WBJET

25-36 Kg Bebek Oto Koltukları

Bebek ve çocuk alışverişlerinde en zor karar verilen konulardan biri de bebek oto koltukları seçimidir. Söz konusu çocuklarımızın güvenliği olduğunda çok daha temkinli hareket ederiz. Oto koltuk seçerken karşınıza birçok özellik çıkacaktır. Sizler için hazırladığımız bu yazıyı okuduktan sonra kolaylıkla almanız gereken oto koltuğuna kavuşacaksınız.

Düşük hızlarda sürüyorum, bebek oto koltuğu kullanmayacağım diyorsanız şunu da hatırlatalım: bebeğinizi kucağınızda taşırken eğer 50 km/h hızda seyrederken kaza yaparsanız bebeğiniz aynı hızda camdan fırlayabiliyor. Avrupa’da yapılan kalite kontrol kurumlarının uyguladığı bu testte ayrıca bir yetişkinin kucağında seyahat eden bir bebeğin, 48 km hızla giden otomobilde çarpışmaya maruz kaldığında, 2,5 tonluk bir basınçla yetişkinin kucağında kaldığı tespit ediliyor. Bu bir binanın üçüncü katından yere düşmekle eşdeğer. Bu test sonuçları çocuğunuzun güvenliği için oto koltuğunun şart olduğunu gösteriyor. 25-36 Kg oto koltuğu ihtiyacınız var ise bu kategorideki ürünleri inceleyebilirsiniz.

Bebek ve çocuk oto koltuğu seçimi otomobil kullanırken bir kazaya karışma riskiniz mevcut olduğundan hayati önem taşımaktadır. Çocuklar yasal olarak 36kg ya da 150 cm’in altındalar ise oto koltuk ile yolculuk etmek zorundadırlar. 135 cm üzerindeki çocuklar oto koltuğu yerine yükseltici de kullanılabilir.

Eğer daha önceden bir ana kucağı satın aldıysanız bebeğinizin 0-13 kg aralığındayken onu kullanabilirsiniz. Bebeğin 13 kg’ı geçtiğinde artık yeni bir oto koltuğu almalısınız. İşte bu yeni oto koltuğunu seçerken Grup 1, Grup 1-2 ya da Grup 1-2-3 seçebilirsiniz. Tercih size kalmış. İsterseniz Grup 1 seçip sonradan daha büyük bir oto koltuğuna geçebilirsiniz. İsterseniz Grup 1-2 seçip daha uzun süre kullanıp, sonradan daha büyük bir oto koltuğuna geçebilirsiniz. Veya Grup 1-2-3 seçip çocuğunuza 11/12 yaşına gelene kadar aynı oto koltuğu kullandırabilirsiniz. Çok uzun süreli kullanım olanağı sağlayan bu modeller çocuğun yaşına göre değiştirilebilir. Kullanım süresini uzun olması güvenlik sorunlarına neden olabilir.

Siz de pek çok kullanım avantajı olan 25-36 kg bebek oto koltuğu na sahibi olmak isterseniz Welcome Baby’de  ABC Design, Avionaut, Baby2Go, Babyhope, Babyjem, Chicco, Convers, Inglesina, Maxi-Cosi, Nado, Roomeye, Sevi Bebe, Xero gibi çeşitli markalarının birbirinden güzel ürünlerine ulaşabilirsiniz! Welcomebaby.com sitesinden en güvenli seyahat koltuklarını gönül rahatlığıyla seçmek için sitemizi ziyaret edin.

Kategorinin Popüler Markaları

Convers 25-36 Kg Bebek Oto Koltukları
Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum