1 İş Günü Sonrası Kargoya Teslimat

Hipp 1 Organik Combiotic Bebek Sütü 350 gr (HIPP-TR2468)

Marka : Hipp

Hipp 1 Organic Combiotic Bebek Sütü,Organik sütten üretilmiştir. Organik içerikli olduğundan %100 GDO’suzdur.

Hipp 1 Organik Combiotic Bebek Sütü 350 gr Özellikleri

Bebeklerimizin sağlığı ve gıda güvenliği açısından welcomebaby.com.tr’de satılan tüm mama ve gıda ürünlerinin son kullanma tarihlerini kontrol ediyoruz. Bu ürünlerin son kullanma tarihine 2 ay (60 gün) kaldığında raflardan kaldırarak satışlarını kapatıyoruz.

  • Probiyotik bakteriler ve Prebiyotik lifler içerir.
  • Gluten içermez.

Menşei ülke: Almanya
Raf ömrü: 18 ay


Hitap ettiği Yaş Aralığı:Bebeğin anne sütü ile beslenmesinin mümkün olmadığı durumlarda ve yetkili sağlık çalışanının önerisi ile doğumdan itibaren


Probiyotikler,Mide ve bağırsak kanallarından geçişleri sırasında canlı kalabilen ve burada çoğalan, bağırsak mukozasına tutunarak florada dengeyi sağlayan mide ve bağırsak sistemlerinin düzenli çalışmasına yardımcı olan faydalı mikroorganizmalardır. Bunun yanında klinik olarak ispatlanmış antimikrobiyal, antiinflamatuvar etkileri de bulunmaktadır. Çocuklarda başlıca ishal, atopik dermatit, nekrotizan enterokolit, inflamatuvar bağırsak hastalıkları ve kolik önleme tedavisinde kullanılmaktadır.
Prebiyotikler,Mide ve bağırsaklarda mikroorganizmaların kompozisyon ve/veya aktivitesini olumlu yönde etkileyerek, bireyin sağlığı üzerine olumlu etkileri olan besin bileşenleri olarak ifade edilir. Bir prebiyotik, diyet lifi olarak kabul edilebilir, ancak her lif bir prebiyotik özelliği taşımaz. Örneğin selüloz ve pektin gibi liflerin prebiyotik özelliği yoktur.
Prebiyotikler genellikle fruktoz ve galaktoz polimerleri şeklindedir. En sık kullanılan prebiyotikler galaktooligosakkaritlerdir (GOS). Bu prebiyotik liflerin bebeğin sağlığı üzerine olumlu etkileri bulunmaktadır: Kısa zincirli yağ asitlerini üretir, laktik asit bakterilerinin çoğalmasını ve/veya aktivitesini destekler, gaita özelliklerini düzenler ve minerallerin biyoyararlılığını artırırlar.

HİPP COMBIOTIC® Probiyotik ve Prebiyotik ilavelidir. HİPP ORGANİK COMBIOTIC® ’deki probiyotik kaynağı, anne sütünden doğal olarak izole edilen laktik asit bakteri grubundan

Lactobacillus fermentum türleridir. Bu bakterilerin olumlu yönde aktivitelerini destekleyen HİPP Organik Combiotic® prebiyotikleri de yine sütten doğal olarak izole edilen galaktooligosakkaritlerdir (GOS).

HİPP, ORGANİK COMBIOTIC® PRE ve 1 Bebek Sütleri, ORGANİK COMBIOTIC® 2 ve 3 Devam Sütleri ile, anne sütünün yetersiz kaldığı durumlarda, bebek ve küçük çocukların bağışıklık ve sindirim sisteminin en önemli destekçilerindendir.