1 2 >

Alıştırma Külotları

Tuvalet eğitimi hem ebeveynler hem de bebekler için zorlu bir süreçtir. Bu eğitim döneminde ailelerin oluşabilecek zorluklarda sakin kalarak çözüm odaklı ve sabırlı davranmaları bebek tuvalet eğitiminin en kısa sürede başarıyla sonuçlanması için gereklidir. 

Bu eğitim sürecinde anne babalara yardımcı olan bebek tuvalet alıştırma ürünlerinden birisi de alıştırma külodu olmaktadır. Alıştırma külotları günümüzde kullanımı daha yaygınlaşan ve tuvalet eğitimi konusunda ailelere bu süreçte destek sağlayan etkili üründür. Alıştırma külodu, normal külot yapısında olduğundan kullanımı da son derece pratiktir. 

Alıştırma külodunun pamuklu içyapısı Sağlık Bakanlığı tarafınca test edilip onaylanmıştır. Alıştırma külodu bebek bezleri gibi sıvıyı emer ve dışarıya sızdırmaz. Bebek bezlerinden tek farkı ise üretilme özelliği gereği sıvıyı emerken bezin yüzeyinde kuruluğu tam oluşturmamasıdır. Buradaki amaç bebeğe ıslaklık hissinin algılanmasını sağlamaktır.

Tuvalet eğitimi alıştırma için tasarlanmış bebek alıştırma külodu kullanımı şöyle olmalıdır; öncellikle bebeğinize artık bez giymediğini, ona külot giydirdiğinizi ve tuvaleti geldiğinde size söylemesi gerektiğini belirtmelisiniz. Bebeğiniz giyim farklılığından dolayı kendisine artık bebek bezinin takılmadığını fark edecek, altında daha farklı yapıda olan bir ürün olduğunu kavrayacaktır. Kavramasına yardımcı olacak en büyük etken tuvaletini tutamayıp yaptığında veya size söylemeyip altına yaptığında altında bez varken hissetmediği ıslaklık olacak ve ardından hissettiği rahatsızlığı yaşamasından anlayacaktır. Bu his onu tuvaleti geldiğinde size söylemeye teşvik edecektir.

Tuvalet alıştırma külodu kullanan ebeveynlerin bebek tuvalet eğitimi alıştırma konusunda oldukça destek olduğu, tuvalet alışkanlığı oluşturma da lazımlık ile alıştırma külotlarının alıştırma süresince büyük yarar sağladığı aileler tarafından bildiren geri dönüşlerdir. 

Tek kullanımlık alıştırma külotları bulunurken aynı zamanda bebek tuvalet eğitimini bebeğinize verirken hem bütçenizi de zorlamak istemiyorsanız yıkanabilir alıştırma külotları da mevcuttur. 

İster kullan at alıştırma külodu isterseniz yıkanabilir alıştırma külodu tercih edin, önemli olan bebeğinize tuvalet eğitimi alıştırma konusunda hangisi size daha çok konfor sağlayacak olanın seçilmesidir. Alıştırma külotları gece ve gündüz için ayrı ayrı olarak tasarlanmıştır. Alıştırma külodu fiyatları da markadan markaya değişiklik göstermektedir.

Babyjem, Babyneo,Bambino Mio ve Sevi Bebe gibi güvenilir markalar birbirinden farklı renkte ve çeşitte tasarladıkları ürünleri Welcome Baby mağazalarında veya www.welcomebaby.com.tr adresinden alıştırma külotları kategorisinden inceleyip kolaylıkla satın alabilirsiniz. 

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum