1

Anne ve Hamile Kozmetik Bakım

Anne adayları ve yeni doğum yapmış olan anneler vücutlarında meydana gelen değişimlerden dolayı bakımlarına daha fazla özen göstermektedirler. Bebek bekleme sürecinden itibaren başlayan ve doğum gerçekleşmesinden sonra belli bir süreye kadar devam eden bu zaman dilimde vücut ve ciltte birtakım değişiklikler ve hamileliğin etkileri oluşmaktadır. Vücut ve cildi doğal gelişen bu değişimlerden korumak için anne bakımı oldukça önem kazanır. Doğumdan sonra da bebek bakımı da aynı derecede mühimdir.

Her ihtiyaca göre birçok ürün geliştirilmiştir. Önemli olan cilt tiplerine uygun bir ürün tercihinin yapılması, sürecin doğru ürün ile doğru zamanda kullanımını sağlamaktır. Bu nedenle anne bebek bakım ürünleri sağlığınız ve güzelliğiniz açısından son derece önemlidir.

Anne kozmetik ürünleri içerisinde başlıca olanlar çatlak önleyici kremler, çatlak yağları, çatlak jelleri, göğüs ucu kremler gibi ürünlerdir. Hamilelik sürecinden itibaren başlayıp annelik dönemlerine kadar uzanan dönemde annenin cilt sağlığını korumaya yardımcı anne kozmetik ürünlerinin tercih edilmesi başlıca nedeni anne adaylarının ve annelerin fiziksel değişimlerin etkilerinden korunma isteğindendir. 

Kozmetik dünyası annelerin ciltlerinde yaşadıkları sorunları minimum seviyeye indirmeyi hedefleyerek ürün çıkarmayı hedeflemektedir. Örneğin çatlak önleyici kremler ve jeller en çok tercih edilen anne ve hamile kozmetik ürünlerindendir. Daha çok hamilelik döneminde kullanılmaya başlanan çatlak önleyici kremler çatlak oluşumunun sık rastlandığı bölgelere masaj teknikleri ile uygulanarak cildi rahatlatmayı ve cilde esneklik kazandırmayı amaçlar. 

 

Emziren Anne Kozmetik

Emziren anne kozmetik ürünlerinden birisi olan göğüs ucu kremleri ise annelerin emzirme sırasında oluşan göğüs ucu sorunlarını azaltarak annelerin daha sağlıklı ve konforlu bir emzirme dönemi geçirmesine yardımcı olmayı hedefleyen anne kozmetik ürünüdür.

Anne ve hamile kozmetik ürünleri doğal bileşen içerikleri aynı zamanda da anti-alerjen yapıda üretimlerinden dolayı herhangi bir yan etkisi olmayan güvenle kullanılan kozmetik ürünlerdir. 

Bebek kozmetik ürünleri ise yenidoğan bebeğin cilt sağlığında olası etkenlerden bariyer fonksiyonu göstererek koruma adına üretilen tamamen bebek bakım odaklı ürünler içerir. Su ve nem dengesini korumasına yardımcı olan ürünler bebek cilt sağlığını bütüncül korumasını hedefler. Bebek bakım kozmetik ürünleri arasında en çok pişik kremleri, vücut yağı ve losyonu ve banyo köpüğü bulunur.

Bübchen, LansinohLierac, Medela, Mustela, Philips Avent ve Uni Baby markalı anne ve hamile kozmetik ürünleri için güvenle kullanabileceğiniz markalardır. Uygun fiyatlarla sahip olabilmek için welcomebaby.com.tr internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

 

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum