CAYMA HAKKI - İADE VE DEĞİŞİM POLİTİKASI 


Tüketici; mal satışına ilişkin mesafeli sözleşmelerde, teslim aldığı tarihten itibaren 30 gün içerisinde değişim hakkına,14 gün içerisinde de hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiçbir gerekçe göstermeksizin malı reddederek sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Hizmet sunumuna ilişkin mesafeli sözleşmelerde ise, bu süre sözleşmenin imzalandığı tarihte başlar. Sözleşmede, hizmetin ifasının 14 günlük süre dolmadan yapılması kararlaştırılmışsa, Müşteri ifanın başlayacağı tarihe kadar cayma hakkını kullanabilir. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar Satıcı’ya aittir.


Cayma hakkının kullanılması için 14 günlük süre içinde Satıcı’ya bildirimde bulunulması gereklidir. Niteliği itibariyle; hijyen grubuna giren ürünlerde değişim ya da iade yapılmamaktadır. Bu ürünler; jelatin, blister ya da vakum ambalajlı ürünlerde ambalajı açılmış ya da zarar görmüş ürünlerdir. Ayrıca iç çamaşır ürünleri, yıkanmış tekstil ürünleri, biberon, göğüs pedi, göğüs pompası, bebek bezi, emzik gibi anne-bebek sağlığı açısından çok önemli olan bu ürünlerde de değişim ve iade yapılmamaktadır. Bu ürünler için imalatçı ve ithalatçı firmadan garanti kapsamı dahilinde destek alabilirsiniz. DVD, VCD, kitap, dergi vb. kopyalanabilir ürünlerin değişimi ve iadesi yapılmamaktadır.


Aşağıdaki ürünlerin iade edilebilmesi, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış ve denenmemiş olması şartına bağlıdır.

a. Anne & Bebek Hijyenik ürün grubu (Biberon, göğüs pedi, göğüs pompası, bebek bezi, emzik v.s.)

b. Her türlü Kozmetik Ürün

c. İç Giyim Ürünleri

d. Her türlü Kişisel Bakım Ürünü

e. DVD, VCD, CD ve Kasetler

 

Web sitemiz üzerinden satın aldığınız ürünü ya da ürünleri, satın aldığınız aynı gün 12:00'a kadar siparişinizi kargoya verilmeden iptal edebilirsiniz. 444 6 124 numaralı müşteri hizmetlerimizi arayarak siparişinizi iptal edebilirsiniz. 


Önemli Not: Ürün iadesinde problem tarafımızdan kaynaklı değil ise veya müşteri bilgisi dahilindeki teşhir ürün alımlarındaki iadelerde kargonuzu gönderici ödemeli olarak göndermeniz gerekmektedir. İadesi bu şekilde kabul edilmektedir.


UPS Kargo ile gelen siparişlerinizde iade yapacağınız ürünlerinizi UPS Kargo ile 8331Y0 anlaşmalı kodumuzu kargo şirketine ileterek gönderebilirsiniz. Ups Kargo'yu 0530 524 93 33 numaralı Whatsapp hattından da adresinize çağırabilirsiniz. UPS Kargo Çağrı Merkezi: 444 00 33 (Anlaşmalı kodumuzu mutlaka kargo şirketine iletmeniz gerekmektedir.)


PTT Kargo ile gelen siparişlerinizde iade yapacağınız ürünlerinizi PTT Kargo ile 903068374 anlaşmalı kodumuzu kargo şirketine ileterek gönderebilirsiniz. PTT Kargo Çağrı Merkezi: 444 1 788 (Anlaşmalı kodumuzu mutlaka kargo şirketine iletmeniz gerekmektedir.)


Welcomebaby.com.tr üzerinden satın aldığınız fakat beklentinizi karşılamadığı için iade etmek istediğiniz ürünü ya da ürünleri orijinal faturası ile göndermeniz gerekmektedir. Fatura ibrazı yapılmayan ürünlerin değişimi yapılmamaktadır. Faturanızın arka yüzünde bulunan iade formunu eksiksiz ve imzalı bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. İadesini yapacağınız ürün ya da ürünler, ürünlerin tüm aksesuarları ve orijinal kutusu (ambalajı) eksiksiz ve zarar görmeyecek şekilde tarafımıza gönderilmelidir. Satın almış olduğunu ürünün faturası şirket adına kesilmiş ise iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu 'iade faturası' ve 'iade irsaliyesi' (ya da irsaliyeli fatura) gönderilmesi zorunludur. Aksi durumda, faturası kurumlar adına düzenlenen siparişlerin iadeleri yapılamamaktadır.


Welcome Baby web sitesinden almış olduğunuz ürünün, iade koşullarına uygun bir şekilde Welcome Baby mağazalarında değişimini veya iadesini yapabilirsiniz. Önemli Not: Değişim işlemini web sitemiz üzerinden yapmak isterseniz iade edeceğiniz ürünün kargo ücreti tarafınızca karşılanmalıdır. İade ardından değişimi yapılacak yeni siparişiniz eğer 125 TL üzerindeyse kargonuz ücretsiz olarak gönderilecektir, 125 TL altındaysa kargo ücreti yine sizin tarafınızdan karşılanacaktır.

  

Yukarıda belirtilen iade ve değişim koşullarına uygun olarak, web sitemizden almış olduğunuz ürünlerin iade ve değişimlerini Welcome Baby mağazalarından da gerçekleştirebilirsiniz. Mağazalarımız için tıklayın.