WBJET
1 2 >

0-18 Kg Bebek Oto Koltukları

Bebek ve çocuk alışverişlerinde en zor karar verilen konulardan biri de bebek oto koltukları seçimidir. Söz konusu çocuklarımızın güvenliği olduğunda çok daha temkinli hareket ederiz. 0-18 kg bebek oto koltuk seçerken karşınıza birçok özellik çıkacaktır. Sizler için hazırladığımız bu yazıyı okuduktan sonra kolaylıkla almanız gereken oto koltuğa kavuşacaksınız.

Düşük hızlarda sürüyorum, bebek oto koltuğu kullanmayacağım diyorsanız şunu da hatırlatalım: bebeğinizi kucağınızda taşırken eğer 50 km/h hızda seyrederken kaza yaparsanız bebeğiniz aynı hızda camdan fırlayabiliyor. Avrupa’da yapılan kalite kontrol kurumlarının uyguladığı bu testte ayrıca bir yetişkinin kucağında seyahat eden bir bebeğin, 48 km hızla giden otomobilde çarpışmaya maruz kaldığında, 2,5 tonluk bir basınçla yetişkinin kucağında kaldığı tespit ediliyor. Bu bir binanın üçüncü katından yere düşmekle eşdeğer. Bu test sonuçları çocuğunuzun güvenliği için oto koltuğu nun şart olduğunu gösteriyor. Kısacası kanunen de şart olan 0-18 kg ya da diğer yaş aralığına uygun bir bebek oto koltuğu nu bebeğiniz için mutlaka satın almalısınız.

Bebek ve çocuk oto koltuğu seçimi otomobil kullanırken bir kazaya karışma riskiniz mevcut olduğundan hayati önem taşımaktadır. Çocuklar yasal olarak 36 kg ya da 150 cm’nin altındalar ise oto koltuk ile yolculuk etmek zorundadırlar. 135 cm üzerindeki çocuklar oto koltuğu yerine yükseltici de kullanılabilir.

0-18 Kg bebek oto koltukları modeline göre arka koltuğa dönük şekilde ya da ters şekilde kullanılır. Bebeklerin kemiklerinin gelişimi henüz tamamlanmadığı için yatar veya 45-50 derecelik açıdaki bir pozisyonda kullanılmalıdır. Yüzü arkaya dönük biçimdeyken omuzlarından ve omuzlarının altından geçen emniyet kemerleri vardır. Taşınabilir parçaları ve elde taşımak için bir sapı olan modelleri de mevcuttur. Aracı kullanırken taşıma sapının aşağıda ve kilitli pozisyonda tutulması gerekir. Yaş olarak yaklaşık 9 aylıktan 4 yaşına kadar küçük çocuklar için kullanılabilir. Bu yaşlardaki çocuklar oturabilir, ama güvenli oturma yüzeyine ihtiyaç duyar, bu nedenle bu oto koltuklara çocuk güvenlik koltuğu denir. Yüzü öne dönük olarak kullanılmaya başlandığında, kemerleri yukarı hareket ettiren kuvvetlendirilmiş delikleri vardır. Çocuğu 18 kg’ye ve 90 cm oluncaya kadar yüzü öne dönük kullanımda korur. 0-18 kg bebek oto koltukları web sitemizde ve mağazalarımızda satıştadır.

Siz de pek çok kullanım avantajı olan 0-18 kg bebek oto koltuğu na sahibi olmak isterseniz Welcome Baby’de ABC Design, Avionaut, Baby2Go, Babyhope, Babyjem, Chicco, Convers, Inglesina, Maxi-Cosi , Nado, Roomeye, Sevi Bebe, Xero gibi çeşitli markalarının birbirinden güzel 0-18 kg bebek oto koltukları na ulaşabilirsiniz! Welcomebaby.com sitesinden en güvenli seyahat koltuklarını gönül rahatlığıyla seçmek için sitemizi ziyaret edin.

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum