WBJET
1-3 İş Gününde Kargoya Teslimat
Nenedent Bebek Diş Macunu ve Diş Fırçası

Nenedent Bebek Diş Macunu ve Diş Fırçası (NNT-4102968000163)

Fiyat : 49,90 TL(KDV Dahil)
Barkod : 4102968000163

Adet

Artır Azalt

Nenedent Bebek Diş Macunu ve Diş Fırçası Özellikleri

 • Çok yumuşaktır
 • Silis jeli ile süt dişlerini özellikle yumuşak temizler (RDA % 25)
 • Diş çürümesini zamanında önlemek için xylitol (%13) ihtiva eder
 • Yutulmasında hiçbir sakınca yoktur
 • Homeopatik tedavi ile uyumludur
 • pH nötrdür: Ağız florasına ve diş minesine zarar vermez
 • Hafif elma-muz tadındadır: Bebekler tarafından benimsenir, aynı zamanda çok tatlı değildir
 • Florür, mentol, sakkarin, sodyum lauryl sülfat, PEG (polietilen glikol) türevleri ihtiva etmez
 • Hiçbir sentetik renklendirici, koku verici veya koruyucu madde ihtiva etmez
 • Parmağa takılan, yumuşak silikondan yapılmış nenedent-baby diş fırçasının özel şekli, dişlerin iyi hissedilerek, kontrollü şekilde temizlenmesini ve dişetlerine masaj yapılmasını sağlar
 • Alman tüketici dergisi ÖKO-Test tarafından "çok iyi" notu ile değerlendirilmiştir
 • İçindeki Miktar: 20 ml
 • Dentinox tarafından Almanya'da üretilmiştir


Bebekler ne zaman diş çıkarmaya başlar?

Bebeklerin diş çıkarması genelde 6 - 7. aylarda başlar. Ancak bu bir kural değildir ve bebekten bebeğe de değişiklik gösterebilir. Diş çıkarma kalıtsal özelliklere de bağlıdır.

Bebeklerin büyük çoğunluğunda öncelikle ön dişler çıkar. Bebekler ilk yıllarını tamamladıklarında ağızlarında genelde 8 süt dişi olur. Üç yılın sonunda ise 16-20 dişi olması normaldir. Dişlerin geç çıkması veya eksik gelişmesi kalıtsal özelliklere bağlı olabileceği gibi Raşitizm (D Vitamini eksikliği) nedeni de olabilir. Bu nedenle doktor takibi çok önemlidir.


Bebeklerin diş çıkarma belirtileri nelerdir?

Bebeklerin diş çıkarma zamanı farklılık gösterebileceği gibi‚ yaşayacağı sorunlar da farklılık gösterebilir. Bazı bebekler hiç bir sıkıntı yaşamazken‚ bazıları aylar boyunca sıkıntı yaşayabilir.Bebeklerde diş çıkarma belirtileri genellikle diş çıkmadan 2-3 ay öncesinde kendini gösterebilir. İlk çıkan dişlerde ve azı dişlerinde bu belirtilere daha sık rastlanabilir.Diş çıkarken‚ ağrı ve buna bağlı bebekte huzursuzluk görülebilir. Bebeğin ağzı sulanmaya ve fazla tükürük üretmeye başlayabilir. Salya miktarındaki artış‚ yanaklarda ve çene bölgesinde kızarıklık ve tahrişe sebep olabilir. Kızarıklığı azaltmak için ıslanan bölgeyi kuru tutmaya özen göstermeli‚ nemlendirici bebek losyonları sürülmelidir. Aynı zamanda‚ aşırı tükürük salgılanmasından dolayı öksürük oluşabilir.Bebek dişlerinden dolayı yaşayacağı ağrı nedeniyle iştahsızlık yaşayabilir. Diş etleri kaşındığı için bebeğiniz eline geçirdiği herşeyi bu dönemde ağzına alma eğilimi gösterebilir.Ayrıca‚ diş çıkarken bazen çıktığı bölgede çok hafif kanama da yapabilir. Bu kanama, mavimsi bir leke olarak görülebilir ve buna hematom denir. Ancak‚ bu önemli bir durum değildir ve kendiliğinden zamanla geçer. Soğuk kompres acıyı azaltıp iyileşmeyi hızlandırabilir.Bebeğiniz özellikle azı dişlerini çıkarırken sık sık kulaklarını çekiştirebilir. Kulak ve yanak bölgesine yapacağınız hafif masajlar rahatlamasına yardımcı olacaktır. Ayrıca bebeğiniz gece de diş çıkarmaya devam edeceği için uyku düzensizliği de yaşayabilir.Zaman zaman bebeğinizde diş çıkarırken ateşinde yükselme ya da ishal de gözükebilir. Ancak bu belirtiler diş çıkarma belirtisi de olmayabilir. Böyle bir durum yaşadığınızda doktorunuzla temasa geçmeniz gerekir.
Cinsiyet
Unisex Erkek Kadın / Kız
TrendyolRenk
Beyaz
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum