WBJET
1-3 İş Gününde Kargoya Teslimat
Mustela Konak Önleyici Köpük Şampuan 150 ml
Mustela Konak Önleyici Köpük Şampuan 150 ml

Mustela Konak Önleyici Köpük Şampuan 150 ml (MUS-3980)

Fiyat : 89,90 TL(KDV Dahil)
Barkod : 3504105034405

Adet

Artır Azalt

Mustela Konak Önleyici Köpük Şampuan 150 ml Özellikleri

 

Mustela Konak Önleyici Şampuan 150 ml, Doğumdan itibaren kullanılmak üzere özel olarak formüle edilen, Mustela Bébé Foam Shampoo for Newborns, yeni doğan bebeklerin konaklarının önlenmesinde ve bakımında idealdir:

Çok yumuşak bitkisel lavanta bazı sayesinde saçlar yumuşak olarak temizlenir.

 • Saçlı derinin hassas dengesi korunur.
 • Arındırıcı aktif içeriği sayesinde bebek konaklarının yeniden oluşmasını önlemeye destek olur.
 • Yumuşak formülü gözleri yakmaz.

Patentli doğal etken madde olan Avokado Perseose® ile zenginleştirilmiş yeni formülü sayesinde, Yenidoğan köpük şampuanı, bebeğinizin cilt bariyerine ve cildinin zenginliğini korumaya destek olur.

KULLANIM ÖNERİSİ:

Bebeğinizin saçlarını ılık su ile ıslatın. Yenidoğan köpük şampuanını şişesinden yeterli miktarda elinize dökün ve bebeğin saçına uygulayın. Nazikçe masaj yapın. 1-2 dakika bekledikten sonra dikkatlice durulayın.
Foam shampoo for newborns doğumdan itibaren kullanılabilir
Bebeklerde Konak Nedenleri ve Tedavisi

Eğer ilk kez anne olduysanız bebeğinizin kafasındaki kalın, yağlı saç derisinden endişe duyuyor olabilirsiniz. Fakat bu genellikle kaygılanacak bir durum değildir. Çoğu zaman bu konak adında bebeğin vücudunun ürettiği doğal, zararsız ve geçici bir tabakadır.
Anneler için konak endişe verici olsa da bebeğinize genelde rahatsızlık vermez, zararsızdır ve kendiliğinden birkaç ay içinde geçer.


Konak Nedir?

Konak özellikle yeni doğan çocukların kafa derisinde görülen sarımsı, kabuklu ve zaman zaman da kızarıklığa neden olan bir tabakadır. Konak bebeğin doğumundan 3. aya kadar görülebilir ve genellikle kaşıntıya neden olmaz ve bebeğe bir rahatsılık vermez. Fakat kalınlaşmaya ve yayılmaya başlarsa merak konusu olur ve kulağın, göz kapağının ve kaşın etrafında kızarıklık ya da isilik görülebilir. Konak daha geniş bir alana yayılırsa seboroik dermatit olarak adlandırılır.

Bebeklerin yaklaşık yarısında orta şiddette konak görülür. Çok yaygın olduğu bilindiği için de çoğu ebeveyn tarafından ciddiye de alınmaz. Anne ve babalar genellikle evde yapılan ilaçlara başvursa da bebeğinizi doktora göstermek tavsiye edilir. Konağa ne kadar erken müdahale edilirse bebek için o kadar iyidir.


Bebeklerde Konağın Nedenleri

 • Bebeklerde görülen konağın nedenleri tam olarak bilinmemektedir. Fakat bir hastalıktan, alerjiden ya da hijyen eksikliğinden kaynaklanmadığı da bilinmektedir.
 • Konak muhtemelen yeni doğan bebeğin vücut sirkülasyonunda anneden gelen hormonlardan dolayı bebeklerin derideki yağ bezlerinden salgılanan salgılardan kaynaklanmaktadır. Bu bezlerden salgılanan yağlı maddeler kuruduktan sonra kaybolacağı yerde kafa derisine yapışarak konağı meydana getirir.
 • Uzmanlar ayrıca konağın nedeni olarak bebeğin henüz gelişmemiş sindirim sisteminin biyotin ve Vitamin B çeşitlerini yeterince ememediğinden şüphelenmektedir.
 • Ayrıca nedeni olarak görülmese de Malassezia adlı bir maya enfeksiyonu konağın yayılmasını tetikleyebilmektedir.

Bebeklerde Konağın Belirtileri


Bebeklerdeki konağın görüntüsü bebekten bebeğe değişkenlik gösterebilir.

Fakat bazı belirtiler ise tüm bebeklerde ortaktır. Bu belirtiler şunlardır:

 • Kalın yağlı ve pulumsu saç derisi
 • Konak bebeklerde saç dökülmesine neden olabilir.
 • Saç derisi üzerinde beyaz ve sarı pullanmalar görülür.
 • Saç derisi daha kötü durumlarda kızarık bir görüntü alabilir. Bu nadiren olur fakat problem büyürse saç derisinde kaşınmaya da yol açabilir.
 • Konak tedavi edilmezse belli bir süre sonra kafa derisinde yaralar ortaya çıkabilir.

Bebeklerde Konak Tedavisi

Konak çoğu zaman tıbbi bir müdahaleye gerek kalmadan birkaç hafta ya da maksimum 3 aya kadar kendiliğinden kaybolur. Fakat çok nadiren bazı bebeklerde bu 1 seneyi bile bulabilir.

Konağı tedavi etmek için birçok yöntem ve tedavi çeşidi vardır. Bunlar şunlardır:


Bebek Yağı Sürün

Bebeğinizin konaklı saç derisine yavaşça ve hafifçe ovarak yağ sürünüz. Etkilenen bölgeye şampuanla yıkamadan önce mineral yağı ya da bebek yağı sürmek pullu ve kızarmış deriyi yumuşatır. Yağı sürdükten sonra sıcak tutmak için bir bezle ya da giysiyle sarın ve 1 saat kadar bekleyin. Fakat yağı sakın saçı şampuanla yıkadıktan sonra sürmeyin çünkü şampuan saç derisine yapışıp durumu daha da kötüleştirebilir.

Vazelin

Bebeğinizin saç derisine vazelin sürüp bir gece bekleyin. Vazelin saç derisini yumuşatır ve pulların dökülmesine yardımcı olur. Sabah pulların dökülmesi için hafifçe sürtün daha sonra da saç derisini şampuanla yıkayın.

Yumuşak Fırça ile Derileri Dökün

Konaklı saç derisini yumuşak bir fırçayla çok hafifçe fırçalayın. Bu pullanmış derileri döker ve saç derisindeki kan sirkülasyonunu artırır. Fakat bu işlem ölü deri hücrelerinin cilde yapışmasını önlemek için saçı şampuanla yıkamadan önce yapılmalıdır.

Her Gün Saçlarını Yıkayın

Bebeğinizin konaklı saç derisini her gün nemli bebe şampuanıyla ya da hafif sabunla yıkayın. Saç derisindeki pullanma azaldıkça şampuanla yıkama işlemini haftada 2’ye kadar azaltabilirsiniz. Şampuanla yıkama günde sadece 1 kez yapılmalıdır. Daha fazla yıkamak saç derisinin kurumasına neden olarak durumu daha da kötüleştirebilir.

Sodyum Bikarbonat

Sodyum bikarbonatla hazırlanan hamurumsu madde saç derisine sürülerek 10 dakika beklenir. Daha sonra saç tekrar yıkanır. Bu işlem de derideki pulları dökmek için çok etkili bir tedavidir.


Kaçınılması Gereken İşlemler:

 • Kafa derisindeki pulları elinizle kaldırmaya çalışmayın çünkü bu işlem saç derisinde enfeksiyona neden olur.
 • Yetişkinlerin kullandığı reçetesiz olarak satılan kepeğe karşı etkili şampuanları kullanmayın.
 • Reçetesiz steroidleri ve mantar önleyici kremleri doktorunuza danışmadan kullanmayın çünkü bunlardan bazıları bebeğinize zarar verebilir.
 • Salisilik asit içeren şampuanları kullanmayın. Bu asit deriden emilerek kana karışabilir ve bebeğinize zarar verebilir.
Cinsiyet
Unisex Erkek Kadın / Kız
TrendyolRenk
Beyaz
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum