WBJET

Yoğurt Yapma Makinesi

Bebeğiniz ek gıdaya geçtiğinde sağlıklı beslenmenin sürdürülebilmesi için seçeceğiniz gıdaların kalitesinin önemi daha da artar. Her besin öğesini seçerken titiz davranır, bebeğinize katkı maddelerinden yoksun ve kimyasal gıda koruyucuları barındırmayanları vermeye büyük özen gösterirsiniz. Hazır gıda yerine, kendinizin hazırlayabileceği besin gruplarını evde yapımını gerçekleştirmeyi tercih edebilirsiniz. Yoğurt, sağlık oldukça yararlı besin öğesi olmasından ve üretim aşamasında bu faydalı içeriğinin tam koruması beslenmemizde çok önemlidir. En çok tercih edilenlerden olan evde yoğurt yapımını kolaylaştırmak için geliştirilen ve bebeğinize güvenle yoğurt yedirmenizi pratikleştirmenize olanak sağlayan yoğurt makinesi bu işlemi daha kolay yapmanıza yardımcı olur.

Yoğurt Yapma Makinesi

Yoğurt yapma makinesi işlevi, sütün mayalanarak yoğurt formunu almasını uygun sıcaklıkta doğru işlenmesini daha kontrollü bir şekilde gerçekleştiren mutfak yardımcı aletidir. İçerisinde yer alan yoğurt kaplarına süt doldurulur. Sütün mevcut sıcaklığını mayalandırma için ideal sıcaklık olan 43-46 derece arasında getiren termostatlar aynı zamanda sütün bu sıcaklık aralığında tutulmasını sağlar. Konulan sütün miktarına göre elde edilen yoğurt oranı değişiklik gösterir. Uygun koşulların sağlanmasıyla birkaç saat içinde yoğurt mayalanır. Yoğurt makinesi içinden yoğurt mayalama kabıyla birlikte alınıp soğumaya bırakılır. Özellikle bebeklerin uyku problemi yaşarken kullanımına başvurulan bebek çayları çeşidi, aynı zamanda gaz ve şişkinlik problemleri yaşadıklarında da kullanılan ve olumlu etki sağlanan bebek beslenme ürünlerindendir.

Bebek için yoğurt makinesi ile kullandığınız sütün ve mayanın kalitesini bilerek doğru sıcaklıklarda doğru bakteri grubunun oluştuğundan emin olduğunuz kısa sürece pratik bir şekilde yoğurt üretmiş olacaksınız. Bazı annelerin tercihi bebek termosları da olabilir. Welcome Baby mağazaları ve web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Yoğurt makinesi kullanımı nasıl olduğu ebeveynler kullanmadan önce tereddüt ettiği konulardan birisi olabilir. Yoğurt yapma aletinin içinde kaynatılmış sütü veya pastörize sütü kullanabilirsiniz. Hangi sütü kullanacaksanız yoğurt makinesine koymadan önce uygun sıcaklığının ne olduğu önemlidir. eğer kaynatılmış süt kullanılırsa soğuması beklenmeli, pastörize süt kullanılacaksa da mayanın çalışması için biraz ısıtılmalıdır. Maya ile süt oranı yüzde bir oranında olmalıdır. 1 litre sütün içerisine 1-2 mililitre maya konulmalıdır. Eğer önceden yapılan yoğurdunuz var ise o yoğurdu koyabilirsiniz. Yoğurt, maya görevi yapacaktır. Eğer mayanın oranı artarsa yoğurdunuz ekşi olabilir. Ekleme sonrası karıştırıp kapağını kapatmalı, mayalana kadar beklemelisiniz. Yaklaşık 2-3 saat içinde yoğurdunuz hazır olacaktır.

Yoğurt makinesi fiyatları markalar ve modeller arasında farklılık olabilir.  Yoğurt makinesi kullananlar ve yoğurt makinesi yorumları size en doğru ve en iyi yoğurt makinesi hakkında yol gösterebilir.

Yoğurt makinesi tefal, yoğurt makinesi kiwi, yoğurt makinesi Weewell gibi güvenilir markalardan örnekler olup ailelerin tercihleri arasında yer almaktadır. Birçok seçilmiş güvenilir markaların yoğurt makineleri ürünlerine ve çok daha fazlasına Welcome Baby mağazalarından ve www.welcomebaby.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Kategorinin Popüler Markaları

Weewell Yoğurt Yapma Makinesi
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum