1

Bebek Bot

Özellikle kış döneminde bebeğinizin ayak sağlığı için bebek botu seçimi oldukça önemlidir. Ebeveynlerin en kıymetli anlarından birisi bebeklerinin ilk adımlarını attıklarını gördükleri anlardır. Aile içerisinde büyük bir heyecan uyandıran ve koskoca bir mutluluk yaratan bebeklerin ilk yürüme adımlarını gören anne babalar aynı zamanda bebeklerinin her geçen zaman biraz daha büyüdüğünü farkına varmalarını sağlar. Emeklemeden hemen sonra başlayan ayakta durma çabaları ve adım atma uğraşlarının sendelemeleri bebeğinizin gelişim sürecinin en önemli parçalarından birisidir. Hareketliliğin ve yerinde duramamalarının artacağı bu dönemde, ebeveynlerin üzerlerine düşen sorumluluklar da bir hayli atar, dikkatli olmaları gereken konuların sayısı yükselir. Sağlıklı büyüme ve gelişim sürecini gösteren bebeğiniz her alanda olduğu gibi ilk adımlarını atarken de sizlere ihtiyaç duyar. Her anında yanınızda olduğunuzu bizzat hissettirdiğiniz bebeğinize ilk adımlarını atarken destek vermeli, onu bu tatlı fakat zor süreç başlangıcında yanınızda olduğunuzu hissettirmelisiniz. Desteğinizi hissettirdiğiniz bebeğiniz hiçbir zaman bir şeyi denemekten ve çabalamaktan vazgeçmediğini göreceksiniz. Bebeğinizin ellini tutmanızın dahi bebeğinizde oluşturduğu güven duygusunu tahmin edemezsiniz. O aldığı güven ve destek hissi onda o kadar fazladır ki her çabasında, her yeni başlangıcında kendinden daha emin olmasını sağladığını gözlemleyeceksiniz.
Emeklemelerinden sonraki bu sürecin başlaması ve bebeğinizin ilk adımlarını atarak yürümesi evlerde tatlı bir heyecan havası yaratabilir. İlk adımları attığı bu süreçte bebeğinizin evdeki hareketliliği de artacağını unutmamalısınız. İlk yürüyüşlerinin tadını alan bebeğiniz bu eylemi devamlı olarak yapmak isteyebilir, sizler de onların bu isteklerine kayıtsız kalmadan tüm yürüme denemelerinde onları sürekli gözlemleyerek ve destekleyerek bebeğinizi yürütmeniz gerekebilir. Desteklediğiniz bebeğiniz doğal bir sürecin parçası olan yürüme eylemini başarı ile gerçekleştirebilir ve kendi başına ayakları üzerinde kalabilir. Algılama güçleri de artan bebeğiniz, çevresinde olup bitenlere ayrı bir merak geliştirebilir. Bulduğu ortamdaki her obje ve her yer ilgisini çeker hale gelebilir. Hem evinizdeki her bölgeye kendi başına giderek keşfetmek ister hem de dışarıda ilgisini çeken yer bölgeye ulaşmak için çabalar. Bebeğinizi evinizdeyken yalın ayak veya bir çorap veya bir batik giydirerek yürüme eylemini gerçekleştirebilirken dışarıya çıktığınızda bir ayakkabıya veya bir bebek botu ürününe gereksinim duyabilirsiniz.
Bebeğinizi giydirirken nasıl mevsime uygun seçimler yapıyorsanız ayakkabı ya da ilk adım ayakkabısı tercihini de mevsime uygun olarak yapmalısınız. Bebek botları bebeğinizin ayaklarını sonbahar ve kış aylarında hem soğuktan korur hem de yağmur sularıyla bebeğinizin ayakkabısından içeri sızarak ayaklarının ıslanmasını engeller. Bebek botları erkek ve kız çocukları için ayrı tasarımlara sahip birçok çeşitte ürünleri dilediğiniz renk ve desende olanları bulabilirsiniz.

 

Bebek Botu Modelleri
Bebek bot ürünleri, bebeğinizin konforunu sağlamalıdır. Hızlı büyüme ve gelişme sürecindeki bebeğinizin değişen vücut formlarına uygun ve yere sağlam basmasına yardımcı olacak bir bebek botu edinmelisiniz. Sağlıkla yürüme sürecine başlamaları ve ayak formunu destekleyecek formda üretilen bebek botu ortopedik modellerden seçmelisiniz. Hem bebeğinizin ayağının sağlıklı gelişimi hem de yere bastığında düzgün vücut formunun ve bacak yapısının oluşumunun sağlamanız için ortopedik olanları mutlaka tercih etmelisiniz. Bebek botu modelleri arasında sıklıkla tercih edilen ortopedik tabanlı bebek botu ayakkabısı cinsiyetlere göre ayrı tasarımlarda da üretilir. Erkek çocuk botları modellerinde genellikle kahverengi, lacivert, mavi, yeşil, siyah, gri ve taba rengi kullanılır. Kız çocuk botları modellerinde ise daha sık pembe, kırmızı, mor, sarı, turuncu renkleri tercih edilir. Her iki bebeğiniz için üretilen bebek bot modellerini bağcıklı veya cırt cırtlı ayakkabı formunda bulabilirsiniz. Hangi bağlama aparatı ile rahat edeceğinizi düşünüyorsanız o ürünü tercih ederek bebeğinize giydirebilirsiniz. Hem rahat hem modern hem de şık tasarımlarıyla bebeğinizin kıyafetlerinin altına tamamlayıcı olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca yaz dönemimde plaj ve havuzda bebek ve çocuklarınızın güvenle giyebileceğiniz deniz ve havuz ayakkabıları da Welcome Baby’de.
Bebek botları yapımı esnasında kullanılan malzeme çok önemlidir. Ayakkabı ve botların kaliteli malzemeden üretilmiş olması gerekir. Bebeğinizi yürürken destekleyen nitelikte olan bu giyecek ürünlerin malzemelerin dayanıklılığı son derece önem arz eder. Deriden üretilmiş olması, ayağını tam kavraması, koku yapmaması, düz taban olmaması gerekir. Eğer bebek botları örgü model geçilecekse kaliteli iplikten üretilmiş olduğuna emin olmalısınız. Bebek botları ucuz olanlar tercih öncelliğiniz olmamalıdır. Eğer bebeğinize bot alırken ucuz olsun diye herhangi bir malzemeden yapılmış olan ürünü seçerseniz gelişim sürecinde olan bebeğinizin ayak sağlığına zarar verme ihtimaliniz yükselebilir. Bu sebeple sağlam ve dayanıklı yapıda kaliteli malzemeden üretilmiş ekonomik fiyat seçenekleri arasından tercih yapmalı, bebeğinizin dışarıda konforla kullanabileceği bir bebek botu almalısınız. Sanbe ve Superfit gibi güvenilir markaların kaliteli bebek ve çocuk bot ürünlerini geniş fiyat aralıklarında bütçenize en uygun bebek bot fiyatları olanlari, indirimli botları ve çok daha fazla ürün seçenekleri ile birlikte Welcome Baby mağazalarından ve www.welcomebaby.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum