WBJET
ÜRÜN BULUNMAMAKTADIR

Kaşık Mamaları

Bebeğinizi kucağınıza aldığınız zamandan itibaren başlayan tatlı telaş yolculuğunuzda sizin en düşündüren ve en hassas davranmaya iten bir konu bebeğinizin beslenmesidir. Gebelik süresinde başlandığınız sağlıklı beslenme alışkanlıklarınız, bebeğinizi dünyaya getirdiğinde de sütünüzün besleyiciliği adına devam etmelidir. Bebeğinizin herhangi bir sorun olmadığı sürece ilk 6 ay sadece anne sütü ile beslenmesini gerçekleştirirken 6 ayını tamamladıktan sonra ek gıda ihtiyacı duymaya başlar. Hem gıdaya geçişinin başlaması adına hem motor gelişiminin oluşması hem de besin çeşitliğinin oluşturulması adına ek gıdaya geçiş 6. ayın sonunda gerçekleşir. Özellikle bebeklerin uyku problemi yaşarken kullanımına başvurulan bebek çayları çeşidi, aynı zamanda gaz ve şişkinlik problemleri yaşadıklarında da kullanılan ve olumlu etki sağlanan bebek beslenme ürünlerindendir.

Ek gıdaların sağlıklı seçeneklerden olmasına, içeriğinin bebeğinizin gelişimini destekleyici olmasına dikkat etmelisiniz. Ek gıda döneminde bebeğinize özel olarak geliştirilen bebek mamaları da tercih edebilirsiniz. Bebek mamaları sağlıklı mı veya bebek mamaları zararlı mı diye ikilemde kalabilirsiniz, en doğrusu bebek mamaları tercihinde içeriğinden emin olduğunuz, sağlık koşullarını sağlayan, organik ve güvenilir markaların ürünlerinin seçimidir. Kaşık maması kullananlar veya kullanacaklar öncelikle ürünlerin etiket bilgisini iyi okunmalılar. Emin olamayan ebeveynler ise doktoruna veya beslenme uzmanına danışıp kaşık mamaları faydalımı değil mi veya en iyi kaşık maması hangisi gibi sorularına yanıt alabilirler. Ayrıca evde kaşık maması nasıl hazırlanır gibi danışmak istedikleri konuların doğru yönlendirmelerle yanıtlarına ulaşabilirler. Bazı annelerin tercihi emzik aksesuarları da olabilir. Welcome Baby mağazaları ve web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Ebeveynlerin merak ettikleri arasında yer alan “kaşık mamaları ne zaman verilir” veya “kaşık mamaları kaçıncı ayda verilir” konularıdır. Bebeğiniz ek gıdaya başladığında kaşık mamalarını kullanmaya da başlayabilirsiniz. Uzmanların belirtiğine göre en erken 4. ayın sonundan itibaren en geç 6. ayını tamamlamasından sonra bebeğiniz ek gıdaya geçebilir ve kaşık mamalarından destek sağlayabilirsiniz. Fakat en doğru yönlendirme için doktorunuza ve beslenme uzmanına başvurmalısınız. Eğer bebeğinize evde kendiniz yoğurt yapmak isterseniz bebek yoğurt makinesi ürünlerini inceleyebilirsiniz.

Kaşık Mama Çeşitleri

Kaşık mamaları ek besin takviyesi olarak kullanılır, biberon mamaları gibi anlaşılmamış olunması son derece önemlidir. Sağlıklı bir ek gıda seçeneği sunan kaşık mama çeşitleri bebeğinizin beğenisini göre alternatif seçeneklere sahiptir.

Kamış mama çeşitleri içerisinde süt ve sütsüz tahıl karışımları, yoğurtlu meyveli, sütlü meyveli, glutensiz seçenekliler ve sütsüz içerikliler gibi birçok ürün ver alır. 5 tahıllı, pirinçli ve yulaflı tahıl seçeneklerinin yanı sıra organik kaşık maması seçenekleri de bulunması mümkündür.

Vitamin ve mineral bakımından zengin olan kaşık mamaları kilo aldırır mı sorusu ise verilen miktarın oranı ile bağlantılıdır. Kaşık mamaları alerji yapar mı diye endişelendiğiniz bir konu mevcut ise bebeğinizin önce hangi besin öğelerine alerjinin olduğunu öğrenmek için bir doktora gitmelisiniz ve sonuçlara göre doktorunuzdan doğru yönlendirmeyi edinmelisiniz.

Güvenilir markaların kaşık maması ürünlerine ve daha fazlasına Welcome Baby mağazalarından ve www.welcomebaby.com.tr adresinden temin edebilirsiniz.

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum