WBJET
1 2 3 ... 35 >

İngilizce Çocuk Kitapları

Çocuk İngilizce yayınlar ile, dil gelişimi için önemli bir unsuru hayatının bir parçası haine getirebilir. Çağımızın olmazsa olmazı İngilizce dili, artık hem ebeveynler tarafından bilinmekte ve önemsenmekte, hem de bebeklikten itibaren çocuğunuza öğretmeniz için vazgeçilmez bir seçenek olmaya başladı.

İngilizce bilen ebeveynler için en büyük avantaj, çocuklarına bebeklikten itibaren bu dili geliştirebilecek kişisel desteği verebilmektir. Bu desteğin yanında, çocuk İngilizce yayınlar ile bu gelişim dönemini pekiştirerek, daha hızlı ilerleme gösterebilir. Çocuk İngilizce yayınlara okul öncesi dönemde tek başına erişemeyeceğinden, ebeveyn olarak, kitap okuma etkinliklerinin bir kısmını bu yayınlara ayırmak oldukça faydalı olacaktır.

Çocuk İngilizce yayınları kullanırken, ilk aşamadan başlamak üzere bebeklik dönemindeki uygun kitaplara erişebilmekte artık günümüzde çok kolay. Sadece resim içeren tek kelimelik öğretilerin olduğu ilk yaş kitaplarında da çocuk İngilizce yayınlardan oldukça faydalanılabilir.

İngilizce öğrenmenin en kolay yollarından biriside, kitap okumaktır. Çocuk İngilizce yayınlar ile hem kullanılan basit ve anlaşılır dil ile hem de zenginleştirilmiş görsel içeriklerle, hafıza becerilerini de fazlaca kullanarak hızlı bir gelişim gösterebilir.

İngilizce dil eğitiminde dikkat edilmesi gereken önemli unsurlardan biriside, İngilizce seviyesini bilmektir. Çocuk İngilizce yayınların içerisinde kendi seviyesine uygun olan kitapları kullanmaz ise zorlanabilir, bu durumda onun dil eğitiminden ve kitap okumaktan soğumasına sebep olabilir. Özellikle okul öncesi dönemde görsel açıdan zengin içeriğe sahip kitapları tercih etmeniz gerekir. Çocuk İngilizce yayınlardaki bu akılda kalıcı görsel içerikler sayesinde, daha hevesli davranacak, aynı zamanda basit grameri ile de daha severek vakit harcayacaktır.

Okul döneminde ise, yine yabancı dil seviyesine göre, biraz daha zorlaştırılmış seviyelerdeki çocuk kitapları tercih edebilirsiniz. Yaşı ilerledikçe çocuk İngilizce yayınlardaki tercihlerini de kendisi yapabilir hale gelecektir. Hatta yabancı dil ağırlıklı bir eğitim alıyorsa, öğretmenleri mutlaka uygun yayınlara yönlendirmeleri doğru şekilde yapacaklardır. Çocuk İngilizce yayınlardan oluşturduğu küçük bir kitaplık ile zaman içerisine okuduğu kitap sayısı arttıkça, daha da istekli hale gelecek ve siz söylemeden yeni kitaplara sahip olmak isteyecektir.

Dil gelişiminin çok önemli olduğu bir dönemde yaşıyor olmamızın da katkısıyla, çocuk İngilizce yayınlar ile daha yakın bir temasta olmalıdır. Tüm bunların yanında okuduğu Türkçe kitaplar ile birlikte dil gelişiminin, konuşma becerilerinin, kendisini ifade edebilme yeteneklerinin ne kadar geliştiğini gördüğünüzde, doğru bir yönlendirme içerisinde olduğunuzu fark edeceksiniz. Çocuk İngilizce yayınlara da aynı özeni gösterdiği takdirde, bu becerilerinin yabancı bir dilde de geliştiğini görmek, ebeveyn olarak sizlere de ayrı bir kazanım sağlayacaktır.

Çocuğunuzun büyüme çağında, ona en önemli katkıyı kitap okuma alışkanlığı kazandırarak, kitap sevgisini aşılayarak, kitaplarını paylaşmayı öğreterek sağlayabilirsiniz. Eğitici kartlara da, yine çocuğunuzun kitapları kadar değer vermeniz gerekir.

Çocuk İngilizce yayınları ile ilgili zengin ürün çeşidimizi web sitemizde onlarca markadan temin edebilirsiniz. Ncp Yayıncılık, Çiçek Yayıncılık, The Usborne, Net Kitap, Red House, Peppa Pig, Pearson, Phoenix International Publicationve Walker Books gibi birçok yayını hızlıca web sitemizden inceleyebilirsiniz. Eğer istediğiniz ya da aradığınız kitaplar bu alanda bulunmuyorsa Welcome Baby müşteri hizmetlerinden bizlere ulaşabilirsiniz. Welcome Baby’yi tercih ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli alışverişler dileriz.

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum