WBJET
1 2 >

Emzirme Minderi

Emzirme, anne ile bebeğinin arasında güçlü bağların oluştuğu en özel anlardan biridir. Emzirme işlemini gerçekleştirirken annelerin bebekleri için doğru pozisyonu bulmaları büyük önem taşımaktadır. Anne sütünün yeterli olarak bebeğin almasını sağlamak annelerin öncelliğidir. Bu sebeple bebeğin anne sütünü alırken en uygun pozisyonu başının ve poposunun desteklendiği andır. Emzirme, bebeklerin meme ucunu kavramaya bilmeleri için annelerin öne doğru eğilmesiyle gerçekleşmektedir. Bu durum ise uzun vadede annelerde boyun, sırt ve kas ağrıları meydana getirebilmektedir. Emzirme ve destek minderi, annelere ve bebeklerine konforlu bir emzirme için özel tasarlanan ürünlerden birisidir. Emzirme minderinin faydaları ise oldukça fazladır ve birçok konuda maksimum konfor sağlamaktadır.

Emzirme minderi, yumuşak iç dolgu ile ergonomik yapıya sahip oldukça konforlu minderlerdir. Beslenme esnasında bebeğin başını ve kalçasını desteklemeye yardımcı olarak doğru pozisyonda sütü almalarını sağlayıp kusma riskini en aza indirmektedir. Bebek destek minderi, yumuşak formu ile anne kucağındaki gibi ortam sağlar. Aynı zamanda destek minderi annelerin yanlış pozisyon almalarının önüne geçerek oluşabilecek ağrıları da minimuma indirmektedir.

Emzirme ve Destek Yastığı

Annelere birçok avantaj sunan emzirme ve destek yastığı, sezaryen ameliyatı olmuş anneler için de çok kullanışlıdır. Ameliyat bölgelerini ve dikişlerini zorlamadan annelerin bebeklerini emzirmeyi gerçekleştirmelerine yardımcı olmaktadır. Emzirme minderinin faydaları arasında, bebeğin 6 aylık olduktan sonra oturma pozisyonunu almalarını sağlamak için de bebek oturma yastığı olarak da kullanılmasına olanak sağlar. İkiz annelerinin iki bebeğini de aynı anda emzirmesine olanak tanımaktadır. 

Emzirme minderi kullanımı ise annelerin merak ettiği bir diğer konudur. Öncellikle emzirme ve destek minderi belinize ucu açık olan kısmı arka tarafınıza bakacak şekilde yerleştirilmelisiniz. Doğru yerleştiğinizden emin olduktan sonra bebeğinizi minderin üzerine koyabilirsiniz. Daha rahat edeceğinizi düşünürseniz bebeğinizin başını alttan kolunuz ile destekleyebilirsiniz. Yükseklik sağlayan destek yastığı sayesinde eğilmenize gerek olmadan bebeğinizi besleyebilirsiniz.

Emzirme yastığının birçok çeşidi vardır. Bunlar arasında; C şeklinde, sırt destekli, içi oyuntulu vb. modellerdir.  Annelerin güvenle tercih edebileceği markalar arasında Babyjem, Chicco, Funna Baby, MyceyNinnilineSevibebe yer almaktadır. Tüm bu markalara welcomebaby.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum