1 2 >

Kumandalı Oyuncak Nedir? Nasıl Kullanılır?

Kumandalı oyuncaklar çocukların çok dikkatini çeken ve severek vakit geçirdikleri oyuncak türleridir. Bunların başında da uzaktan kumandalı araçlar gelir. Araçlar ile oyun oynamak çocukların favori aktivitelerinden biri olarak bilinmektedir. Birçok modelde oyuncak araba bulunmaktadır fakat bunların en popüler olanı kumandalı oyuncak arabalardır. Kumandalı oyuncak arabalar farklı tasarımları ve kullanım şekli ile çocukların dikkatini çekmektedir. Çocuklar uzaktan kumandalı arabalarını kumanda cihazı ile kontrollerini sağlayabilirler. Kumandalı oyuncak arabalar ne kadar hızlı olursa çocuklar da o derecede eğleneceklerdir.

Kumandalı oyuncak arabalar pilli ya da şarjlı olabilecek şekilde 2’ye ayrılmaktadır. Pili oyuncak arabalarda oyuncağın pil bitince yeni bir pil takılarak tekrar oyuna başlayabilirler. Şarjlı oyuncak arabalar ise şarjı bittiğinde elektrik sayesinde şarja takılır ve tekrar oyun başlar. Şarja takmak, pil değiştirmek küçük çocuklar için tehlike yaratabileceği için ebeveyn gözetiminde yapılması önemli olacaktır. Oyuncak arabalar ne kadar hızlı sürülürse pilleri veya şarjları o kadar dayanacaktır bu nedenle dikkatli olmak gerekir. Çocuklar kumandalı oyuncak arabaları ile oyuna başlamadan önce şarjlarının veya pillerinin oyunlarının bölünmemesi açısından dolu olduğundan emin olmalıdırlar.

Kumandalı oyuncak arabalar boyutlarına göre farklılık gösterebilirler. Küçük kumandalı oyuncak arabalar, orta boy kumandalı oyuncak arabalar ve büyük boy kumandalı oyuncak arabalar şeklinde olabilir. Küçük kumandalı oyuncak arabalar ev içerisinde kullanıma uygun olabilecek oyuncak arabalardır. Çocuklar ev içerisinde pilli veya elektrikli kumandalı oyuncak arabaları eğlenceli bir şekilde kontrol ederek süreceklerdir. Kumandalı oyuncak arabaları dış mekanda kullanmak isterseniz özelliklerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Dış mekan için uygun olabilecek kumandalı oyuncak arabaların dış tasarımları daha sağlam ve tekerlek yapıları daha girintili çıkıntılı yapıdadır.

Uzaktan Kumandalı Oyuncaklar

Çocuklar yaşları ilerledikçe daha farklı oyuncaklar ile zaman geçirmek isterler. Bu oyuncaklardan birisi de uzaktan kumandalı oyuncaklardır.Uzaktan kumandalı oyuncaklar çocukların oyuncakları kumanda ile istedikleri gibi yönettikleri eğlenceli oyuncak modelleridir ve çocukların eğlenerek vakit geçireceği birçok uzaktan kumandalı oyuncak modeli bulunmaktadır. Uzaktan kumandalı araçların birçok modeli bulunmaktadır bunlar; uçaklar, kamyonlar, arabalar vb. şeklinde oyuncak çeşitleri olabilir.

Uzaktan kumandalı oyuncaklar çocukların birçok gelişim alanlarını aktif kullanmasını sağlayacak eğlenceli oyuncak türleridir. Örneğin çocuğunuz uzaktan kumandalı arabasını ev içerisinde kontrol ederken el ve göz koordinasyonlarını kullanmayı öğrenecektir. Arabanın hızlanması veya yavaşlaması çocuğunuzun elinde olacağı için bu ayarı yapmak çok keyifli olacaktır. Aynı zamanda uzaktan kumandalı oyuncaklar tasarımları ile çocukları etkilemektedir. Şık tasarımlı ve sağlam yapıda tasarlanmış uzaktan kumandalı oyuncak modellerini Maisto , Ceren Kırtasiye , Hot Wheels gibi markalarda bulabilirsiniz.

Kumandalı Oyuncak Araba

Kumandalı oyuncak araba lar en çok erkek çocukların zevkle oynayacağı oyuncak türleridir. Çocuklar arabalarını dilediğinde sürebilecekler ve yöneteceklerdir. Arkadaşları ile oyun oynamayı seven çocuklar için de güzel bir seçenek olan kumandalı oyuncak araba modelleriyle oynayan çocuklar, sırasını bekleme, kazanma, kaybetme gibi sosyal duygularını aktif olarak kullanacaklardır. Çocukların seveceği şekilde tasarlanmış birçok modelde kumandalı oyuncak araba bulunmaktadır. Örneğin bir helikopter, pilli tren, kamyon modelleri, ambulans, polis vb. şeklindedir. Bu tür farklı oyuncak arabalar aynı zamanda çocukların rol yapma becerilerini de kullanmalarını sağlayacaktır.

Farklı çeşitte ve dayanıklı kumandalı oyuncak araba modellerini Welcome Baby adresinde kolaylıkla bulabilirsiniz. Bu tür eğlenceli elektronik oyuncaklar çocuklarınız için şık bir hediye seçeneği olabilir. Çocukların eğlenirken aynı zamanda gelişim alanlarını aktif olarak kullanabileceği oyuncaklar ile vakit geçirmek çok eğlenceli olacaktır.

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum