1 2 3 ... 5 >

Çocuk Tuvalet Eğitimi Ürünleri

Her yeni doğum yapan annenin hem bedensel hem de ruhsal yorgunluğu vardır. Doğum sonrası bebeğiyle ilk eve gelişinin mutluluğunu yaşarken ebeveynler bir yandan da bir yeni dönemin başlayacağını bilir ve akıllarında birçok konuda bir sürü soru oluşur. Bebeklerinin daima anne ve babasının bakımına ihtiyaç duyuyor olması, anne ve babalarda bazen stres ve endişe yaratabilir. Bunlardan en elzem olanlarından birisi de; bebek bakımı konusundaki bebek banyo ve tuvalet  ihtiyacının nasıl karşılanacağıdır. Anne ve babaların üzerinde baskı oluşturan bu konuda hem eğitici kitaplar, videolar mevcut iken hem de bebek banyo bakımı ve bebek tuvalet eğitimi için tasarlanmış ve geliştirilmiş çeşit çeşit ürünler bulunur.

Bebeklerin uyku kalitesini en üst seviyeye çıkarmak her ebeveynin isteğidir. Uzmanlar tarafından daima bahsedilen ve tüm araştırmalarda üzerinde defalarca durulan büyüme hormonun salgılanması en iyi bebeklerin uyku vaktinde olduğu anlardadır. Sağlıklı gelişim ve büyüme sağlaması için bebeklerin kaliteli uyku düzenin oluşturulması şarttır. Fiziksel ve beyin gelişimi için önemli olan derin uyku uyumasını sağlamak için; bebeğin karnın tok olması, sevgi, doğru oda sıcaklığının olması, anne ve babanın ten temasını sağlayarak güvende olduğunu hissetmesi ve doğru bebek tuvalet , banyo ve bebek bakım ihtiyacının karşılanması gibi durumları bebeğe sunmak gerekir.

Bebek banyosu esnasında elbette ki ebeveynlerin ihtiyaç duyacakları ürünler olacaktır. Uzmanlar bebek banyo sıcaklığı konusunda ılık ısıda bir banyonun bebeğin sağlığı ve uykuya geçişi açısından önermektedir. Ebeveynler, doğru ısıda banyo yaptırabilmeleri için üretilmiş bebek banyo termometresi faydalanabilirler. Banyo esnasında bebeklerini güvenli bir şekilde yıkamak her anne ve baba için zorlu bir süreç olabilmektedir. Özellikle de bir ebeveynin tek başına bebeğini yıkaması bu stresi arttırdığı için genellikle çekinirler. Bebek banyo küveti veya bir diğer adı bebek banyo oturağı, anne/babalara istedikleri her zaman birilerinin ihtiyacına gerek duymadan bebeklerini güvenle banyo yaptırma imkanı sunar.

Aynı zamanda  bebek banyo filesi ve bebek banyo minderi de ebeveynlere tek başına bebeklerini yıkarken yardımcı olan bir üründür. Özellikle bebeğin kavranmasında destekleyici, sudayken ıslaklıktan dolayı bebeğin kolayca elden kaymamasına ve su yutmamasına da sağlar. Banyo filesi ve banyo minderi kullanım kolaylığından ve kolay kuruyan yapısının da bakteri oluşumuna engel olmasından dolayı anne babaların güven içinde kullandığı üründür.

Bebek banyo süngeri de önemli ihtiyaçlardan birisidir. Bebek yıkıma süngerleri suyun bebeğin vücudunun her bölgesine kontrollü bir şekilde değmesini sağlarken aynı zamanda bebeğin kan dolaşımını hızlanmasını destekler.

Bebek banyo seti ise yıkamaya yardımcı olan ürünlerin tek tek almadan banyo ihtiyacı olan hemen her şeyi tek seferde bir set içerinde satın alınması için düşünülmüştür. 

Bebek banyo oyuncakları ise bebeğin banyoda iken eğlenceli vakit geçirmesine yardımcılar. Çeşit çeşit banyo oyuncağı yıkanmayı sevmeyen bebeklerin de keyifli vakit geçirmesini sağlar.

Ebeveynlerin zorlandığı bir diğer konu ise  bebek tuvalet eğitimi dir. Bebekler büyürken birçok alışkanlık ve uygulamalar da beraberinde değişiklik göstermektedir. Her çocuğun tuvalet eğitimine hazır olduğu yaş birbirinden farklıdır. Genellikle 18-14 ay arasında çocukların hazır olduğu anlaşılırken kimi çocuklarda ise 30-36 aya kadar uzayabilmektedir. Bez kullanımın bırakılıp tuvalet eğitimi başlayınca anne babaların yeni alışkanlığın bebeklerine kazandırması için ayrı bir süreç başlar. Bebek tuvalet alıştırma sı için üretilen ürünler arasında portatif lazımlık eğitimde kullanılan en yardımcı üründür. Portatif lazımlıklar aynı zamanda taşınabilir lazımlık olduklarından her yere taşınabilen formdadır. Portatif lazımlık poşetleri de mevcut olması bebeğin tuvalet eğitiminin dışarıda da sürmesine imkan sunmaktadır. Bebeğinizin tuvalet eğitiminde  bebek alıştırma külotları nı da değerlendirebilirsiniz. 

Tuvalet alıştırıcı ise bebeğin tuvalet alışkanlığını klozete oturarak oluşmasını isteyen ebeveynler için geliştirmiştir. Bebek tuvalet alıştırıcı klozet merdiveni ve klozet adaptörü de bebeğin tek başına tuvaleti yapmasını sağlayan ürünlerdir.

Bebeğinizin banyo ve tuvalet konusundaki tüm ihtiyaçlarınızı karşılamak için güvenle kullanabileceğiniz çeşitli ürünleri Welcome Baby mağazalarında ve www.welcomebaby.com.tr adresinden bulabilir, kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum