Ateş Ölçer

Ebeveynler, bebeklerinin sağlığında dikkatli davranmalı, sağlık durumlarını takip etmeli ve olası semptomları iyi gözlemleyip anında müdahale etmelilerdir. Bebeğinizin hastalık kapabilme riski biz yetişkinlerden ne yazık ki daha yüksektir. Her yaşanan hastalık bünyelerine yük oluşturur. Yaşanabilecek tüm ihtimalleri düşünerek hareket eden anne babaların evlerinde ve bebek bakım çantalarında bulundurmaları gereken bebek ürünlerinden birisi bebek ateş ölçeridir. Özellikle daha sık rastlanan sağlık problemlerinden birisi vücut ısısının yükselmesi durumu olan ateştir. Müdahale edilemediği takdirde bebeğinizde ciddi riskler oluşturur. Bebeklerinin vücut ısıları hakkında bilgilenmelerini sağlayan ateş ölçer bebek için vazgeçilmez sağlık ürünüdür.

Bebek ateş ölçer nasıl olmalı sorusuna en iyi cevap, hiç şüphesiz doğru ve güvenilir ölçüm yapan ateş ölçer olmalıdır. Günümüzde teknoloji ilerledikçe aletlerin kullanım kolaylığı ve sağladıkları avantajlar da aynı doğrultuda ilerler. Eczanelerde satılan ateş ölçer veya bebek mağazalarında satılanlar markalar aynı olduğu sürece aynıdır. Birbirinden farklı bebek ateş ölçer çeşitleri mevcuttur. Klasik cıvalı cam termometre kullanımı iyice azalmıştır.

Vücut sıcaklığı ölçümü kulaktan, ağızdan, alından, rektumdan (popo) ve koltuk altından yapılmaktadır. Her ölçüm yöntemi doğru yapıldığı takdirde doğru sonuç verir. Bebeğinizin sıcaklığını ölçerken tutarlı sonuç alabilme adına tüm ölçülerinizde aynı bölgeyi kullanmaya dikkat etmelisiniz. En iyi ateş ölçer kulaktan mı alından mı sorusunu cevaplamak gerekirse az önce bahsettiğimiz gibi doğru yapıldığında her iki yöntemden doğru sonuç alırsınız. Günümüzde daha sıklıkla tercih edilen kulaktan ve alından ölçüm yöntemleridir. Ayrıca bebeğinizin ıslak mendiline ihtiyacınız varsa web sitemizden ulaşabilirsiniz.

Ateş Ölçer Bebek Termometreleri

Dijital termometreler yani dijital ateş ölçer, hem kulaktan hem alından ölçüm yaparlar. Kızılötesi termometreler ise vücuttan yayılan ısıyı, kulak bölgesinden veya aletin sensörünü alına uzaktan tutularak veya yerleştirerek ölçüm yaparlar. Temassız ateş ölçerler kızılötesi prensibi ile çalışırlar. Doktorların kullandığı ateş ölçer hangisi olduğu çoğunlukla ailelerin merak ettiği konudur, fakat bu durum tıpkı nasıl bebek ateş ölçer tavsiyesi verilirken ailelere göre farklılık gösteriyorsa doktorlar için de aynısı geçerlidir.

Bebek ateş ölçer filtresi önemi kulaktan ölçüm yapan ateş ölçer kullanımı sırasında çapraz buluşma riskini engeller, kulak kiri birikmeden sensorun tıkma riskini ortadan kaldırarak yanlış değer ölçümünün önüne geçer.

Ateş ölçer bebekler için tasarlanmış olanları, ateş ölçer filtre aparatlarını ve daha fazlasını Braun, Miny Baby ve Sevi Bebe gibi güvenilir markalardan temin edebilmek için Welcome Baby mağazalarını ve www.welcomebaby.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum