WBJET
943,42 TL KDV Dahil
1.109,90 TL KDV Dahil
%15 İndirim
%15İndirim
Ücretsiz Kargo
1 2 3 ... 5 >

Oyuncak Taşıt Modelleri

Taşıtlar ve tren setleri gibi birçok oyuncak bir çocuğun birey olabilmesinde, davranış, beceri, kas gelişimi, zihinsel gelişim, sosyolojik gelişimi gibi saymakla bitmeyen birçok konuda fayda göreceği bir aktivitedir. Çocuklarımız ister evde arkadaşları ile ister farklı okul ya da kulüplerde gruplar halinde bu oyuncakları oynayarak kendine verilen görevi en iyi şekilde yapmaya çalışarak takımın iyi bir üyesi olmak için uğraşır. Takımın iyi bir üyesi olmaya çalışırken diğer arkadaşları ile kurduğu ilişkiler ile sosyal becerilerini arttıracaktır.

Çalışmalar gösteriyor ki, bu oyuncakların çocukların motor becerileri, konuşma ve okuma-yazma becerileri, el-göz koordinasyonu, kavramsal-sosyal becerileri ve hatta hayatlarının ileriki yıllarında da gelişmiş matematik becerileriyle oldukça yakından ilgisi mevcut. Özellikle erkek çocukların vazgeçilmezi oyuncak tren, oyuncak araba, oyuncak uçak ve kamyon sadece bir oyuncak gibi gözükse de çocuklarımıza birçok farklı faydasının olduğunu kaçınılmaz. Bu sebeple doğru yaşta doğru oyuncak seçiminde ebeveynlerinde sorumlulukları yüksektir.

Çocuğunuzun yaşına uygun olmayan eğitici bebek oyuncakları, uygun refleksleri gösteremeyeceği için bir noktadan sonra onun mutsuzluğuna yol açabilir, Bebek oyuncaklarıyla oyun kurmasındaki isteğin azaltabilir, başarısızlık endişesinin yükselmesine neden olabilir. 0-2 yaş aralığındaki çocuklar kendi yumuşak dokulu araçlarını seçebilecek yetilere sahip olmadıklarından, bu dönemde alacağınız bebek oyuncaklarının ay gelişimine göre seçilmesine özen göstermelisiniz. Çok sert yapılı oyuncakları tercih etmekten kaçınmalısınız.

Sonraki yaş gruplarında ise, özellikle çocuk programlarında sıklıkla karşılarına çıkan, gündemde ve popüler olan bebek oyuncakları ile karşılaşmaya başlayacaklarından, tercih mekanizması yer değiştirmeye başlar. Artık, kendi bebek oyuncaklarını kendi seçme zamanları gelmiştir. Ebeveynlerin genellikle bu yaş grubunda yaşadıkları en büyük sorun doyumsuzluktur. Bu evrede ebeveyn olarak onlara belirli sınırlar çizmeli, ödül ceza mekanizmasını dahi kullanmalı ve her istedikleri bebek oyuncakları için sınırlarınızı zorlamamalısınız. Hava Taşıtları, Motorlu Taşıtlar, Figürler, Tanklar, Gemiler ve Su Taşıtları gibi birbirinden farklı taşıtlar mevcuttur. Oyuncak ile oyun oynama becerilerinin gelişimini desteklemek, bir parçası olmak, birlikte oynamak burada kullanabileceğiniz en önemli paylaşım fırsatıdır. Aynı zamanda günümüzün en önemli sorunu olan dijital bağımlılığın önüne geçebilmenin de en kolay yolu birlikte bu tip oyuncaklar ile oyun oynamaktır. Araçlar ve taşıtlar birlikte oyun oynamak için harika bir seçimdir.

Oyuncak İnşaat Seti ve Taşıtları

Oyun çağındaki çocukların, hayal dünyası o kadar geniş ve değişkendir ki burada onları besleyen oyuncak inşaat setleri ile büyük bir katkı sağlayabilirsiniz. Oyuncak inşaat seti ve taşıt seçimi, çocuğunuzun meslek seçiminden, ilgi odağını belirlemeye, sanata olan ilgisine ve bunun gibi birçok konuda size bazı sinyaller verebilir. Çocuklar bir şeyler inşa edip bozmaya ve yeniden inşa etmeye bayılırlar. Bu onların hayal güçlerini genişletmesine yardımcı olmaktadır. Bu sinyalleri doğru algıladığınızda, daha okul öncesinde çocuğunuzun hangi alanlara yatkınlığı ve becerisi olduğunu çözümleyebilir ve okul öncesi oyuncak çeşitleri sayesinde eğitim hayatını da şekillendirebilirsiniz.

Bunun yanında bazı çocuklar oyuncak taşıtlar ile oynamaktan pek keyif almaz, bazı çocuklar sadece belirli oyuncak çeşitleri ile oynamayı tercih eder. Burada en önemli konu, oyun denetimini yapabiliyor olmanız. Bazı çocuklar hiç oyuncak olmadan kendisine uçsuz bucaksız bir oyun dünyası yaratabilir. Bu durum korkulacak bir durum olmamakla beraber, oyun oynama becerileri için desteklenmesi ve katkıda bulunulması gereken bir durumdur. Unutmayın, oyun oynamak sadece mutluluk verse bile, çocuğunuzun yüzündeki bu gülümseme her şeye değer.

Oyuncak Ambulans

Oyuncaklar çocuğun gelişim düzeyine ve yaşına göre değişkenlik göstermelidir. Seçeceğiniz oyuncaklar çocuğunuza uygun olmalıdır. Bu onun güvenliği ve sağlığı için önemlidir. Oyuncakların uzun ömürlü olmaları gerekir. Bir çocuğun defalarca tutmasında ve düşürmesinde hayatta kalabilmek için, oyuncak sağlam ve dayanıklı malzemelerden yapılmalıdır. Plastik Oyuncak ambulans bunun için çok iyi bir örnektir. Kullanımı kolay olmalıdır. Bir çocuk, zevk almak için bir oyuncağı kendi başına çalıştırabilmelidir. Bu ona kullanım özgürlüğü verir ve öğrenme becerilerini geliştirir. Eğlence değeri olan oyuncaklar hangi yaştan olursa olsun çocukların dikkatini fazlaca çeker. Eğitim değeri ise bebeklikten sonraki yılları da içeren önemli bir konudur. Çocuklar bebeklikte motor becerilerini geliştirmekten başlayarak oyuncaklardan çok şey öğrenirler. Güzel ve keyifli vakit geçirecek kaliteli bir oyuncağın özellikleri; aktif oyuna imkan verir. Oyuncak ambulanslar, trenler, suda yüzen kumandalı tekne gibi uzaktan kumandalı oyuncaklar çok keyif alarak oynayacakları oyuncaklardandır. Çocukların oyuncakla bir şeyler yapmaları gerekir. Örneğin; itme, çekme, parçalara ayırma, inşa etme gibi. Bu onlara hareket özgürlüğü verir ve oyun içerisinde zevk almalarını sağlar. Sağlam ve iyi yapılmış olması çok önemlidir. Kalitesiz oyuncaklar sadece hayal kırıklığına uğratır, çocukları yaratmaya değil yok etmeye teşvik eder. Birden fazla kullanıma uygun olması da önemlidir. Tekrar tekrar severek oynayabileceği öğrenebileceği bir oyuncak olmalıdır.

Oyuncak taşıtların fiyatları modellerine göre değişiklik göstermektedir. Mekanik oyuncaklar. Açılır oyuncaklar ve topuzlar, düğmeler ve kaldıraçlara sahip "meşgul" kutular, ince motor becerilerini ve problem çözmeyi teşvik eder ve neden-sonuç öğretir. Oyuncaklar kanunen güvenli olmalıdır, ancak nasıl kullanıldıkları ve çocuğun yaşı kazaların önlenmesinde önemli faktörlerdir. Oyuncaklarla ilgili birçok kaza, insanlar üzerine takıldığında ve bebekler daha büyük çocuklara yönelik oyuncaklarla oynadığında meydana gelir. Yaşından büyük oyuncaklarla oynamak tehlikeli ve zararlıdır.

Oyuncak taşıtların dikkat edilmesi gereken yönleri de vardır. Bazı oyuncakların boğulmaya neden olabilecek küçük parçaları vardır, bu nedenle oyuncağın ambalajındaki tüm uyarıları dikkate almalısınız. Oyuncaklar yeterince büyük olmalıdır, Bu bebeğinizin hangi ayda ve yaşta olduğuna göre farklılık gösterir. En az 3 santimetre çapında ve 6 santimetre uzunluğundaki parçalar sorun yaratmaz, bu boydaki parçalar yutulmaz veya nefes borusuna takılmaz. Çocuklar, güvenli olmayan oyuncaklardan düşme, boğulma, boğulma, yanıklar, boğulma ve zehirlenme gibi pek çok şekilde yaralanabilir. Mağazada, kataloglarda ve perakendeci reklamlarında gösterilen güvenlik sembolü, perakendecinin Uygulama Kurallarını kabul ettiğini ve bu nedenle yalnızca satış için güvenli oyuncaklar sunmak için değil, aynı zamanda yönetimi ve personele yaş uyarıları gibi oyuncak güvenliği konularında bilgi verilir.

Oyuncak taşıtlar içerisinde çocuğunuzun yaşına göre tercih edebileceğiniz birçok kategori bulunmaktadır. Taşıtlar ile ilgili web sitemizde onlarca markadan temin edebilirsiniz. Hot Wheels, BToys, Pilsan, Thomas & Friends , Furkan Oyuncak gibi ve daha birçok markayı hızlıca web sitemizden inceleyebilirsiniz. Eğer istediğiniz ya da aradığınız oyuncak taşıtlar, araçlar ve diğer oyuncak çeşitleri bu alanda bulunmuyorsa Welcome Baby müşteri hizmetlerinden bizlere ulaşabilirsiniz. www.welcomebaby.com.tr adresini tercih ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli alışverişler dileriz.

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum