55,99 TL KDV Dahil
69,99 TL KDV Dahil
71,09 TL KDV Dahil
78,99 TL KDV Dahil
38,69 TL KDV Dahil
42,99 TL KDV Dahil
78,32 TL KDV Dahil
97,90 TL KDV Dahil
201,51 TL KDV Dahil
223,90 TL KDV Dahil
113,91 TL KDV Dahil
119,90 TL KDV Dahil
295,12 TL KDV Dahil
368,90 TL KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
197,91 TL KDV Dahil
219,90 TL KDV Dahil
31,99 TL KDV Dahil
39,99 TL KDV Dahil
79,92 TL KDV Dahil
99,90 TL KDV Dahil
186,21 TL KDV Dahil
206,90 TL KDV Dahil
143,99 TL KDV Dahil
159,99 TL KDV Dahil
19,92 TL KDV Dahil
24,90 TL KDV Dahil
1 2 >

Çocuk Oyun Hamurları

Çocukların istedikleri şekil ve karakterleri kendi elleriyle inşa etmelerini sağlayan oyun hamurları, çocuklar arasında en fazla sevilen oyuncaklardan biridir. Hem eğitici hem de eğlenceli olması dolayısıyla çocuklar kadar ebeveynler tarafından da sıkça tercih edilir. Çocuklara daha cazip gelmesi için farklı renkler ve boyutlarda üretilirler. Sadece tek parça olanlar veya set şeklinde tasarlanan çocuk oyun hamurlarını görmek mümkündür. Çeşitliliğin fazla olması çocukların çabuk sıkılmasını engellemiş ve her bir parçası daha fazla ilgi odağı olmaya başlamıştır.

Çocuk oyun hamurları nın bir oyuncaktan öte çocukların gelişimine oldukça faydalı ve eğitici birer materyal olduğu bilinen bir gerçektir. Bu nedenle çocuklarınızın oyun hamuru ile oynama sürelerini sıklaştırmanız onlar için oldukça faydalı olacaktır. Çocuk oyun hamurlarının çocuğunuzun gelişimine sağladığı en büyük katkılardan biri motor becerilerinin gelişmesine sağladığı katkıdır. Motor becerileri küçük yaşlardan itibaren gelişmeye başlar. Bu katkıyı en fazla sağlayan oyun türlerinden biri de çocuk oyun hamurlarıyla oynanan oyunlardır. Motor becerisi gelişen çocuklar ilerleyen zamanki hayatlarında başarılı birer birey olma yolunda oldukça fazla yol kat etmiş olurlar.

Hayallerindeki nesneye şekil vermek isteyen çocuklar, oyun hamurları ile dakikalarca oynayabilir. Bu nedenle çocuk oyun hamurlarının seçiminde ebeveynlerin öncelikli kriteri, satın alacağı ürünün çocuk sağlığı ve güvenliğine uygunluğu olması olmalıdır. Belirlediğiniz ürünlerin, çocukların hassas ciltlerine uygun ve zararlı kimyasal bileşenler içermiyor olduğundan emin olmanız gerekir.

Bebek Oyun Hamuru

Oyun hamurları uzun yıllardır özellikle okul öncesi dönemdeki çocukların en çok oynadığı oyuncaklardan biridir. Okul öncesi çağda bulunan çocuklar için çok fazla etkinlik planlanabilir. Ancak bazıları sadece bedensel gelişime etki ederken bazıları sadece zihinsel gelişime etki eder. Oyun hamuru aktiviteleri ise çocuklarınız için bu gelişimlerin hepsini aynı anda verir. Bundan daha önemlisi çocuklar hamur ya da kil gibi kendileri şekil verebildiği oyunları daha fazla sever. Bu da daha çok ilgilenmeleri ve daha fazla gelişmeleri olarak onlara geri döner.

Oyun hamurunun yapısı dolayısıyla çocuklarınız hamura hayal ettiği tüm şekilleri kolayca verebilir ve bundan oldukça keyif alırlar. Bebek oyun hamuru ve çocuk oyun hamurlarının elle şekil vermeye uygun bir yumuşaklıkta olmasına dikkat edilmelidir. Yumuşaklığın doğru ayarlanamaması çocukların motor becerilerine yeterli katkıyı sağlayamaz.

Anaokulu çağındaki çocuklarınız haricinde 1 yaşından itibaren bebeklerinizin oynaması için de bebek oyun hamuru tercih edebilirsiniz. Çocuklarınızla birlikte yapılabilecek en basit oyun hamuru aktivitesi sayıları öğrenmektir. Yaşları gereği öğrenmeleri gereken bu konuyu daha hızlı ve pratik bir şekilde öğrenirler. Öğrenebileceği diğer bir aktivite şekillerdir. Geometrik şekilleri tanımasını ve öğrenmesini istediğiniz çocuğunuza siz de destek olabilir, basit şekilleri öğretebilirsiniz. Bebeklerinizin sağlığı ve hassas cildi için Playdoh markalı kanserojen madde içermeyen ve kolayca temizlenebilen bebek oyun hamurlarını tercih edebilirsiniz.

4’lü Oyun Hamuru

Oyun hamuru denildiğinde akla pek çok aktivite gelebilir. Özellikle artan oyun hamuru ve oyun hamuru setlerinin çeşitliliği bu alanı fazlaca genişletmiştir. 8’li, 6’lı, 5’li ve 4’lü oyun hamuru setleri ile yüzlerce farklı oyun oluşturulabilir. En çok tercih edilen setlerden olan dörtlü oyun hamuru setlerinin verdiği destekle yaratıcılığı artan çocuğunuzun zeka gelişimi de bununla doğru orantılı olarak artar. Oyun hamurlarının çocukların gelişimini olumlu etkilediği gerçeği uzmanlar tarafından da onaylanmıştır.

Günümüzde setlerin çeşitliliği ve içerdiği parça sayıları da sürekli olarak artmaktadır. 8’li ya da 4’lü oyun hamuru setleri içerisinde bulunan aksesuar ve parçaların farklı şekiller yapabilme, şekilleri bir araya getirebilme ya da ayırabilme gibi hareketlerin, çocuğunuzun olumlu gelişmesi açısından faydalı olduğu tespit edilmiştir.

Dörtlü oyun hamuru setlerinin içerisinde rengarenk hamurlar, kesim için aparatlar, şekil verici parçalar ve buna benzer birçok aksesuar bulunur. Çocuklarınız bu parçaları kullanırken çok eğlenir. Nesneleri başka nesnelerle bağdaştırarak farklı sonuçlar ortaya koyar. Daha önceden sadece konuşarak öğretmeye çalıştığınız bilgileri görerek ve hissederek öğrenir. Bu da bu bilgileri kalıcı olarak hafızasına yerleştirmesini sağlar. Bunlarla oynarken çocuklar hem oyunun içeriğini oluşturan alanda bilgi sahibi oluyor hem de fazla ilgisini çektiği için çok daha fazla eğleniyor. Çocuğunuzun sağlığı düşünülerek üretilmiş, en kapsamlı seçenekleri ile Carioca, Fisher Price, Playdoh markalarının tüm oyun hamurları ve oyun hamuru setleri Welcome Baby’de. Keşfetmek için sitemizi ziyaret edin.

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum