını hızlıca web sitemizden inceleyebilirsiniz. Eğer istediğiniz ya da aradığınız kitaplar bu alanda bulunmuyorsa Welcome Baby müşteri hizmetlerinden bizlere ulaşabilirsiniz. Welcome Baby’yi tercih ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli alışverişler dileriz.

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum