WBJET
1 2 3 ... 17 >

Hikaye Kitapları

Çocuk yetiştirme döneminde hayatımızın en önemli kaynaklarından birisi de çocuk hikaye kitapları , masal kitapları dır. Bebeğiniz yeni doğduğu andan itibaren, böyle bir beklenti olmamasına rağmen ebeveynler masal kitapları nı her zaman kendisine kaynak edinmiştir. Özellikle uykuya geçiş sırasında çocuk hikaye kitapları nın okunmasından ayrı bir keyif alır. Masal kitapları her zaman bebeğin başucunda olan, hem okumaktan keyif aldığımız hem de onu sakinleştirerek uykuya geçmesinde katkı sağlayan kitaplarıdır.

Çocuk hikaye kitapları ile gerçek dünyada olan biten her şeyi bir masal kurgusunda yaşayabilir. Masal kitapları nda anlatılanları, gerçek hayatta da oyuna çevirerek yaşayabilir. Birçok çocuk bu sayede oyun kurma becerilerini de geliştirebilir. Özellikle kız çocukları hikaye kitapları ve masal kitapları ndaki kahramanların kimliğine bürünürler. Her kız çocuğu pamuk prenses ya da Sindrella olmuştur. Masallar her zaman çok masum hikayeler olduğundan, çocuk zihninde de çok fazla yer alır. Çocuk hikaye kitapları ve masal kitapları ile kendisine sadece bir hayal dünyasını değil, hayatın kendi düzeninde var olan bir takım davranışları da öğrenir. Örneğin yardımlaşma, iyilik yapma, sevinç, üzüntü gibi duygu gelişimlerinde de çocuk hikaye kitapları ve masal kitapları ndan faydalanabilir.

Erkek çocuklarında masal kitapları nın etkisi kız çocuklarında olduğu kadar yüksek değildir. Ancak onlarda kendilerine masal kitapları ndan masal okunmasını isterler. Sadece bu kitaplardaki kahramanlara bürümeyi pek tercih etmezler. Ama söz konusu hikaye dinlemek olduğunda buna itiraz etmezler.

Çocuk hikaye kitapları seçiminde kullanılan anlatım dili oldukça önemlidir. Masal kitapları nda da benzer duruma dikkat etmek gerekir. Dünya klasiği haline gelen çocuk hikaye kitapları ya da masal kitapları , bazen özet haline getirilip basıldığından, özellikle ebeveynler öncesinde mutlaka okumalı ve uygun olmayan bir dil ya da kelimeler kullanılmış mı kontrol edilmelidir. Günümüzde çocuk yayınlarında belirli bir kaliteye sahip yayınevleri tarafından basılan kitapları tercih etmeniz daha doğru olur. Çocuklar özellikle dinledikleri her cümleyi çok hızlı şekilde kavraması sebebiyle bu konu hem çocuk kitapları seçiminde hem de onlarla olan iletişiminizde hassas davranmanız gereken bir durumdur.

Masal Kitapları

Çocuk hikaye kitapları ve masal kitapları nı kendi kendisine okuyacağı yaşa geldiğinde, eğer bu kitapları okurken ya da masalları anlatırken bir değişiklik yaptıysanız hemen fark edecektir. Bu sebeple az önce belirttiğimiz gibi anlatım diline göstermeniz gereken özen çok önemlidir. Hikaye kitaplarını ya da masal kitapları nı okurken, hikayenin özünden çıkarak değişiklik yapmadan okumanız gerektiğini sakın unutmayın.

Çocuğunuzun hayal gücünün gelişimi, doğruluk, yardımseverlik, cömertlik gibi davranışlarının yanı sıra, problem çözme becerilerinin de gelişimi için, masal kitapları ve hikaye kitapları her zaman yakınınızda olmalı. Bu yayınlar çok renkli ve resimli olduğundan görsel zekasının gelişimi içinde önemli bir yer tutar. Sadece bu renkli kitaplar bile çocuğunuzun kitap sevgisi için önemli bir detaydır.

Çocuğunuzun büyüme çağında, ona en önemli katkıyı kitap okuma alışkanlığı kazandırarak, kitap sevgisini aşılayarak, kitaplarını paylaşmayı öğreterek sağlayabilirsiniz. Eğitici kartlara da, yine çocuğunuzun kitapları kadar değer vermeniz gerekir. Ayrıca sitemizden İngilizce çocuk kitaplarını da inceleyebilirsiniz.

Çocuk hikaye kitapları ve masal kitapları ile ilgili zengin ürün çeşidimizi web sitemizde onlarca markadan temin edebilirsiniz. Akademi Çocuk, Mikado, Eolo, Çiçek Yayıncılık, Net Yayıncılık, Red House, Pearson gibi ve daha birçok yayını hızlıca web sitemizden inceleyebilirsiniz. Eğer istediğiniz ya da aradığınız kitaplar bu alanda bulunmuyorsa Welcome Baby müşteri hizmetlerinden bizlere ulaşabilirsiniz. Welcome Baby’yi tercih ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli alışverişler dileriz.

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum