WBJET
527,92 TL KDV Dahil
659,90 TL KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
719,92 TL KDV Dahil
899,90 TL KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
719,92 TL KDV Dahil
899,90 TL KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
1.039,92 TL KDV Dahil
1.299,90 TL KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
319,92 TL KDV Dahil
399,90 TL KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
519,92 TL KDV Dahil
649,90 TL KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
639,92 TL KDV Dahil
799,90 TL KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
1.039,92 TL KDV Dahil
1.299,90 TL KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
239,92 TL KDV Dahil
299,90 TL KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
527,92 TL KDV Dahil
659,90 TL KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
1 2 3 ... 9 >

Yapı Blokları ve Lego Oyuncaklar

Yapı blokları ve lego oyuncaklar , bir çocuğun birey olabilmesinde, davranış, beceri, kas gelişimi, zihinsel gelişim, sosyolojik gelişimi gibi saymakla bitmeyen birçok konuda fayda göreceği bir aktivitedir. Çocuklarımız ister evde arkadaşları ile ister farklı okul ya da kulüplerde gruplar halinde Lego oynayarak kendine verilen görevi en iyi şekilde yapmaya çalışarak takımın iyi bir üyesi olmak için uğraşır. Takımın iyi bir üyesi olmaya çalışırken diğer arkadaşları ile kurduğu ilişkiler ile sosyal becerilerini arttıracaktır.

Tüm bu gelişim evresinde doğru oyuncak seçimi de, maksimumda fayda sağlayabilmek adına çok dikkat edilmesi gereken bir ayrıntıdır. Çalışmalar gösteriyor ki, bu oyuncakların çocukların motor becerileri, konuşma ve okuma-yazma becerileri, el-göz koordinasyonu, kavramsal-sosyal becerileri ve hatta hayatlarının ileriki yıllarında da gelişmiş matematik becerileriyle oldukça yakından ilgisi mevcut. Çocukların vazgeçilmesi Lego oyuncaklar sadece bir oyuncak gibi gözükse de çocuklarımıza birçok farklı faydasının olduğunu kaçınılmaz. Bu sebeple doğru yaşta doğru oyuncak seçiminde ebeveynlerinde sorumlulukları yüksektir.

Çocuğunuzun yaşına uygun olmayan eğitici bebek oyuncakları, uygun refleksleri gösteremeyeceği için bir noktadan sonra onun mutsuzluğuna yol açabilir, Bebek oyuncaklarıyla oyun kurmasındaki isteğin azaltabilir, başarısızlık endişesinin yükselmesine neden olabilir. 0-2 yaş aralığındaki çocuklar kendi yapı bloklarını seçebilecek yetilere sahip olmadıklarından, bu dönemde alacağınız bebek oyuncaklarının ay gelişimine göre seçilmesine özen göstermelisiniz.

Sonraki yaş gruplarında ise, özellikle çocuk programlarında sıklıkla karşılarına çıkan, gündemde ve popüler olan bebek oyuncakları ile karşılaşmaya başlayacaklarından, tercih mekanizması yer değiştirmeye başlar. Artık, kendi bebek oyuncaklarını kendi seçme zamanları gelmiştir. Ebeveynlerin genellikle bu yaş grubunda yaşadıkları en büyük sorun doyumsuzluktur. Bu evrede ebeveyn olarak onlara belirli sınırlar çizmeli, ödül ceza mekanizmasını dahi kullanmalı ve her istedikleri bebek oyuncakları için sınırlarınızı zorlamamalısınız. Oyuncak ile oyun oynama becerilerinin gelişimini desteklemek, bir parçası olmak, birlikte oynamak burada kullanabileceğiniz en önemli paylaşım fırsatıdır. Aynı zamanda günümüzün en önemli sorunu olan dijital bağımlılığın önüne geçebilmenin de en kolay yolu birlikte oyun oynamaktır. Legolar ve mıknatıslı yapı blokları birlikte oyun oynamak için harika bir seçimdir.

Ahşap Yapı Blokları

Oyun çağındaki çocukların, hayal dünyası o kadar geniş ve değişkendir ki burada onları besleyen ahşap yapı blokları ile büyük bir katkı sağlayabilirsiniz. Lego oyuncak çeşitleri ve fiyatları seçimi, çocuğunuzun meslek seçiminden, ilgi odağını belirlemeye, sanata olan ilgisine ve bunun gibi birçok konuda size bazı sinyaller verebilir. Bu sinyalleri doğru algıladığınızda, daha okul öncesinde çocuğunuzun hangi alanlara yatkınlığı ve becerisi olduğunu çözümleyebilir ve okul öncesi oyuncak çeşitleri sayesinde eğitim hayatını da şekillendirebilirsiniz.

Bunun yanında bazı çocuklar lego çeşitleri ile oynamaktan pek keyif almaz, bazı çocuklar sadece belirli oyuncak çeşitleri ile oynamayı tercih eder, bazı çocuklar birçok lego oyuncak çeşitleri ile zengin bir seçenek alanı yaratabilir. Burada en önemli konu, oyun denetimini yapabiliyor olmanız. Bazı çocuklar hiç oyuncak olmadan kendisine uçsuz bucaksız bir oyun dünyası yaratabilir. Bu durum korkulacak bir durum olmamakla beraber, oyun oynama becerileri için desteklenmesi ve katkıda bulunulması gereken bir durumdur. Unutmayın, oyun oynamak sadece mutluluk verse bile, çocuğunuzun yüzündeki bu gülümseme her şeye değer.

Plastik Yapı Blokları

Oyuncaklar çocuğun gelişim düzeyine ve yaşına göre değişkenlik göstermelidir. Seçeceğiniz oyuncaklar çocuğunuza uygun olmalıdır. Bu onun güvenliği ve sağlığı için önemlidir. Oyuncakların uzun ömürlü olmaları gerekir. Bir çocuğun defalarca tutmasında ve düşürmesinde hayatta kalabilmek için, oyuncak sağlam ve dayanıklı malzemelerden yapılmalıdır. Plastik yapı blokları bunun için çok iyi bir örnektir. Kullanımı kolay olmalıdır. Bir çocuk, zevk almak için bir oyuncağı kendi başına çalıştırabilmelidir. Bu ona kullanım özgürlüğü verir ve öğrenme becerilerini geliştirir. Eğlence değeri olan oyuncaklar hangi yaştan olursa olsun çocukların dikkatini fazlaca çeker. Eğitim değeri ise bebeklikten sonraki yılları da içeren önemli bir konudur. Çocuklar bebeklikte motor becerilerini geliştirmekten başlayarak oyuncaklardan çok şey öğrenirler. Güzel ve keyifli vakit geçirecek kaliteli bir oyuncağın özellikleri; aktif oyuna imkan verir. Çocukların oyuncak ile bir şeyler yapmaları gerekir. Örneğin; itme, çekme, parçalara ayırma, inşa etme gibi. Bu onlara hareket özgürlüğü verir ve oyun içerisinde zevk almalarını sağlar. Sağlam ve iyi yapılmış olması çok önemlidir. Kalitesiz oyuncaklar sadece hayal kırıklığına uğratır, çocukları yaratmaya değil yok etmeye teşvik eder. Birden fazla kullanıma uygun olması da önemlidir. Tekrar tekrar severek oynayabileceği öğrenebileceği bir oyuncak olmalıdır.

Yapı blokları fiyatları modellerine göre değişiklik göstermektedir. Mekanik oyuncaklar. Açılır oyuncaklar ve topuzlar, düğmeler ve kaldıraçlara sahip "meşgul" kutular, ince motor becerilerini ve problem çözmeyi teşvik eder ve neden-sonuç öğretir. Oyuncaklar kanunen güvenli olmalıdır, ancak nasıl kullanıldıkları ve çocuğun yaşı kazaların önlenmesinde önemli faktörlerdir. Oyuncaklarla ilgili birçok kaza, insanlar üzerine takıldığında ve bebekler daha büyük çocuklara yönelik oyuncaklarla oynadığında meydana gelir. Yaşından büyük oyuncaklarla oynamak tehlikeli ve zararlıdır.

Lego oyuncakların dikka ediilmesi gereken yönleri de vardır. Bazı oyuncakların boğulmaya neden olabilecek küçük parçaları vardır, bu nedenle oyuncağın ambalajındaki tüm uyarıları dikkate almalısınız. Oyuncaklar yeterince büyük olmalıdır, bu bebeğinizin hangi ayda ve yaşta olduğuna göre farklılık gösterir. En az 3 santimetre çapında ve 6 santimetre uzunluğundaki parçalar sorun yaratmaz, bu boydaki parçalar yutulmaz veya nefes borusuna takılmaz. Çocuklar, güvenli olmayan oyuncaklardan düşme, boğulma, boğulma, yanıklar, boğulma ve zehirlenme gibi pek çok şekilde yaralanabilir. Mağazada, kataloglarda ve perakendeci reklamlarında gösterilen güvenlik sembolü, perakendecinin Uygulama Kurallarını kabul ettiğini ve bu nedenle yalnızca satış için güvenli oyuncaklar sunmak için değil, aynı zamanda yönetimi ve personele yaş uyarıları gibi oyuncak güvenliği konularında bilgi verilir.

Yapı blokları içerisinde çocuğunuzun yaşına göre tercih edebileceğiniz birçok kategori bulunmaktadır. İlk yaş oyuncakları, Çıngıraklar, legolar, kız ve erkek imitasyon oyuncaklar, model bebekler, taşıtlar, kumandalılar, kutu oyunları, bahçe oyuncakları, eğitici oyuncaklar, akülüler, oyun hamurları, ile ilgili web sitemizde onlarca markadan temin edebilirsiniz. Lego, Mega Bloks,Pilsan, Galt, Furkan Oyuncak gibi ve daha birçok markayı hızlıca web sitemizden inceleyebilirsiniz. Eğer istediğiniz ya da aradığınız oyuncak lego, yapı blokları ve diğer oyuncak çeşitleri bu alanda bulunmuyorsa Welcome Baby müşteri hizmetlerinden bizlere ulaşabilirsiniz. www.welcomebaby.com.tr adresini tercih ettiğiniz için teşekkür eder, keyifli alışverişler dileriz.

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum