1 2 3 ... 5 >

Bebek Çorapları

Bebeğinizin gereksinimlerini karşılamak için çıktığınız alışverişinizde her alacağınız ürün için ayrı özen gösterirsiniz. Özellikle bebeğinizin tenine birebir temas edecek ürünleri alırken iki defa düşünürsünüz ve bu konuda çok d haklısınız. Çünkü alacağınız ürünün iyi kalitede üretilmiş olmasını isterseniz. Kalitesiz ürünler ne yazık ki sağlığa elverişli malzemeden üretilmemiştir ve bu ürünler genellikle tercih edilmezler. Bu sebeple bebeğinizin cildine doğrudan temas edecek iç giyim ürünlerini alırken çok daha dikkatli davranmak istersiniz. Herhangi bir sağlık sorunu yaşamamak için bu davranış biçiminiz çok doğrudur. Nasıl bebeğinizin narin cildine direkt temas halinde olan bebek body, bebek zıbın veya bebek atlet ürünlerini alırken ürünün kalitesine, sağlık açısından zararlı maddeleri içermediğine, rahatlığına dikkat ediyorsanız bebek çorabı alırken de aynı hassasiyeti göstermelisiniz. Hem bebeğinizin ayak sağlığını koruyacak hem ayakkabı içerisindeyken ayağını koruyacak hem de sıcak tutacak bebek çorabı modelleri arasında bu özellikleri karşılayanlardan almalısınız.
Bebek çorabı alırken dikkat etmeniz gereken özelliklerden birisi üretim malzemesinin sentetik kumaştan kullanılmaması olmalıdır. %100 pamuktan üretilen bebek çorabını tercih etmelisiniz. Çeşitli bebek çorap uzunluklarını, kalınlıkları ve tasarımlarını bulabildiğiniz bir bebek giyim ürünü olan bebek çorapları satın alırken mevsime uygun olması açısından birden fazla almalısınız. İnce yazlık model çoraplar, kışlık kalın çoraplar, mevsim geçişlerine uygun çoraplar, polar çoraplar, yünlü bebek çorapları olarak birçok ürün modellerini bulabilirsiniz. Bebeğinizin veya küçük yaştaki çocuğunuzun ayak sağlığı için alışveriş sırasında iyi kalitede üretilen ortopedik bebek ayakkabısı almaya özenip titizlik ile davranıyorsanız, bebeğinizin ayağına giydireceğiniz çorabı satın alırken de aynı hassasiyeti göstermelisiniz. Bebek çorap ayakkabı giyerken içinde bebeğinizin ayağını koruyan bir kumaştır. Kumaşın iplik dokuma kalitesi bebeğinizin ayakkabı içindeki ayağının rahatlığını etkilediğini bilmelisiniz. Ayakkabı içerisindeki ayaklarının terlememesini önleyen, mantar oluşumunun önüne geçen iplik türünden üretildiğine emin olmasınız. İster bebek çorabı örgü veya bebek çorabı örme modellerinden tercih edin mutlaka kullanılan ipliğin antialerjik ve antibakteriyel özelliklere sahip olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Bebek Patik Çorabı
Bebek çorapları özellikle yenidoğan bebeğinizin için son derece önemlidir. Her bebek giyiminin önemi yenidoğan bebeklik döneminde ayrı bir önem taşır. Bebek çorapları, dünyaya gözelerini yeni açan minik bebeğinizin anne karnından sonra dış ortam koşullarına adapte olurken ayaklarının sıcak tutmasını sağlar. Özellikle hastalıklardan korunması için ayağının sıcaklığının korunması demek üşütmesinin önüne geçilmesiyle aynı anlamı taşır. Hem içindeyken bebeğinize giydirdiğiniz hem de dışarı çıkarken bebeğinizin ayakkabı veya patik içerisine giydirdiğiniz bebek çorabı kaydırmaz özellikte olmalıdır. Ayakkabı veya patik içinde rahat etmesi, çorabının ayağından kayarak uç kısımda toplanması bebeğinizin rahatsızlığına neden olabilir. Bebek patik çorabı ise kalın iplik dokumadan üretilen hem bebeğinizin ayağını çorap gibi sıcak tutan hem de ayakkabı görevi gören bir bebek çorap modelleri çeşididir. Bebek çorap patik kullanım pratikliğinden dolayı kimi zaman aileler tercihlerini bu modelden yana kullanabilir. Patik çorabı, yenidoğan bebeklerin daha sıklıkla kullanabildiği bir çorap modelidir. Bebek çorap ayakkabı görevini gören bebek patik çorabı ailelerin dışarıya çıkarken bebeklerine kolaylıkla giydirebildikleri, ayakkabı giydirme zahmetinden kurtaran ve bebeklerin ayağını sıcak tutan iplik kalınlığından yapılan bir bebek giyim ürünüdür. Bazı markalar, sık sık bebeklerin çorap veya ayakkabıları ayaklarından çıkarmak istedikleri veya giymek istemedikleri için alternatif çözüm arayıp farklı ürün geliştirirler. Bebeklerde çok sık gözlemlenen bu duruma karşı bebek çoraplı ayakkabı modelleri üretilmiştir. Tercih etmek isteyen ebeveynler bu modeli de bulabilir.
Bebek çorapları, bebekleri hastalıklardan koruyan önemli bir kıyafet olduğu için birçok ürün tasarlanırken çorap eklentili olarak tasarlanır. Bebekler çorap uzunlukları ne olursa olsun genellikle çıkarma eğilimdedirler. Bebekler esnek yapılarıyla birlikte dünyaya gelirler ve bu esneklikleri sayesinde ayaklarına rahatlıkla ulaşabilirler. Oyun veya sıkıldıkları için veya istemsizce elleri sürekli ayaklarında olan bebekler ayağına giydirilen çorapları sürekli çıkarma isteğinde olabilirler. İstisnanalar olabilse de her 5 anneden 3’ünden bu durumun yaşandığını söyleyebilir. Her defasında tekrar tekrar çorabı giydirmek aileler için zor bir durum haline gelebilir. Dışarıdayken yere düşüp kirlenebilme ihtimali de olan çorapların bu durumların yaşanmaması ve bebeklerin ayaklarının uzun süre çorapsız yalın ayak şekilde kalmaması için birkaç çözüm yolu üretilmiştir. Pantolon, etek, iç çamaşırı (külot), tulum, pijama gibi kıyafetler ile beraber olacak şekilde bebek çoraplı alt modelleri geliştirilmiştir.
Bebek külotlu çorap ve bebek çoraplı pijama ürünleri ebeveynlerin en çok kullandıkları çorap modelleri arasında yer alır. Gece boyunca uykuda olan bebeğinizin ayağının sıcak kalmasını sağlamanız için çorabın çıkma ihtimaline karşın üretilen çoraplı pijamayı bebeğinize kullanabilirsiniz. Soğuk havalarda ayak ve bacaklarının üşümemesi için her kıyafetinin altına giydirebildiğinizin bebek külotlu çoraplarını doğru bebende almalısınız. Bebek çorap bedenleri kimi zaman sizleri zorlayabilen konu olabilir. Hızla büyüyen bebeğinizin vücut ölçüleri de hızlı bir şekilde değişebilir. Bu durum da sizlere doğru bedende bebek giysileri alırken zorlanmanıza neden olabilir. Her alışveriş öncesinde bebeğinizin mevcut vücut ölçülerini bilmeniz de fayda olabilir. Bebek çorabı alırken de bebeğinizin ayak ölçüne göre doğru bebek çorap numarası bulabilirsiniz. Her üründe olduğu gibi bebek çorap beden tablosu göstergesinden bebeğinizin ölçülerine uygun beden seçimi hakkında bilgi edinebilir, alışverişinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.
Bebek çorap fiyatları çorabın dokuma ipliğine, uzunluk ve kalınlığına, modeline, işlemesine ve markasına göre farklılık gösterebilir. Bebeğinizin için istediğiniz renk, desen ve modelde bulabileceğiniz bebek çorapları çeşitlerini dilediğinizi alabilirsiniz. Bebeğinizin ayak sağlığını korumak için dokuma ipliğinin kalitesine dikkat etmelisiniz. Sentetik ipliklerden üretilmediğine emin olmasınız. Yeni doğan ile 9 yaşa kadar olan bebekleriniz için her yaş aralığına ait bedenleri rahatlıkla bulabilir ve Baby Corner, Babyjem, Bibaby, Caramell, Çimpa, Step, Wellmop, Yümese gibi birçok seçkin markanın kaliteli bebek çorap ürünlerine ve çok daha fazlasına Welcome Baby mağazalarından ve www.welcomebaby.com.tr adresinden kolayca ulaşabilirsiniz.

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum