Pebble Organik Oyuncak Top (Pembe) (PEBBLE-5060228820830)

Marka : Pebble
Fiyat : 29,90 TL(KDV Dahil)

Pebble Organik Oyuncak Top (Pembe), Bebeğiniz ilk günlerinden itibaren güvenle oynayabilir.

Adet

Artır Azalt

Pebble Organik Oyuncak Top (Pembe) Özellikleri

 

Pebble Organik Oyuncak Top (Pembe), Bebeğiniz ilk günlerinden itibaren güvenle oynayabilir.

Toplar her çocuk için vazgeçilmez oyuncaklardır. Bu organik yumuşak top da bebeğinizin hem gelişimini destekleyecek hem de vazgeçilmezi olacak.

  • Topun içindeki çıngırak top sallandıkça ses çıkarmaktadır.

  • Bebeğinizin görme, dokunma ve işitme duyularının gelişmesine yardımcı olur.

  • Sertifikalı %100 Organik pamuk ipliği ile üretilmiştir. CU (Control Union) Sertifika No: CU 809244

  • 13 cm çapındaki bu topun içi %100 polyester malzeme ile doludur.

  • 30 derecede makinada yıkanabilir.

Pebble organik oyuncaklarının hepsi organik pamuk ipliğiyle tığla örülerek elde yapılır. Bangladeşli kadınların el emeği ürünleridir. Hathay Bunano, kırsal kesimde yaşayan Bangladeşli kadınların adil ticaret (fair trade) esasında kazanç sağlamalarına olanak veren sosyal bir organizasyondur. Böylece Bangladeşli kadınlar bebeklerinden ve çocuklarından ayrı kalmadan çalışarak para kazanırlar, ekonomik açıdan ailelerine destek olurlar. Siz de yapmış olduğunuz bu alışverişinizle dünyada yoksullukla mücadeleye destek oluyorsunuz.Oyun ve oyuncak, çocuğun hem zekasını geliştirir hem de de sosyalleşmesini sağlar.Ebeveynlerin oyuncak seçiminde dikkat etmeleri gereken en önemli şey çocuğun yaşına uygun oyuncağı seçmektir. Ayrıca çocuğun yaşına uygun oyunlar oynayıp oynamadığına da dikkat etmektir.Bunun yanı sıra organik oyuncaklar kullanılarak sağlıklı gelişim süreci tamamlanabilir.

Organik oyuncak nedir?

 

  • Organik üretim oyuncaklar; ahşap, bambu, kumaş, deri gibi materyallerle üretilmiş oyuncaklar olarak bilinir.

  • Organik üretim oyuncakların en önemli özellikleri; kullanılan boyanın kurşun ya da diğer ağır metaller içermemesi, ahşap yapıştırıcısının zehirli kimyasallar barındırmaması ve kumaşların organik pamuktan üretilmiş olmasıdır.

  • Bu oyuncaklar sayesinde tahtanın sıcaklığını, kumaşın yumuşaklığını, derinin dokusunu, doğanın sunduğu kaynakların insan dokunuşuyla nasıl başka formlara dönüştüğünü görmek mümkündür.