1 2 >

Çocuk Güneş Gözlükleri

Güneş gözlükleri yetişkinlerin en çok kullandığı aksesuarlardan birisidir. Sadece yaz aylarında değil her mevsim güneşin zararlı etkilerinden gözlerin korunması için kullanılması gereken üründür. Yetişkin bireyleri dahi rahatsız eden güneş ışınları daha hassas yapıya sahip narin bebeğinizi ne kadar rahatsız edeceğini bir düşünün. Gözlerine direkt temas eden ultraviyole (UV) ışınları bebeğinizin göz sağlığını ciddi anlamda tehdit oluşturur niteliktedir. Günümüzde güneşin zararlı etkileri iyice artarken bu olumsuz etkilerden korunmak sadece yetişkinler için değildir. Özellikle minik bebekleri ve çocukları UV ışınlarından korunmak gerekir. Çocuk güneş gözlükleri bebeğinizin göz sağlığını küçük yaşlardan itibaren güvenle korunması için üretilir.

Peki, çocuk güneş gözlüğü kullanılmalı mı? Bu soru birçok ebeveynin kafasında beliren bir soru olabilir. Bebek veya çocuk gözlükleri ürünün sağlıklı olup olmadığı konusunda endişe duyabilirsiniz. İklimsel değişimlerden dolayı küresel ısınmanın ne yazık ki olumsuz etkilerini her gün yaşarız. Özellikle atmosfer tabakasının katmanlarında gelişen üzücü değişimler tüm canlıları etkileyen kötü sonuçlar doğurur. Artan kentselleşme ve sanayileşmelerden dolayı doğanın dengesi her geçen gün olumsuz yönde değişirken hızla artan bu durum, dünyayı koruyan atmosfere sera gazlarının salınımına ve bu sera gazlarının da küresel ısınmaya neden olur. Uzman iklim bilimciler karada, denizde ve havada ortalama sıcakların artış görülmesinin, cilt hastalıklarının ve kanserlerinin görülme sıklığının artmasının küresel ısınmanın nedenleri olduğunu belirtirler.

Güneş ışınlarının görünmeyen zararlı ışınları da bulunur. Güneşten yayılan üç farklı ultraviyole (UV) ışınları vardır. UVA ve UVB ışınları yeryüzüne ulaşabilen güneş ışınlarıdır. Özellikle yeryüzüne salınan karbon oranının deodorant, sprey ve soğutucu kullanımının artmasına bağlı olarak yükselmesi ozon tabakasında incelmelere medyana getirir. Bu durumun neticesinde normalde ulaşan UVA ve UVB ışınlarının gelme açısını değiştirerek zararlı etkilerinin artmasına neden olur. Güneşin zararlı etkilerinden korunmanın birçok yolu vardır. Yaz aylarında güneşe çıkma saatleri, yaz kış kullanılması gereken güneş koruyucular, şapka ve güneş gözlükleri her biri bizleri ve çocuklarımızı koruyan yöntemlerdir. Ayrıca güneş gözlükleri çocuk şort takımları ile güzel kombinlenebilir.

Bebek güneş gözlüğü tavsiye edilmesinin en önemli nedeni de güneşin zararlı UV ışınlarından bebeğinizin gözlerini korur. Gözlükler üretirken özel camlar kullanılır ki güneş ışınları göz içerisindeki sağlıklı görmeyi sağlayan noktalara ulaşmasını engellesin. Güneş gözlüğü cam materyali güneşten gelen ışınları kırarak doğrudan göze ulaşmasının önüne geçer. Bebek güneş gözlüğü kullananlar güneşli havalarda dışarıdayken bebeklerinin gözlerinde hassasiyet, kızarıklık, kaşıntı gibi istenmeyen durumları yaşamazlar.

Bebek Güneş Gözlüğü

Bebeğinizi korumak en önce gelen sorumluklarınızdan birisidir. Her konuyu ince ayrıntısına kadar düşünüp önlem almalısınız. Bebeğinizin sağlıklı gelişimini sağlamanız kimi zaman zor olabilse de yapamayacağınız bir durum kesinlikle değildir. Bu uzun soluklu yolda size destek olan bebek ürünleri bulunur. Gerek beslenmesinde gerek giyinmesinde gerekse bakımında. Her alana özel ürünler geliştirilmeye hala hazırda devam edilir. İhtiyacınız olan birçok ürüne kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Bebek güneş gözlüğü de sizlerin bir tercihi olmamalı, bebeğinizin sağlığını koruma yolundaki gerekliliğiniz olmalıdır. Bebek gözlüğünü alırken kaliteli cam ve cam çerçevesi kullanıldığından emin olarak almanız çok önemlidir. Eğer gözlük camı üretiminde kalitesiz materyal kullanılmış ise bu bebeğinizin net görmesini engelleyecek hatta ileri safhada gözünde bozulmalar oluşmasına neden olacaktır. Bu yüzden bebek gözlük seçiminde öncelliğiniz sevimli görünen desenli gözlüklerden daha çok UV ışınlarını geçirmeyen cam filtresine sahip gözlükler olmalıdır. Hem kaliteli hem de dilediğiniz renk ve modelde bebek gözlüklerine ulaşabilirsiniz. Yaz aylarında çocuk terlik modelleri ile de gözlüklerinizi tamamlayabilirsiniz.

Bebek güneş gözlüğü bebeğiniz veya çocuğunuz yaş aralığına özel olarak sınıflandırılarak üretilir. Her yaşa göre göre gözlük modelleri bulabilmeniz mümkündür. 0-18 yaş aralığından itibaren kullanmaya başlayabildiğiniz bebek güneş gözlüğü 12-36 ay aralığında da bebeğiniz için özel üretilen standartlaştırılmış bedendekileri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bebek güneş gözlüğü 2 yaş için de belirli kalıpta özel olarak üretilir. Her yaştaki çocuğunuz için özel tasarıma sahip bükülebilen formdaki güneş gözlüklerini kolayca bulabilir, bebeğiniz için edinebilirsiniz. Bükülen forma sahip olmasına rağmen kırılmayan özelliğe sahip gözlükler aynı zamanda bebeğinizin için menteşesiz tasarımda üretilirler. Arkasında bulunan lastikler sayesinde baş kısmının rahatlığına göre ayarlanabilen hatta düşme ihtimalinin önüne geçilen özelliklere sahiptirler. Soğuk suda elde yıkanabilme özellikleri sayesinde sizlere hem kullanım kolaylığı hem de pratik temizleme imkanı sağlarlar. %100 UVA-UVB koruması bulunan güneş gözlüklerini seçtiğinizden emin olduğunuz takdirde bebeğinize güvenle kullanabilirsiniz.

Bebeğinizi zararlı güneş ışınlarından tam koruma sağlarken farklı tasarımlara sahip güneş gözlüğü modelleri ile ayrı sevimli bir hava yaratabilirsiniz. Farklı çerçeve desenleri ve sap kısımları, renkli camları olan modellerden dilediğinizi alarak çocuğunuza farklı bir imaj oluşturabilirsiniz. Hem onların da ilgilerini çekecek modellerden edindiğiniz zaman çocuğunuzda kullanım isteğini oluşturabilirsiniz. Kız çocuk güneş gözlüğü ve erkek çocuk güneş gözlüğü modellerini bütçenize uygun fiyatlarda isteğiniz renk ve desende alabilirsiniz. Bebek güneş gözlüğü Kietla markası ebeveynlerin güvenle kullandığı ve bebeğin yaşına uygun ebatlara sahip güneş gözlüklerini kolaylıkla bulabildiği en sık tercih edilenler arasında yerini alır. Bebek güneş gözlüğü fiyatları her markaya ve modeline göre farklılık gösterir. Bütçenize uygun modelleri bilinen Kietla ve OkBaby gibi pek çok markaların güvenilir kalite standartlarında üretilen bebek ve çocuk gözlük ürünlerine ve çok daha fazlasına Welcome Baby mağazalarından ve www.welcomebaby.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

Çerez Kullanımı

Size daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunabilmek için kişisel veri politikamız doğrultusunda çerezler kullanıyoruz.

Kabul Ediyorum